Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Zagrali na tarnobrzeskim Orliku   

Dodano 2023-04-27, w dziale relacje

W minionym tygodniu (czwartek, 20 kwietnia 2023r.) charytatywna drużyna piłki nożnej z naszej szkoły rozegrała na Orliku nad Wisłą dwa mecze przeciwko ministrantom uczęszczającym do naszej szkoły, ale reprezentującym różne tarnobrzeskie i okoliczne parafie. Przypominam, że drużyna charytatywna powstała przed dwoma laty z inicjatywy pana prof. Piotra Kopcia, a jej trenerem jest od tej pory do dziś pan prof. Jan Kret.

/pliki/zdjecia/mecz1.jpgNie był to naturalnie pierwszy mecz naszej drużyny charytatywnej w tym roku szkolnym. W pierwszym semestrze piłkarze, prowadzeni przez pana prof. Kreta, rozegrali już dwa oficjalne spotkania, pierwsze z wychowankami Domu Dziecka w Tarnobrzegu, a drugie ze starszakami z Przedszkola Nr.3 w Tarnobrzegu.

Tak powstanie zespołu wspomina jej założyciel i opiekun prof. Piotr Kopeć: „Charytatywna drużyna piłki nożnej jest dla mnie dzisiaj bardzo ważna. Gdy przed dwoma laty obchodziłem urodziny zrodziło się we mnie marzenie, by stworzyć drużynę piłkarska, która będzie łączyła pasję sportową z otwarciem się na drugiego człowieka, szczególnie takiego, który cierpi bądź też znalazł się w potrzebie”.

Mecze, o których wspomniałem we wstępie, rozegrano w samo południe na Orliku nad Wisłą. Na początek trenerzy wybrali składy, które miały pojawić się niebawem na boisku, a tuż po tym zarządzili dla wszystkich swoich zawodników rozgrzewkę. Drużyny zagrały w składach siedmioosobowych. Poziom piłkarski tych spotkań, jak się domyślacie, nie był za wysoki, ale walka i zaangażowanie piłkarzy naprawdę mogło się podobać. Oczywiście w każdym meczu trenerzy dokonywali wielu zmian, gdyż zawodnicy siedzący na ławce rezerwowych palili się wręcz do gry i domagali się od trenerów wpuszczenia ich na boisko. Muszę jednak przyznać, że oba spotkania przebiegły w miłej atmosferze, a piłkarze traktowali swoich przeciwników z wyraźnym szacunkiem dla ich zdrowia. Patrząc z boku boiska można było odnieść wrażenie, /pliki/zdjecia/mecz2.jpgże na początku lekką przewagę mieli ministranci, którzy chyba lepiej weszli w mecz, ale po kilkunastu minutach poziom się wyrównał, a pod koniec to już zespół charytatywny przejął inicjatywę na boisku i ostatecznie wygrał to starcie.

Drugi mecz miał już jednak odmienny przebieg. Od początku spotkania zarysowała się dosyć wyraźna przewaga drużyny ministrantów, którzy grali szerzej, szybciej i stwarzali sobie także więcej groźnych sytuacji podbramkowych. Ministranci tę swoją przewagę utrzymali do końca spotkania i zasłużenie je wygrali. Tak więc po dwóch starciach był w meczach remis 1:1. Jak się zorientowałem, nikogo z obecnych wynik ten nie zadowalał, ale nikt nie miał też już siły na trzecie tego dnia spotkanie. Zatem trenerzy i piłkarze obu zespołów umówili się wstępnie na rozegranie rozstrzygającego meczu w najbliższej przyszłości. Mam nadzieję, że uda im się w najbliższych dniach lub tygodniach znaleźć dogodny dla wszystkich termin.

Grafika: własna

Oceń tekst
  • Średnia ocen 5.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 5.1 /7 wszystkich

Komentarze [1]

~żabcia
2023-04-28 13:47

brawo brawo niezwykły reportaż, wspaniałe pióro autora

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 94luna
Komso 29komso
Artemis 23artemis
Gutek 22gutek
Hush 9hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry