Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Felico

Matematyka / Geografia / Język angielski

Felico

Ilość artykułów: 44

Mówi się trudno i płynie się dalej

Mówi się trudno i płynie się dalej

Pamiętam dzień, gdy pierwszy raz odwiedziłam słynne Akwarium. Chciałam chyba odebrać grupowe zdjęcie redakcji, które wykonujemy tradycyjnie każdego roku, ale prof. Ryby akurat wtedy tam nie było i musiałam poczekać na niego kilka minut. Wystraszona siedziałam na krzesełku i czekałam, przysłuchując się rozmowie trzech, a może czterech, obcych mi jeszcze wtedy i starszych dziennikarzy i webmasterów, którzy porozumiewali się ze sobą jakimś dziwnym językiem.

2Felico 2016-07-01

Nie idźcie na dziennikarstwo!

Nie idźcie na dziennikarstwo!

10 i 11 marca 2016 w kościele oo. Dominikanów w Tarnobrzegu odbyły się tradycyjne rekolekcje wielkopostne. W minionych latach frekwencja podczas tego wydarzenia jakoś nie powalała, ale w tym roku przeżyliśmy prawdziwy szok. Frekwencja była nieprawdopodobna zarówno w pierwszy jak i w drugi dzień, ale to chyba nic dziwnego, skoro ojcowie zaprosili jako rekolekcjonistę samego Szymona Hołownię – teologa, dziennikarza, publicystę i autora kilkunastu poczytnych książek, który...

2AmericanFelico 2016-03-23

Wiosenne przebudzenie talentów

Wiosenne przebudzenie talentów

Felico: Mamy dziś dla was cudowną wiadomość. Gdyby ktoś z was jeszcze tego nie zauważył, to informujemy, że nadchodzi wiosna! I choć pogoda w ostatnich dniach trochę szaleje, to już od dziś możemy zacząć narzekać na świecące w oczy słońce, a nie na lodowaty wiatr zrywający nam czapki z głów. Wiosna w naszym Koperniku to jednak nie tyle wożenie się po korytarzach z markowymi okularami przeciwsłonecznymi na nosie, co przygotowania do kultowego wydarzenia, jakim bez wątpienia jest nasz ...

13FelicoKylie 2016-03-20

Wiedza podana inaczej

Wiedza podana inaczej

Nie wydaje się wam czasem, że gdyby to wszystko, czego uczymy się w szkole, nie było nam z góry narzucone, to o wiele chętniej sięgalibyśmy po tę wiedzę? Gdybyśmy o rozmnażaniu się komórek, wzorze na deltę, czy angielskim słówku elewator usłyszeli gdzieś poza szkołą, to nasze podejście do tej wiedzy byłoby całkiem inne. Wygooglowalibyśmy sobie to, co nas ciekawi i czytali o tym tak długo, aż się nie znudzimy lub stwierdzimy, że to nie nasza działka i - co najważniejsze - zapamiętalibyśmy to na długo.

1Felico 2016-02-05

Jak się bawić, to się bawić

Jak się bawić, to się bawić

Od kilku miesięcy chyba każdy maturzysta nucił pod nosem jedną i tę samą melodię. I nie był to bynajmniej jakiś modny ostatnio hit, a najzwyklejszy polonez. Tak zaczęły się nasze przygotowania do tego niezwykłego balu, na który czeka się w liceum już od pierwszego dnia nauki. Bal odbył się w minioną sobotę, tradycyjnie w murach naszej szkoły. Czy warto było czekać?

13FelicoBergi 2016-02-03

Bohater jest w każdym z nas

Bohater jest w każdym z nas

Bohater to postać stworzona przez Małgorzatę Halber, dziennikarkę i felietonistkę, autorkę najgłośniejszej książki minionego roku „Najgorszy człowiek na świecie”. Internet oszalał jednak ostatnio na punkcie narysowanego przez nią „Kołonotatnika z Bohaterem” - lajfstajlowego komiksu dla aktywnych i cieszących się życiem.

0Felico 2016-01-04

Które drzwi otwiera klucz maturalny?

Które drzwi otwiera klucz maturalny?

Felico: Stało się. My, maturzyści, przeżyliśmy ostatnio tydzień pełen „czarnych długopisów”, wczesnych poranków i prawdziwie skrajnych emocji. Podczas gdy uczniowie klas pierwszych i drugich spali sobie spokojnie, my zastanawialiśmy się, co też czeka nas na próbnej maturze (kto to wymyślił, żeby pisać ten egzamin o godz. 7.30?). Niektórzy z nas od razu założyli, że matury próbne są zazwyczaj trudne, więc nie ma sensu czegokolwiek powtarzać i poświęcili czas na poszukiwanie w...

0FelicoKylie 2015-11-30

Uwaga, diler w szkole!

Uwaga, diler w szkole!

Chyba każdy z nas kocha cukiereczki, czekoladki, żelki i niezdrowe zapiekanki, dlatego wielu do dziś nie potrafi pogodzić się z faktem, że w tym roku szkolnym przysmaki te nie mogą już znajdować się w sklepikach szkolnych, a co za tym idzie, robić za nasze drugie śniadanie. Ten rok będzie zarówno dla szkolnych sklepikarek jak i nauczycieli znacznie trudniejszy, gdyż dzieci nienasycone mogą być nieobliczalne.

7Felico 2015-10-19

Perłowy jubileusz grupy FRAM

Perłowy jubileusz grupy FRAM

Myślę, że każdy tarnobrzeżanin doskonale wie, gdzie mieści się siedziba Studia Tańca i Ruchu FRAM. Ba, wiele mieszkanek naszego miasta było też członkiniami tej zacnej tanecznej formacji. Niewtajemniczonych pozwolę sobie jednak poinformować, że FRAM to zespół absolutnie wyjątkowy, który od lat jest jedną z najlepszych wizytówek Tarnobrzega i marką samą w sobie. Zespół ten, założony przez Jadwigę Chmielowiec, świętował w dniach 25-27 września 2015 roku swój XXX jubileusz.

1Felico 2015-10-05

Zapisz, zmotywuj się i zrealizuj!

Zapisz, zmotywuj się i zrealizuj!

Każdy z nas lubi czuć się zmotywowany. Przyznacie, że to fajne uczucie – mieć zapał i siłę do pracy, do spełniania marzeń i realizacji celów. Nic nie stoi nam wtedy na przeszkodzie. Ale zwykle, gdy wszystko idzie w dobrym kierunku, musi pojawić się jakiś problem. Dla niektórych ludzi trudności na drodze do celu są w pewnym sensie nową dawką motywacji. Na drodze tej, a często jest to nudny, monotonny krajobraz, pojawia się wówczas nowy, ciekawy element. A przecież problemy są po to, aby je rozwiązywać.

2Felico 2015-09-11

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Komso 31komso
Artemis 25artemis
Hush 11hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry