Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Najwięksi przegrani wśród wygranych   

Dodano 2014-06-12, w dziale wieści z miasta - archiwum

„Teraz już można: Haniebny tytuł FRAJERÓW ROKU otrzymują piłkarze Siarki Tarnobrzeg, którzy w tym sezonie roztrwonili 9 pkt. przewagi i nie awansowali do I ligi. Pomysłodawcą plebiscytu był D. Frankiewicz. Dziękujemy"...

/pliki/zdjecia/s1_1.jpgTaki tekst został zamieszczony na stronie internetowej "Złota Siarka" na Facebooku i jest on najlepszym odzwierciedleniem odczuć zdecydowanej większości tarnobrzeskich kibiców na koniec tego sezonu. Mimo naprawdę sporej przewagi punktowej, utrzymywanej notabene przez większą część sezonu, nasi piłkarze w kilku ostatnich meczach rundy wiosennej zagrali tzw. „piach” i zaprzepaścili realną szansę awansu do I ligi, stając się pośmiewiskiem całej piłkarskiej Polski. Nam, kibicom Siarki, nie jest dziś lekko. Pociesza nas jedynie fakt, że Siarka mimo tej wpadki nadal jest najlepszą piłkarską drużyną na Podkarpaciu.

Po sromotnej klęsce w meczu z Wigrami (0:3), Siarkowców czekał wyjazd do Łowicza na mecz z tamtejszym Pelikanem. Wybrałem się na to spotkanie wraz z grupą najwierniejszych sympatyków naszej drużyny. Nie zobaczyliśmy jednak zwycięskiej bramki, bo wpuszczono nas na trybunę dopiero w drugiej połowie, a bramka padła w 17 minucie. Po meczu czekała nas kolejna niemiła niespodzianka. Piłkarze Siarki nie podeszli do naszego sektora, choć my chcieliśmy im tylko podziękować za walkę i zwycięstwo. W końcu był powód. Po kilku niepowodzeniach wygrali 1:0. Jedynym, który wyłamał się z tej zmowy zawodników, był kapitan Siarki Konrad Stępień, który podszedł do nas i odebrał gratulacje. Wtedy była jeszcze szansa na awans.

Następny mecz rozgrywaliśmy jednak znowu na wyjeździe, z liderem tabeli, Pogonią Siedlce. Nie byłem naocznym świadkiem tego spotkania, ale oglądałem dostępne skróty w Internecie, w których naprawdę widać było zaangażowanie naszych piłkarzy. Najbardziej efektownym elementem tego widowiska była jednak sytuacja, która wydarzyła się poza boiskiem. Otóż prezydent naszego miasta, Norbert Mastalerz, chcąc obejrzeć ten mecz i możliwie szybko wrócić do Tarnobrzega, w którym trwał koncert z okazji Dni Tarnobrzega, przyleciał na ten mecz helikopterem. Wróćmy jednak do samego meczu./pliki/zdjecia/s2_1.jpg Siarka zaczęła rewelacyjnie. I choć do przerwy piłkarze naszego zespołu prowadzili zasłużenie 1:0, to po 90 minutach schodzili z boiska ze spuszczonymi głowami. Przegraliśmy 1:3. Pogoń potrzebowała tylko 10 minut by ze stanu 1:1 doprowadzić do 1:3. Naoczni świadkowie twierdzą, że niemała była w tym zasługa sędziów, ale na to akurat nie ma rady. Wspomnę więc tylko o podyktowanym przez nich z kapelusza rzucie karnym i dwóch czerwonych kartkach dla naszych zawodników. Z relacji kolegów, kibiców Siarki, którzy wybrali się na to spotkanie, wiem, że piłkarze naszej drużyny po raz kolejny nie podeszli po meczu do sektora swoich kibiców, choć byli gorąco zapraszani. Wielu z obecnych na stadionie w Siedlcach zastanawiało się, co się dzieje? Dlaczego piłkarze Siarki tak ostentacyjnie lekceważą swoich kibiców? To karygodne zachowanie naszych piłkarzy powinno dać do myślenia sternikom tarnobrzeskiego klubu, bo ktoś musi chyba tym panom przypomnieć o etosie profesjonalnego piłkarza. Obrażanie się na swoich kibiców, to droga donikąd. Na koniec dodam tylko, że w tym samym czasie Wigry Suwałki pokonały z przytupem Concordię Elbląg 3:0 i tym samym zepchnęły nas z drugiego miejsca, które dawało nam awans. Żal nieutulony.

Ostatnią szansą dla nas był mecz z Concordią Elbląg. Wigry podejmowały tego dnia na swoim stadionie Stal Rzeszów. Stal walczyła o utrzymanie więc tarnobrzescy kibice byli dobrej myśli. Na trybunach trwał jednak kolejny epizod wojny kibiców z piłkarzami. Kibice zdecydowali się w odpowiedzi na zachowanie piłkarzy zrezygnować z dopingu, a w bonusie wywiesili jeszcze na trybunie od strony Szkoły Podstawowej nr 3 transparent: "Awansu niby tak bardzo chcecie, a szczekać gębami tylko umiecie". /pliki/zdjecia/s3_1.jpgDla mnie sytuacja była idiotyczna i zupełnie niepotrzebna. Transparent został jednak bardzo szybko zdjęty przez ochroniarzy Karabeli. Siarka zagrała tym razem koncertowo i ograła Concordię 5:0! Bramki strzelali: Maciej Termanowski, Marcin Truszkowski, Marcin Figiel i Tomasz Ciećko. Nie skala zwycięstwa była jednak tu najważniejsza. Na trybunach trwał korespondencyjny pojedynek o marzenia. Sympatycy tarnobrzeskiej drużyny (przynajmniej na moim sektorze) nieustannie śledzili na swoich telefonach sytuację w Suwałkach. Niestety, Wigry pokonały Stal 3:2, wywalczyły sobie upragniony awans, a rzeszowian zepchnęły do 3. ligi.

Szkoda, że stało się tak, jak się stało. Ja naprawdę wierzyłem w ten awans (już w marcu pisałem w Lesserze o tym, że wejdziemy do I ligi) i teraz czuję się mocno zawiedziony. Wydawało mi się wtedy, że nic nie będzie w stanie zatrzymać rozpędzonego zespołu Siarki przed bramami I ligi, a tu taki niefart. Wszystko zaczęło się od fatalnego występu przeciwko stalowowolskiej Stali. Potem był już tylko zjazd w dół i trwonienie punktów. Oczywiście mam świadomość, że drużyna trenera Tomasza Tułacza wykonała z nawiązką zadanie, które zostało jej postawione przed sezonem przez zarząd klubu i za to należą się jej słowa uznania. Nie wszyscy wtedy wierzyli, że może się to udać, ale się udało. Życie uczy jednak, że nadarzające się okazje należy wykorzystywać, bo nieprędko mogą się powtórzyć. Siarka tego nie zrobiła.

Już niedługo zagramy zatem nie w I, a w nowej, zreformowanej II lidze, która stanowić będzie jedną ogólnopolską, 18 zespołową grupę. Mamy szczęście, że trenerem naszego zespołu pozostanie Tomasz Tułacz, pod którego okiem nasza drużyna zrobiła duże postępy, a on sam wywiązał się z powierzonego mu zadania. Będzie zdecydowanie trudniej, ale trzeba być dobrej myśli. Myślę, że drużyna okrzepła już na tym poziomie rozgrywek i byłoby miło, gdyby piłkarze przystąpili do kolejnego sezonu przygotowani mentalnie na sportowy skok.

Grafika:

Oceń tekst
  • Średnia ocen 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 4.5 /27 wszystkich

Komentarze [3]

~szalony
2014-06-13 22:53

https://www.youtube.com/watch?v=rIO-bTIdJEI

~Pilkarz
2014-06-13 12:33

Słabe, jak zawsze. Niewiele wiesz, a się odzywasz.

~serio
2014-06-12 21:53

Artykuł taki sam jaki piłkarze czyli słaby.

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 97luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry