Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Astra

Język polski / Historia / Język angielski / WOS / Biologia

Astra

Ilość artykułów: 10

Olimpiada w blasku fajerwerków

Olimpiada w blasku fajerwerków

Kilkanaście dni temu na stadionie olimpijskim w Soczi odbyła się niezwykle efektowna ceremonia zamknięcia XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Teraz, gdy emocje trochę już opadły, chcemy wrócić pamięcią do tego dwutygodniowego święta sportów zimowych i podsumować je zarówno od strony sportowej jak i organizacyjnej. Chcemy ocenić zaangażowanie i efekty pracy naszych wschodnich sąsiadów oraz występy sportowców (nie tylko polskich).

0AstraWilder 2014-03-03

Jak zwrócić na siebie uwagę?

Jak zwrócić na siebie uwagę?

Słuchając różnych opowieści, przeglądając gazety i serwisy informacyjne, możemy natknąć się na liczne skandale, afery i inne formy zwracania na siebie uwagi. Wszystko to nie dzieje się bez powodu. Niektórzy po prostu nie lubią pozostawać w cieniu innych. By to osiągnąć, nie przebierają często w środkach, sięgając po najbardziej kontrowersyjne sposoby. Krzykliwe stroje, wampiryczne makijaże, dziwaczne fryzury, tatuaże, kolczyki umiejscowione w najróżniejszych częściach ciała, a do tego niekoniecznie uzasadnione operacje plastyczne.

5Astra 2014-02-17

Językowy wspomagacz

Językowy wspomagacz

Każdy z nas uczył się w szkole podstawowej przynajmniej jednego języka obcego, a na etapie gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej nawet dwóch. Największa liczba uczniów w naszym kraju uczy się języka angielskiego i niemieckiego (tak mówią statystki). Zasadniczo staramy się, bo mamy świadomość, że przyda nam się to później w pracy albo w trakcie wyjazdów turystycznych za granicę.

2Astra 2014-01-14

Ten wspaniały świat sportu

Ten wspaniały świat sportu

Pod koniec minionego roku przeglądałam sobie portal Onet.pl i znalazłam temat, który przykuł moją uwagę - sportowe skandale roku 2013. Pewnie nic specjalnie ciekawego - pomyślałam sobie w pierwszej chwili, ale przeczytałam jednak ten tekst i stwierdziłam, że warto by było wspomnieć o tych zdarzeniach i w naszej gazecie.

0Astra 2014-01-07

Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce!

Jak zmotywować się do działania? Co zrobić, żeby mi się chciało? Zdecydowana większość z nas, młodych ludzi, ma chyba ten sam problem. Jednym jest z nim dobrze, innym beznadziejnie. Ten tekst jest właśnie dla tych, którzy chcieliby coś w swoim życiu zmienić. Znajdziecie w nim kilka rad, które mogą w tej kwestii pomóc.

2Astra 2013-12-13

Wzrusza i daje nadzieję

Wzrusza i daje nadzieję

Żyjemy z dnia na dzień, nie zastanawiając się zupełnie nad tym, co może się nam przydarzyć. Ludzie przychodzą i odchodzą - niby normalna rzecz. Gdyby jednak przytrafiło się nam to, co spotkało główną bohaterkę obyczajowej powieść irlandzkiej pisarki Cecelii Ahern "P.S. Kocham Cię", przeżylibyśmy bez wątpienia prawdziwą traumę.

1Astra 2013-12-03

Po drugiej stronie ziemi

Po drugiej stronie ziemi

Nowa Zelandia. Dlaczego ten kraj przyciąga rokrocznie tak wielu turystów? Co sprawia, że ten liczący niespełna 270 tys. kilometrów kwadratowych i cztery miliony mieszkańców kraj wzbudza na świecie tak ogromne zainteresowanie? Dlaczego ludzie, mimo horrendalnie wysokich cen wycieczek, decydują się na wyprawę właśnie tam, a swoje eskapady nazywają później podróżą swego życia?

1Astra 2013-11-15

Halloween - święto czy maskarada?

Halloween - święto czy maskarada?

Niektórym się to nie podoba, innym jest obojętne, ale trudno zaprzeczyć faktom, które mówią, że coraz więcej młodych ludzi w naszym kraju bierze w obchodach Halloween czynny udział i świetnie się przy tym bawi. Ale co to jest w zasadzie za zwyczaj? Skąd się wywodzi?

3Astra 2013-10-31

Niezwykła gościnność niżan

Niezwykła gościnność niżan

W dniach 20 - 22 września 2013r. odbyło się w Nisku XVI Diecezjalne Spotkanie Młodych Diecezji Sandomierskiej, na które przybyło ponad 4 tysiące młodych ludzi z całego regionu. To trzydniowe spotkanie organizowane jest w naszej diecezji co roku (na wzór Światowych Dni Młodzieży) i ma charakter modlitewno-rekreacyjny. Tegoroczne przebiegało pod hasłem "Bądźmy misjonarzami radości”.

8Astra 2013-10-03

Historia życiem pisana

Historia życiem pisana

Cassie Harte od dziecka przeżywała w rodzinnym domu horror, a wszystko za sprawą swojej wyrodnej matki. Niekochana, niechciana, zaniedbywana, szykanowana, poniżana i dręczona, dzielnie walczyła z przeciwnościami, jakie ją spotykały. Powiedzieć jednak o jej historii tylko tyle, to jakby nie powiedzieć nic, dlatego dobrze się stało, że to ona sama zdecydowała się opowiedzieć czytelnikom własną historię w książce "Pokochaj mnie mamo".

8Astra 2013-09-17

  • 1

Najczęściej czytane

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry