Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Hush

J. polski / Historia / WOS / J. angielski

fascynuje mnie:
teatr i historia współczesna
najchętniej czytam:
post-apo i science-fiction
lubię posłuchać:
Phonku
Hush
uwielbiam:
dobrze napisane postacie
podziwiam:
ludzi zdeterminowanych
nienawidzę:
kłamstwa

Ilość artykułów: 11

Kobieco i z humorem

Kobieco i z humorem

Teatr od zawsze był i ciągle jest dla mnie czymś inspirującym i ciekawym. Zawsze fascynowała mnie możliwość odgrywanie różnorodnych scen i postaci, które niekiedy bywają na scenie znacznie bardziej przekonujące, niż ich literackie pierwowzory. Aktor wcielający się w postać na scenie bywa ograniczany wizją reżysera, ale często ma też sporą dowolność i może swojej postaci nadać konkretne cechy, czyniąc ją niepowtarzalną, dlatego od dzieciństwa z wielkim szacunkiem patrzyłem na aktorskie kreacje. Ba, kilka lat temu zapisałem się do młodzieżowej grupy teatralnej „Magik”, gdyż chciałem doświadczyć na własnej skórze tak tego scenicznego życia jak i tych towarzyszących kreacji emocji. Do tej pory zagrałem już kilka różnych ról i powiem wam, że po każdej z nich pozostała mi nie tylko masa fantastycznych wspomnień. Tak wiec nie powinno was dziwić, że staram się w miarę często oglądać różne spektakle, w tym i te wystawiane w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

0Hush 2024-05-12

Battlefield 1 - walcz na lądzie, wodzie i w powietrzu

Battlefield 1 - walcz na lądzie, wodzie i w powietrzu

Gdy wracałem ostatnio ze szkoły do domu, moją głowę zaprzątnęły całkiem nieoczekiwanie myśli powiązane z moimi publikacjami. Pomyślałem sobie wtedy, że już naprawdę dosyć dawno nie uraczyłem was recenzją żadnej gry i postanowiłem to możliwie szybko zmienić.

1Hush 2024-04-06

Być tam, zawsze tam, gdzie ty

Być tam, zawsze tam, gdzie ty

Ostatnio dni upływają mi jakoś niezwykle szybko i trudno mi się nimi nacieszyć. Dopiero co byłem na feriach i odpoczywałem od zgiełku szkoły, a już musiałem wrócić do tych długich, głośnych szkolnych korytarzy. Cóż zrobić. Taka kolej życia. Chcąc nie chcąc zabrałem się do nauki i powróciłem do swoich stałych, codziennych obowiązków. Niespecjalnie jednak z tego powodu rozpaczam, bo mówiąc szczerze trochę już za tymi wszystkimi przedpołudniowymi zajęciami zatęskniłem.

7Hush 2024-02-16

Kryzys - tragedia, dramat?

Kryzys - tragedia, dramat?

Powtórzę raz jeszcze: kryzys, tragedia dramat. Nie dziwi mnie, że ludziom słowa te kojarzą się raczej z czymś nieprzyjemnym. Potwierdzają to znaczenia tych słów, które znajdziemy bez problemu w słowniku Poprawnej Polszczyzny. Może waszym zdaniem przesadzam, ale mam wrażenie, że tego teraz doświadczam.

11Hush 2024-01-26

Sejm czy cyrk?

Sejm czy cyrk?

Mam wrażenie, że Polacy są szczególnie skłonni do używania na co dzień różnych uogólnień i stereotypów. Stereotypy te są naturalnie tak głęboko zakorzenione w ludzkiej świadomości, że ludzie mają absolutne przekonanie o ich prawdziwości i zazwyczaj nie zamierzają przyjąć do wiadomości informacji, które tym stereotypom przeczą. Ja z założenia staram się trzymać od nich z dala, bo doskonale wiem, że ograniczają one myślenie.

9Hush 2024-01-05

Mężczyzną być

Mężczyzną być

Dzisiaj zamierzam poruszyć temat trudny, dlatego jeśli nie jesteś przygotowana/y na tego typu lekturę, zamknij okno swej przeglądarki i wróć do tego, co robiłeś/aś wcześniej. Powiem wam jednak, że pisało mi się ten tekst z pewną łatwością, choć próbowałem spojrzeć na problem z nieco szerszej perspektywy i wejść w niego trochę głębiej.

0Hush 2023-12-11

Nienawidzę fryzjerów

Nienawidzę fryzjerów

To będzie artykuł typu: „Muszę się z wami czymś podzielić”, trochę jak te internetowe pasty, w których bohaterowie przeżywają tak absurdalne przygody, że często wydają się nawet zabawne. I w istocie, gdy patrzymy na nie z perspektywy obserwatora, takowe są. Wystarczy jednak wejść choć na chwilę w skórę protagonisty i… śmiechy, chichy cichną. Tak więc dziś postanowiłem podzielić się z wami moją frustracją, wiążącą się z chodzeniem do fryzjera. Czy lubię bywać w salonach fryzjerskich? Absolutnie nie, ale chodzę tam, bo...

0Hush 2023-11-24

Epickie bitwy i niekończący się humor

Epickie bitwy i niekończący się humor

Brak większej aktualizacji przez ponad sześć lat, krytyczny problem z botami oblegającymi serwery i wiele nienaprawionych błędów, a mimo to 71 500 stałych graczy. Według Steam Charts w ostatnim czasie gra, o której zamierzam dzisiaj napisać, zaliczyła gigantyczny przyrost liczby nowych graczy. Zapytacie zapewne, co sprawiło, że Team Fortress 2, bo o niej tu mowa, tytuł znany miłośnikom gier doskonale już od ponad szesnastu lat, nie tylko stabilnie utrzymuje się na rynku gier, ale zalicza także gwałtowny przyrost nowych graczy? Postaram się...

0Hush 2023-11-06

Kiedyś było lepiej

Kiedyś było lepiej

Powtórzę te trzy słowa jeszcze raz. Kiedyś. Było. Lepiej. Gdyby ktoś zapytał, jakie masz z nimi skojarzenia, zapewne zwróciłbyś uwagę na swoich dziadków czy rodziców. I nie ma się czemu dziwić, gdyż takie zdanie często od nich słyszymy. Zapewniam was, że ja również nie raz słyszałem to zdanie od osób starszych ode mnie. Wszyscy doskonale rozumiemy sens tych trzech wypowiedzianych razem słów i od razu nasuwa nam się na myśl kontekst niesfornej zdaniem starszych młodzieży. Warto jednak pamiętać o tym, że ci dorośli, którzy tak ochoczo...

1Hush 2023-10-21

Apokalipsa zombie w polskim wydaniu

Apokalipsa zombie w polskim wydaniu

„Czasami musisz stać się potworem, by pozostać człowiekiem.” Słowa te wypowiedział Aiden Caldwell protagonista drugiej części serii Dying Light na końcu swej wędrówki przez miasto Villedor,. Cytat ten według mnie doskonale oddaje główny motyw, gdyż Dying Light 2 Stay Human to gra opowiadająca o apokalipsie zombie (tak jak jej poprzedniczka). Mam ogromny sentyment do pierwszej odsłony polskiego studia Techland, głównie dzięki detalom i miłości, która została tam zaimplementowana. Studio to znane jest już z wydania...

0Hush 2023-10-15

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Komso 31komso
Artemis 25artemis
Hush 11hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry