Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Bohater jest w każdym z nas   

Dodano 2016-01-04, w dziale recenzje - archiwum

Bohater to postać stworzona przez Małgorzatę Halber, dziennikarkę i felietonistkę, autorkę najgłośniejszej książki minionego roku „Najgorszy człowiek na świecie”. Internet oszalał jednak ostatnio na punkcie narysowanego przez nią „Kołonotatnika z Bohaterem” - lajfstajlowego komiksu dla aktywnych i cieszących się życiem.

/pliki/zdjecia/boh1.jpgZnajdziemy w nim 200 najlepszych tekstów Bohatera, który jest ziemniakiem skrzyżowanym z mrówkojadem. Kartki, na których zapisane są jego myśli, są poplamione, niechlujne, robią wrażenie pomiętych, a słowa są pokreślone, pomazane kredkami i mazakami. Okazuje się, że zabieg ten wcale nie odstrasza czytelników, a wręcz przeciwnie, stwarza wrażenie swojskości, uwierzytelnia i dzięki temu Bohater staje się nam bliższy. On i jego świat są niedoskonali, co dotyczy także wielu z nas i chyba właśnie za to go pokochaliśmy.

W ciągu trzech lat ponad 40 tysięcy osób polubiło tego dziwnego stworka z mocno zaniżoną samooceną, a jego profil na Facebooku zyskał niezwykłą popularność. Okazało się, że myśli, które krążą nam w głowach, ale sami nigdy nie wypowiedzielibyśmy ich na głos oraz obrazki oddające to, co często czujemy, ale nikomu o tym nie mówimy, bardzo przypadły internautom do gustu. No bo kto z nas odważyłby się powiedzieć publicznie, że robi sobie właśnie przerwę w byciu silnym albo że się na niczym nie zna? Chyba nikt, ale fotkę z takim właśnie wpisem Bohatera bardzo wielu ludzi wrzuciło już sobie na Instagram.

Jak śpiewał przed laty Czesław Niemen – jest to po prostu ktoś, kto ma tak samo jak my. Ktoś, kto nie ma osobowości człowieka sukcesu, preferuje życie domatora, jadłby czipsy i chciałby, żeby czasem ktoś inny go przytulił - tak po prostu. Ktoś, kto się boi i zarazem się tego wstydzi. Ktoś, kto nie umie się wyluzować i kogo czasami bolą nogi. Ktoś, kto uważa, że alkohol jest potworny, bo czuje się po nim świetnie. Ktoś, kto idzie do Lidla tylko po to, by w ogóle zobaczyć jakichś ludzi. Bohater ten mówi o problemach, zachciankach i upodobaniach wielu z nas. Zdecydowana większość obrazków utrzymana jest jednak w smutnym klimacie, /pliki/zdjecia/boh2_0.jpgdlatego stosunkowo szybko pojawiły się głosy, że może to pogłębiać zły nastrój czytelników i popychać ich w depresję. Nie zgadzam się z tą opinią, bo Bohater pokazuje, że nie tylko my mamy takie problemy. I choć nie wszystkie myśli spisane przez Bohatera mnie poruszyły bądź zaintrygowały, to w ostatecznym rozrachunku mogę jednak powiedzieć, że stał się on moim przyjacielem. Ba, codziennie odkrywam go na nowo, bo Bohatera kocha się bez względu wszystko. Jest głównie przyjacielem introwertyków, ale i ekstrawertycy znajdą z nim wspólny język („Właśnie że dzisiaj spróbuję zrobić wszystko po swojemu”).

Kartki z Kołonotatnika możemy wyrywać, pisać po nich, wręczać bliskim bez słowa. Na przykład taką z tekstem POWIEDZ MI COŚ MIŁEGO. Możemy też nic z nimi nie robić. Fajną opcją jest możliwość postawienia sobie Kołonotatnika na biurku i przewracania stron każdego dnia. Moją ulubioną jest ta z tekstem: W TEJ CHWILI ODEJDŹ OD KOMPUTERA! Idealna.

Minimum słów, maximum treści. Głębia przemyśleń zapisana w prostych zdaniach. Dzięki niemu chce się żyć. Uśmiecham się pod nosem za każdym razem, gdy trafiam na tę stronę, która idealnie i mnie opisuje. Polecam wszystkim, bo taki Bohater jest w każdym z nas.

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 4.9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 4.9 /17 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 80luna
Kira 68kira
Yason 24yason
Animub 24animub
Komso 13komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry