Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Lwie Serce z Los Angeles   

Dodano 2013-02-05, w dziale inne - archiwum

Jestem ciekawa, kto z Was słyszał o tym młodym, utalentowanym piosenkarzu? Urodził się 27. lutego 1981 roku w Los Angeles i od najmłodszych lat miał do czynienia z muzyką. Krytycy nie są w stanie przypisać jego głosu do żadnego ze znanych rodzajów, bo jego skala jest naprawdę bardzo rozległa. Niektórzy twierdzą, że śpiewa tenorem, inni zaś, że barytonem. Czy zostanie kolejnym bożyszczem nastolatek? Czy będzie w stanie dorównać Eltonowi Johnowi i Céline Dion? Poznajcie Josha Grobana, amerykańskiego piosenkarza i autora piosenek.

/pliki/zdjecia/jg2.jpgJako nastolatek został przedstawiony przez swojego nauczyciela śpiewu kanadyjskiemu kompozytorowi i producentowi Davidowi Fosterowi (miał wtedy zaledwie 17 lat). Ten bez wahania zatrudnił go jako rezerwowego piosenkarza. Tak w razie „WU”, gdyby jakiś artysta nagle zaniemógł. W 1999 roku, podczas rozdania nagród Grammy, marzenie nastolatka spełniło się – zastąpił wówczas Andrea Bocelliego i zaśpiewał na próbie wraz z Céline Dion. Artystka była zachwycona jego umiejętnościami.

Niedługo po tym wydarzeniu Josh otrzymał kolejną propozycję od Davida Fostera. Ten zaproponował mu tym razem kontrakt z wytwórnią płytową „143 Records”. Foster powiedział wówczas tak: "Uwielbiam, kiedy Josh wykonuje utwory rockowe i popowe, ale jeszcze bardziej uwielbiam, gdy zajmuje się klasyką. Gdy śpiewa, czuję się, jakbym na chwilę odleciał. Jakbym znalazł swój kawałek nieba i właśnie zasnął”. Nie tylko Foster dostrzegł budzący się w nastolatku talent. Wkrótce Josha zaczął otrzymywać coraz to ciekawsze propozycje.

Zadebiutował piosenką „For Always”, którą wykonał razem z Larą Fabian. Brał również udział w wielu programach charytatywnych. Śpiewał tam z wieloma znanymi artystami, m.in. z Eltonem Johnem i Stevie Wonderem. 20 listopada 2001 roku został wydany jego debiutancki album pt. „Josh Groban”, który bardzo szybko zyskał status złotej płyty, a zaraz po tym pokrył się podwójną platyną.

W serialu „Ally McBeal” Josh zagrał Malcolma Wayatta, wykonując piosenkę pt. „You’re Still You”. Jego gra spotkała się z życzliwym przyjęciem fanów, dlatego reżyser postanowił zaprosić go na plan po raz drugi. /pliki/zdjecia/josh2.jpgW kolejnym sezonie zaśpiewał piosenkę pt. „To Where You Are”. Później śpiewał jeszcze z wieloma znanymi artystami piosenki finałowe podczas koncertów charytatywnych.

11 listopada 2003 roku ukazał się drugi album Josha zatytułowany „Closer”. Josh mówił o tym albumie, że jest odzwierciedleniem jego duszy, że podczas słuchania tej składanki, fani będą mogli poznać jego osobowość, zjednoczyć się z nim w pewien magiczny sposób i poczuć to, co on czuł podczas tworzenia tej płyty. Dwa miesiące po ukazaniu się na rynku krążek był już na pierwszym miejscu najlepiej sprzedawanych płyt i pozostał tam przez ponad rok.

Josh wykonał także piosenkę „Remember” do soundtracku z filmu „Troja”. Podczas American Music Awards został nominowany do nagrody w kategorii „Najlepszy Artysta w kategorii pop”. W pierwszym tygodniu września 2006 roku wydał nową piosenkę zatytułowaną „You Are Loved (Don’t Give Up)”, którą zadedykował swoim fanom. Piosenka ta pochodzi z jego trzeciej płyty „Awake”.

Kto inspiruje Josha Grobana? Przede wszystkim Radiohead, Sting, Freddie Mercury i Peter Gabriel. Groban nie zamyka się tylko na swoich ulubionych wykonawców. Twierdzi, że podziwem darzy każdego, kto wykroczył poza granice i stąpa poza nimi. Chłopak uwielbia artystów, którzy poprzez piosenki przekazują emocje i opowiadają jakieś historie, często realne, w których sami brali udział.

/pliki/zdjecia/jg3.jpgFanki uważają, że Josh jest nieziemsko przystojny. On sam twierdzi natomiast, ze jego wygląd to wynik wymieszania genów. Jego ojciec, Jack, jest Amerykaninem żydowskiego pochodzenia (potomek rosyjsko-polskich emigrantów), a matka, Linda, pochodzi z Norwegii.

Właśnie dziś (5. lutego 2013r.) ma miejsce światowa premiera jego najnowszej płyty „All That Echoes”. Singiel, który promował ten krążek nosił tytuł „Brave”, a fani czekali na tę płytę ponad dwa lata.

Josh jest artystą skromnym, ale o nieprzeciętnym talencie, który zdecydowanie wyróżnia go na tle sztucznych, wypacykowanych i pazernych gwiazd. Zachęcam więc Was gorąco do odsłuchania najnowszej płyty. Kto wie, może i Wam jego muzyka przypadnie do gustu?

Zapraszam także do odwiedzenia oficjalnego fanpagu Josha Grabana – Polish Grabanites

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 5.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 5.2 /38 wszystkich

Komentarze [5]

~Luca
2013-02-07 23:16

@OGARNIJ! mam pełne prawo krytykować, też możesz krytykować, każdy może

~OGARNIJ!
2013-02-07 19:31

Boże Luca, Kiedy Ty wreszcie ogarniesz krytykować!? Stale czepiasz się o objętość... Do Twoich artykułów nie można się doczepić ,

~Luca
2013-02-05 21:39

Wreszcie jakaś odskocznia od g... w kolorowym opakowaniu, jakie serwują nam media. Trochę za krótko, daję 4.

~Anita
2013-02-05 21:00

Wspaniały artykuł,jak dobrze wreszcie czytać takie świetne artkykuły o Joshu po polsku:))) Gorąco polecam wszystkim muzykę Josha,nie ma nic piękniejszego jak ten nieziemski głos:)

~chłodnyklecha
2013-02-05 19:54

Jestem pewien, że nikt nie słyszał “You raise me up”.

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 55luna
Kira 54kira
Selene 21selene
Yason 19yason
Animub 19animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry