Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Kultura musi być !   

Dodano 2005-04-15, w dziale inne - archiwum

- Panie kierowniku, czy byłby pan tak uprzejmy i mógłby mi podać tę małą śrubkę znajdującą się w uchwycie narzędziowym.
Mariusz podziwiał fachowców, którzy remontowali jego mieszkanie. Profesjonalizm w każdym calu i wysoka kultura zachowania świadczyły o tym, iż byli to zapewne fachowcy najwyższej klasy. Byli tak uprzejmi, że zostawił im nawet kluczyki od auta (reklamowali się, że zrobią darmowy przegląd ).

Mariusz wierząc, że zostawia swój dobytek w dobrych rękach, wyszedł, aby nie przeszkadzać takim fachowcom. Wracając ze spaceru do okolicznego parku spotkał w drzwiach bloku swojego sąsiada. Straszny z niego był niechluj. Zawsze chodził w poplamionym ubraniu. Był niby trzeźwy, ale jakiś taki niewyraźny. Pewnie go trzymał kac po nocnej libacji. Na dodatek Mariusz wyczuł, że ten usilnie chce mu coś powiedzieć.

- Panie Zenku, proszę pozwolić kulturalnym ludziom wejść do domu! - wykrzyknął Mariusz.

- Eeee... panie sąsiad - wybełkotał ten dopiero po chwili. - Co pan k...a ślepy? Tamte ch..e kradną teraz pańską brykę, a pan nawet się nie skrzywi. Panie, bierz pan tę pańską zas...ą komórkę i wezwij pan policję, bo tamci jeszcze się z pańskim wozem p......ą.

- Jak pan może obrażać tych zacnych ludzi! - Mariusz był oburzony. Jak ten typ mógł tak się do niego odzywać, a jeszcze na dodatek miał czelność rozkazywać mu. Rozmowa z takim człowiekiem uwłaczała jego godności!

Niestety sąsiad miał rację. Teraz po dwóch latach Mariusz musi korzystać z usług komunikacji miejskiej, aby dotrzeć do sądu w sprawie zuchwałej kradzieży jego auta. Zaskakujące, że kultura nie zawsze idzie w parze z uczciwością. Jednak Mariusz do sąsiada nie odzywa się nadal, bo kradzież kradzieżą, a chamstwo chamstwem.

Oceń tekst
  • Średnia ocen 4.7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 4.7 /3 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry