Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Jak zwrócić na siebie uwagę?   

Dodano 2014-02-17, w dziale inne - archiwum

Słuchając różnych opowieści, przeglądając gazety i serwisy informacyjne, możemy natknąć się na liczne skandale, afery i inne formy zwracania na siebie uwagi. Wszystko to nie dzieje się bez powodu. Niektórzy po prostu nie lubią pozostawać w cieniu innych. By to osiągnąć, nie przebierają często w środkach, sięgając po najbardziej kontrowersyjne sposoby. Krzykliwe stroje, wampiryczne makijaże, dziwaczne fryzury, tatuaże, kolczyki umiejscowione w najróżniejszych częściach ciała, a do tego niekoniecznie uzasadnione operacje plastyczne.

/pliki/zdjecia/bot1.jpgCo robi przeciętna kobieta, którą mąż przestał się interesować? Robi wszystko, by na nowo zdobyć jego względy, ale na pewno nie wydaje trzech milionów dolarów na operacje plastyczne, które w konsekwencji mają upodobnić ją do tygrysa. A tak właśnie zrobiła Jocelyn Wildstain, żona pewnego milionera, bo te zwierzęta fascynowały jej męża. Mogła wydawać pieniądze, na co tylko chciała, a wydawała je przede wszystkim na operacje plastyczne. Uznała bowiem, że najwspanialszą niespodzianką dla jej ukochanego będzie właśnie kobieta o twarzy kota i jej duszy. Zaliczyła między innymi wstawienie implantów szczęki, policzków, ust oraz liczne liftingi. Niestety, po pierwszej operacji, przerażony tą metamorfozą mąż, złożył pozew o rozwód, po czym związał się z młodziutką, piękną modelką. Nie przeszkodziło to jednak Jocelyn kontynuować tej przemiany. I tak na własne życzenie i za własne miliony dolarów, krok po kroku zniszczyła sobie twarz. Cóż, taki był jej wybór, ale w jego efekcie ma chyba teraz najpaskudniejszą twarz na świecie.

A co robią celebrytki, aktorki, piosenkarki, sportsmenki, które dostrzegają na swoich ciałach pewne niedoskonałości, pierwsze oznaki starzenia lub których notowania w branży zaczynają spadać? Natychmiast decydują się na poprawę swojego wyglądu, udając się do klinik chirurgii plastycznej, gdzie poddają się najróżniejszym zabiegom bądź też decydują się na jakiś skandal ze swoim udziałem, jakim może być np. udział w rozbieranych sesjach zdjęciowych. Tak właśnie postąpiły nie tak dawno choćby Britney Spears, Kim Kardashian, Agnieszka Radwańska, czy też okrzyknięta królową operacji plastycznych, Demi Moore, która pozowała nago do jednego z amerykańskich magazynów, będąc w siódmym miesiącu ciąży.

/pliki/zdjecia/bot2.jpgCiekawe, że i zwykli ludzie pragną często skupiać na sobie uwagę innych. Czynią to na tysiąc jeden sposobów, ale mnie najbardziej zadziwia to, jak wielu chce upodabniać się fizycznie do gwiazd show-biznesu, np. do Demi Moore, Angeliny Jolie, czy Michaela Jacksona.

Nie chcemy już być sobą, wolimy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Dlaczego? Trudno na to pytanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Może boimy się odsłonić, aby nikt nas nie wyśmiał lub nie skrzywdził? Udając, łatwiej czasem zyskać akceptację, dopasować się. Niekiedy bywa też i tak, że nasze wyobrażenie o sobie i prawda o tym, jacy jesteśmy, są diametralnie rozbieżne. Są tak rozbieżne, że nawet przed sobą udajemy kogoś innego, aby się dowartościować bądź też stać się bliższym osobie, którą sobie dla siebie wymyśliliśmy. Pamiętajmy jednak, że udawanie kogoś innego nie jest ani łatwe, ani przyjemne, a jeśli nawet, to tylko przez chwilę. Na dłuższą metę to męczące i w zasadzie bezcelowe, bo prawda i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.3 /24 wszystkich

Komentarze [5]

~gimp
2014-02-20 19:13

pukpuk tam jest napisane, że chce się upodobnić do Angeliny Jolie… z resztą pod artykułem są dwa linki do innych artykułów i w jednym z nich jest wspominiane o matce ośmioraczków która chciała się do niej upodobnić.

~pukpuk
2014-02-19 00:12
Do Angeliny Jolie? - proszę wskaż jedną choć w 25% osobę która wygląda tak jak ona…

~LOL
2014-02-18 18:58

Leser zszedł na psy. Jak nie samonapędzacze czy aktywacze jak zwał to tak zwał, a mianowicie te wszystkie poradniki dobrego myślenia i kierowanie się zasadami z nakrętek tymbarka, to stwierdzanie faktów tak oczywistych jak te wyżej. Powiastki o miłości lub recenzje filmów już nie przejdą... PAŁA i proszę, zrób mi tą przyjemność i idź zamiast wypisywać farmazony oglądnąć wszystkie odcinki Mody na sukces od początku.

~kASTRAt
2014-02-18 15:46

Panie AFRO proszę nie podnosić głosu, bo ja sobie tego stanowczo nie życzę!

~Luca
2014-02-18 15:35

DAJCIE WIĘCEJ TRUIZMÓW I PŁACZU, IDĘ PO FRYTKI. PAŁA

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 44luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry