Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

relacje - Archiwum

Zakochaj się w Stanicy!

Zakochaj się w Stanicy!

Wycieczka nie musi być wyjątkowa, gdy śpi się w pięciogwiazdkowym hotelu w centrum miasta, do kolacji w restauracji hotelowej przygrywa nam kwartet muzyków klasycznych, a w hotelowym foyer spotyka się twarze znane z małego i dużego ekranu, ale może stać się niezapomnianym przeżyciem, gdy gospodarze zafundują nam szkołę przetrwania. Braliście kiedykolwiek udział w czymś takim? A może zdarzyło wam się chociaż zgubić w lesie? Jeśli tak, to wiecie, co mam na myśli,...

3 AmericanMela 2016-06-09

Dziennik z podróży: Indie

Dziennik z podróży: Indie

Podróży do Warszawy chyba nie warto opisywać, bo od wyjazdu z Tarnobrzega (około godz. 8.00), do przyjazdu na lotnisko, nic ciekawego się nie wydarzyło. Spora część z nas dosypiała zarwaną noc, a o zajęciach tych, którzy nie spali, wiem nie za wiele, bo sam należałem raczej do śpiochów. Na lotnisku Okęcie przeszliśmy wszystkie procedury i w końcu mogliśmy wsiąść do samolotu, którym mieliśmy się udać do Stambułu.

0 American 2015-11-18

Śladami dawnej Jugosławii

Śladami dawnej Jugosławii

6 sierpnia 2015 roku. Rozpoczynamy naszą wakacyjną podróż do Czarnogóry. Pełni energii i w radosnym nastroju pakujemy bagaże do samochodu, zabieramy prowiant na drogę, aparaty fotograficzne, przewodniki oraz mapy i wyruszamy. Jeszcze rzut oka na zegarek. Jest godzina czwarta nad ranem.

1 Jacoso 2015-09-25

Tutaj biło serce monarchii

Tutaj biło serce monarchii

Wstawanie do szkoły na 7.10, to dla wielu z nas prawdziwa katorga, ale wstawanie w środku nocy, by wyruszyć na wycieczkę do Budapesztu (świetnie reklamowanego przez wycieczkowiczów z lat poprzednich), to już jakby zupełnie inna sprawa. Pogoda tego dnia sprzyjała wojażom, zapowiadał się więc nie tylko odpoczynek od szkolnych obowiązków, ale i miłe chwile spędzone ze znajomymi. Czy nasze kalkulacje się sprawdziły? Zacznijmy od początku.

2 AmericanHawk 2015-05-22

Sen, który skończył się zbyt szybko

Sen, który skończył się zbyt szybko

Ze studniówkami tak już jest, że poprzedzone miesiącami skrupulatnego planowania, godzinami spędzonymi na męczących próbach poloneza oraz nieustępliwych poszukiwaniach wymarzonej sukienki i idealnie dobranych szpilek, okazują się być na koniec warte tego całego szaleństwa! Bal studniówkowy dla większości ludzi może być tym najważniejszym w życiu, dlatego najzwyczajniej w świecie nie może się nie udać. A jeśli nawet nie wszystko będzie idealne, to wspomnienia z tej wyjątkowej nocy nie opuszczą jej uczestników już nigdy.

7 Thomas 2015-01-28

Sport jak każdy inny

Sport jak każdy inny

Od 18 września do 19 października trwały w Korei Południowej Mistrzostwa Świata w League of Legends, w których wzięło udział 16 czołowych zespołów. Puchar i potężną nagrodę finansową zdobyła drużyna z Korei - Samsung Galaxy White. Wraz z moim kolegą, Jankiem Kubiereckim z 2b, którego nazwałbym ekspertem od e-sportu, postanowiliśmy zrelacjonować wam przebieg tego turnieju, a także przybliżyć wam nieco świat e-sportu.

2 Offside 2014-10-31

Pogrom w Madrycie

Pogrom w Madrycie

W ostatnim swoim tekście napisałem, że El Clasico 2014 będzie dla kibiców na całym świecie niezapomnianym wydarzeniem. Teraz mam ochotę powiedzieć, a nie mówiłem? Ugryzę się jednak w język. Żeby nie było jednak aż tak różowo, to muszę przyznać, że nie trafiłem niestety w 100% ze składami. Ale dość już gadania o niczym, przejdźmy do meczu.

2 Offside 2014-10-29

Zrób komuś dzień dobry

Zrób komuś dzień dobry

Historia ta zaczyna się zwyczajnie. Pewnego pięknego dnia zobaczyłam na mojej cudownej fejsbukowej tablicy post Loesje Polska. Tu klik, tam klik i w tym samym dniu zostałyśmy z Loesje internetowymi znajomymi. Część z Was wie zapewne, o czym tu piszę, ale zakładam, że większość niestety nie. Spieszę więc z informacją dla tych drugich. Loesje to grupa ludzi działających na całym świecie, a jednocześnie postać, poprzez którą inspirują innych. Idea tego ruchu narodziła się w 1983 roku w Arnhem w Holandii. A zaczęło się od pisania krótkich haseł na białych kartkach. Nic szczególnego, prawda?

3 Kylie 2014-10-27

Do 19 razy sztuka!

Do 19 razy sztuka!

W minioną sobotę byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. Polska reprezentacja w piłce nożnej pokonała na Stadionie Narodowym w Warszawie, w oficjalnym meczu eliminacji Euro 2016, reprezentację aktualnych mistrzów świata 2:0. Nic nie mogło chyba bardziej uszczęśliwić polskich kibiców, dlatego trudno się dziwić, że ich euforia trwa, a komentarze pomeczowe nie milkną. Wreszcie doczekaliśmy się znaczącego wyniku naszej drużyny.

2 Offside 2014-10-13

Błogosławieni ubodzy w duchu…

Błogosławieni ubodzy w duchu…

Mogłoby się zdawać, że koniec wakacji to dla przeciętnego ucznia jeden z podstawowych powodów do narzekania. Rozczaruję Was. Po pierwsze nie praktykuję narzekania, choć zdaję sobie sprawę, że to nasz sport narodowy, a po drugie muszę wam powiedzieć, że początek września wywołuje u mnie zawsze szeroki (a jakże!) uśmiech! Ten miesiąc kojarzy mi się bowiem z Dniami Młodych, w których i tego roku miałam wielką przyjemność uczestniczyć. Był to niesamowity czas, a miniony weekend zapamiętam na długo. Jak było?

12 Felico 2014-09-24

Najlepszy finał w historii?!

Najlepszy finał w historii?!

24 maja 2014. Tę datę zapamiętają bez wątpienia wszyscy kibice Królewskich. Po dwunastu latach od ostatniego występu w finale Ligii Mistrzów, najcenniejsze trofeum w klubowej piłce nożnej znów trafiło w ręce piłkarzy Realu Madryt. Tym razem sukces przyszedł im jednak znacznie trudniej.

4 Offside 2014-05-29

Niesamowite Gran Derbi

Niesamowite Gran Derbi

23 marca mogliśmy obejrzeć najgłośniejszy chyba klasyk piłkarski w Europie. El Clasico, Gran Derbi, czyli spotkanie Real Madryt CF - FC Barcelona. Było to zdecydowanie najlepsze starcie pomiędzy tymi zespołami od wielu lat, choć nie należy też zapominać o licznych kontrowersjach, jakie wzbudziło i różnych opiniach, które krążą teraz w sieci.

2 Offside 2014-03-26

Niezwykła gościnność niżan

Niezwykła gościnność niżan

W dniach 20 - 22 września 2013r. odbyło się w Nisku XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej, na które przybyło ponad 4 tysiące młodych ludzi z całego regionu. To trzydniowe spotkanie organizowane jest w naszej diecezji co roku (na wzór Światowych Dni Młodzieży) i ma charakter modlitewno-rekreacyjny. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Bądźmy misjonarzami radości”.

8 Astra 2013-10-03

Naprawdę wielki deszcz

Naprawdę wielki deszcz

Z czym kojarzy się Hugh Laurie? Pewnie większa część gawiedzi zakrzyknie ochoczo "z doktorem Housem!". Skojarzenie poprawne, punkt dla Was. Obecnie jednak pan Laurie robi sobie przerwę od aktorstwa na rzecz muzyki. I wiecie co? Bardzo się cieszę, że tak jest.

0 Lady M. 2013-06-10

Nic nie ma prócz jasnej tej sali...

Nic nie ma prócz jasnej tej sali...

Choć to już koniec tego najkrótszego miesiąca w roku, który mnie i zapewne większości czytelników naszej gazety minął dość przyjemnie, bo mamy za sobą dwa tygodnie błogiego odpoczynku od szkolnych obowiązków, to chciałabym cofnąć się nieco w czasie i zdać relację z pewnego wydarzenia, które miało miejsce na początku tego miesiąca.

2 Sombre 2013-03-05

Śpiewem chwalić chcę

Śpiewem chwalić chcę

14 grudnia (piątek) o godzina 17:00 rozpoczęły się w kościele p.w. Świętej Barbary w Tarnobrzegu Warsztaty Kolędowe, których celem było między innymi przygotowanie nas do udziału w koncercie. Koncercie, który odbędzie się w tymże kościele 6 stycznia 2013 roku. Szczerze? Czekałam na ten weekend już od dawna. Zaczęliśmy niby zwyczajnie - Nieszporami, ale potem to była już jazda!

6 Giulietta 2012-12-20

I ty możesz zostać Jeziorowcem

I ty możesz zostać Jeziorowcem

28 listopada mieliśmy okazję gościć w naszej szkole koszykarzy ekstraklasowej drużyny Siarki Jeziora Tarnobrzeg, a ściślej mówiąc trzech zawodników: kapitana Jakuba Dłoniaka, JT Tillera i Roberta Christophera Longa, trenera Dariusz Szczubiała oraz prezesa klubu Zbigniewa Pyszniaka. Spotkanie zgromadziło na szkolnej sali gimnastycznej sporą liczbę uczniów, których byłoby zapewne znacznie więcej, gdyby tylko mogli byli zostać zwolnieni przez swoich nauczycieli z lekcji.

3 El Luca 2012-12-03

Feel the vibe!

Feel the vibe!

Któż z nas nie słucha muzyki? Któż z nas nie odnajduję się w jakimś konkretnym gatunku? Któż z nas nie nuci pod nosem ulubionych utworów, nie zgłębia kolejnych płyt ulubionych wykonawców i nie chce jechać na ich koncert, który obiecuje wiele emocji? Myślę, że takich ludzi nie ma. Nie jestem inny. Sam słucham dużo i ubóstwiam swoją przestrzeń liryczno-emocjonalną. Drogą do spełnienia jest dla mnie jednak nie tylko słuchanie ostro katowanych przez mój mały odtwarzacz kawałków, ale też jeżdżenie na muzyczne eventy i słuchanie muzyki live. To jest bowiem prawdziwa droga do spełnienia!

1 Osprey 2012-11-12

Światełko w tunelu

Światełko w tunelu

Po tym, jak piłkarze Siarki Tarnobrzeg w bardzo kiepskim stylu przegrali w Niepołomicach z miejscową Puszczą (4:2 - przyp. red.), mało kto spodziewał się tak przekonującego zwycięstwa naszej drużyny w meczu z Motorem Lublin, prowadzonym przez trenera-światowca, Piotra Świerczewskiego. „Siarkowcy” zagrali jednak z ogromną determinacją i wygrali to spotkanie w naprawdę dobrym stylu.

1 Tabasko 2012-10-17

Ile jestem w stanie dać?

Ile jestem w stanie dać?

W ubiegłym roku w czasie trwania Dni Młodych, które zorganizowano w Tarnobrzegu, stwierdziłem, że za rok muszę koniecznie wybrać się na kolejne takie spotkanie do Ostrowca Świętokrzyskiego. Teraz powiem Wam, że w Ostrowcu byłem i nie żałuję swojej decyzji. Dorzucę jeszcze, że zrobię wszystko, by za rok pojawić się w Nisku. Czas więc na relację z Dni Młodych Diecezji Sandomierskiej – Ostrowiec Świętokrzyski 2012 - specjalnie dla SGI Lesser.

5 PesiolinoEl Luca 2012-09-23

« Przejdź do najnowszych artykułów

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 82luna
Kira 70kira
Komso 14komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry