Luna
Biologia / Chemia / Matematyka
- fascynuje mnie:
- psychologia
- najchętniej czytam:
- wszystko, co mi w rękę wpadnie
- lubię posłuchać:
- wszystkiego, co fajne

- uwielbiam:
- wieczory z chłopakiem przy filmie
- podziwiam:
- ludzi, którzy się nie poddają
- nienawidzę:
- podlizywania się
Ilość artykułów: 90


Kicz, a może jednak nie?
Nie zawsze jestem przekonana, że pomysł na tekst, który akurat przyszedł mi do głowy jest dobry. Niekiedy długo się zastanawiam nad tym, czy zrobiłam wystarczający research, aby nie wprowadzić nikogo w błąd. Jednak tym razem nie miałam wątpliwości. Zdarzyło mi się już w przeszłości na łamach naszej szkolnej gazety wejść w polemikę z artykułem znanego polskiego dziennikarza, ale było to dawno temu, a gdy wpadł mi ostatnio w ręce tekst pana Piotra Sarzyńskiego z 2016 roku pod tytułem: „Kicz jest wszechobecny: nie tylko w sztuce” odżyły wspomnienia i nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Co prawda zgadzam się z częścią postawionych w nim przez publicystę tygodnika Polityki tez, ale nie oznacza to, że zgadzam się ze wszystkimi, i że moja chęć wchodzenia w polemikę jakoś w ostatnim okresie przygasła.


Dlaczego Barbie jest dziś ikoną?
Zacznijmy od tego, że jestem ogromną fanką Barbie. W dzieciństwie oglądałam oczywiście filmy animowane z jej udziałem i bawiłam się także tymi lalkami. Z wiekiem zaczęłam interesować się tym tematem znacznie szerzej. Pewnego dnia zagłębiłam się w historię tej lalki i szybko przekonałam się, jak ogromny wpływ miała ona na życie minionych pokoleń. Ta elegancka, szczupła blondynka w różowych sukienkach to dzisiaj już nie tylko kultowa zabawka dziecięca, ale symbol zmiany sposobu postrzegania przez kobiety mody i kobiecości. To...

Filmowe premiery Disney Studios 2023
Tym razem z lekkim opóźnieniem (oczywiście ze względu na ferie zimowe) postanowiłam przybliżyć wam, co oferuje nam, widzom, świat kinematografii w roku 2023. Jeśli chcecie dowiedzieć się, na jakie premiery filmowe czekam z wypiekami na twarzy, to zapraszam do lektury mojego tekstu.

Kontrowersyjny rap
Gdy przed trzema laty (dokładnie 11 grudnia 2019 roku) Mata wydał utwór „Patointeligencja”, w mediach oraz na portalach społecznościowych zawrzało. Wielu mówiło tylko o tym. Pojawiło się także wiele bardzo krytycznych wypowiedzi na temat tego utworu, którego tekst faktycznie był bardzo mocny, a miejscami chyba aż nazbyt dosłowny.

Kontrowersyjny obraz dojrzewania
Jest coś, o czym chciałabym wam opowiedzieć. Sam Levinson i jego dzieło „Euforia”. Niektórzy powiedzą, że to jedynie kolejny serial opowiadający o nastolatkach, które borykają się ze swoimi problemami, ale według mnie Levinston stworzył jednak coś więcej, bo tę jego produkcję nie tylko się ogląda, ale i doświadcza. Dokładnie tak. Doświadczanie to dobre słowo.

Spójrz więc na mnie…
Siedziałam i płakałam,
A ciebie to nie wzruszyło.
Tylko stałeś i patrzyłeś.
I chociaż próbuję zapomnieć, nie potrafię.
Brakowało mi wszystkiego.
Twego dotyku, oddechu…
To nie byłam już ja,...

Pracować, czy nie pracować…
Kolejne wakacje minęły nam jak z bicza strzelił. Czy był to dla was pracowity czas? A może nastawiliście się wyłącznie na relaks po długim i wyczerpującym roku szkolnym? Zakładam, że jednym z was upłynęły one na leniuchowaniu, spotykaniu się ze znajomymi, a innym już na wyjazdach i zwiedzaniu atrakcyjnych miejsc. Na pewno są jednak wśród was i tacy, którzy wykorzystali ten czas w jeszcze inny sposób. Ja na przykład, po raz pierwszy w życiu, postanowiłam świadomie zrezygnować z laby, wyjechać gdzieś z miasta i tam...

Książkowe fakty o mnie
Moda na Book Tagi, wbrew temu co twierdzą niektórzy, wcale nie minęła, a już na pewno nie wśród ludzi, którzy uwielbiają spędzać wolny czas z książką w ręce. Ja natknęłam się ostatnio na Book Tag na moim ulubionym kanale dla czytelników, czyli w „Strefa czytacza”, o którym już kiedyś pisałam. Po przejrzeniu wspomnianego Book Taga zupełnie nieoczekiwanie naszła mnie ochota, by - podobnie jak wielu innych użytkowników kanału - odpowiedzieć publicznie na postawione pytania odnośnie preferencji i zwyczajów...

Rodzina
Przede mną tarcza. Mam wrażenie, jakby jej czarny środek - przebity już dwa razy - odsuwał się ode mnie z każdą chwilą. Wokół mnie rozgorączkowany tłum z niecierpliwością oczekuje na mój strzał. Przeładowuję pistolet. Jeśli mi się nie uda, poniosę porażkę. Nie chcę tego. Ale ewentualny celny strzał też nie przyniesie mi korzyści. W mojej głowie krążą teraz tylko dwie myśli. Jedna przedstawia moją przyszłość, gdy trafię, a druga, gdy mi się to nie uda.