Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Kilka słów o CIiPKZ w Tarnobrzegu   

Dodano 2004-12-28, w dziale inne - archiwum

Czy słyszeliście o Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej? To ośrodek, który znajduje się niedaleko naszego liceum. Pracuje tam wykwalifikowana kadra psychologów i doradców zawodowych i edukacyjnych, którzy pomagają nie tylko osobom bezrobotnym, ale także młodym ludziom, którzy jeszcze się uczą, określić swoje zdolności. Ponad to udostępniane są tam informacje o zawodach, uczelniach oraz można zdobyć rankingi dotyczące rynku pracy. Istnieje także możliwość korzystania z komputerowej bazy danych, obejrzenia filmów szkoleniowych, czy otrzymania wzorów pisania życiorysów, listów motywacyjnych, co jest istotne dla osób, które ukończyły studia i chciałyby znaleźć zatrudnienie.

Natomiast ci z nas, którzy mają problemy z określeniem własnego "ja", czują się zagubieni i nie mogą sobie poradzić z podjęciem decyzji o swojej przyszłości, czyli średnio co drugi trzecioklasista i czwartoklasista, powinni udać się tam, rozwiązać test mówiący o cechach osobowości oraz typach zawodów pasujących do niej. Jeśli komuś nie wystarcza taka ogólna analiza, Centrum oferuje także przeprowadzenie testów bardziej szczegółowych, pomagających poznać siebie,gdyż utrzymuje kontakt z grupą psychologów, którzy pracują w Stalowej Woli.

Jednym z plusów jest to, że wszystkie te usługi są nieodpłatne, co jest ważne dla nas, a zwłaszcza dla naszych rodziców. Po wizycie tam możemy choć w części pozbyć się wątpliwości, które nas nękają lub upewnić się co do wyboru kierunku studiów, na który się wybieramy. Więcej informacji można uzyskać na miejscu lub wchodząc na stronę internetową.

ADRES CENTRUM: CIiPKZ w Tarnobrzegu
Pl. Bartosza Głowackiego 34
tel./fax: +48/15/822-21-72, 822-55-15
e-mail: rzwuta@praca.gov.pl

Oceń tekst
Średnia ocena: 1 /3 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry