Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Offside

Matematyka / Fizyka / Język angielski

Offside

Ilość artykułów: 79

Decyzja, która wpłynęła na moje życie

Decyzja, która wpłynęła na moje życie

Gdy byłem w pierwszej klasie liceum, jeden z moich kolegów zarzucił podczas pewnego naszego wieczornego spotkania takim oto tekstem: „Jasiu, a może byś tak zaczął pisać w Lesserze?”. Rozbawiło mnie to wówczas i odpowiedziałem mu, że raczej nie wchodzi to w grę. Jednak już następnego dnia, po chwili zastanowienia, stwierdziłem, że to wcale nie musi być taki głupi pomysł. I tak oto zaczęła się przygoda, która prawdopodobnie będzie miała teraz wpływ na resztę mojego życia.

4Offside 2016-07-01

Półmetek EURO 2016

Półmetek EURO 2016

Za nami półmetek zmagań na EURO 2016. Nie będzie mi już dane podsumować dla was całego turnieju, dlatego chciałbym przynajmniej dokonać tego na tym etapie. Przyjrzymy się zatem temu, co wydarzyło się w fazie grupowej Mistrzostw Europy i zastanówmy się, co może się jeszcze wydarzyć w najbliższych dniach.

0Offside 2016-06-22

„Janusze” - zakała polskich kibiców

„Janusze” - zakała polskich kibiców

„Janusze, ręce ku górze i rozpętajmy biało-czerwoną burzę! Niech stadion nie będzie teatrem, śpiewaj, dopinguj, klaszcz i odłóż kanapkę! Wspieraj piłkarzy, z całej siły wrzeszcz, taka kibica rola jest...”. Tekst piosenki DissBlastera pt. „Biało-Czerwona Burza” oddaje realia kibicowania polskiej reprezentacji. Druga zwrotka jest już mniej aktualna, bo nawiązuje do występu naszych piłkarzy w poprzednim Euro, który uznano za haniebny. Ale ja nie do końca o tym.

2Offside 2016-06-16

Juntos a por la Undecima

Juntos a por la Undecima

I po maturze. Jak mi poszło? Cóż, co ma być, to będzie. Teraz nadszedł czas, by rozkoszować się najdłuższymi wakacjami, jakie dane mi będzie w życiu przeżyć. Nikomu nie muszę chyba jednak tłumaczyć, dlaczego przez ostatnie tygodnie nie napisałem żadnego nowego tekstu. Ze względu na chroniczny braku czasu nie wypowiedziałem się nawet w kwestii półfinałów LM. Na szczęście ten trudny okres mam już za sobą i dziś...

0Offside 2016-05-27

Najciekawsza, ale nie najlepsza

Najciekawsza, ale nie najlepsza

Tegoroczny sezon Premier League zaskakuje i to od samego początku. Niespotykana forma Chelsea, Arsenalu i Manchesteru City na początku rozgrywek, ale pod koniec sezonu okazuje się, że dwie pierwsze lokaty w lidze zajmują Leicester City i Tottenham, na które to zespoły chyba nikt nie stawiał. Czego to dowodzi?

0Czytelnik SGI LesserOffside 2016-04-21

Będzie zabawa, będzie się działo

Będzie zabawa, będzie się działo

Przy okazji pisania tekstu o losowaniu eliminacji Euro 2016, wyraziłem opinię, że „ja zawsze jestem i będę za naszymi orłami, nawet wtedy, gdy dostają w d...”. Jeden z moich kolegów wyśmiał mnie wówczas, twierdząc, że musiałem chyba upaść na głowę. Przypomniałem mu o tym tuż po meczu naszej reprezentacji z Serbią i powiem wam, że nieco się zmieszał. Powiedział jedynie tyle, że i tak dzieje się z reguły na odwrót, niż ja to napiszę. Nie przeczę, że tak bywa, ale progres jaki zrobiła w ostatnim okresie reprezentacja Polski w piłce nożnej jest wręcz nie do opisania.

3Offside 2016-04-09

Najlepsza ósemka gra dalej

Najlepsza ósemka gra dalej

No i nadszedł czas ćwierćfinałów. Wprawdzie piątkowego losowania nie poprowadził już niestety Gianni Infantino, ale zastępujący go w tej roli Giorgio Marchetti zrobił to nie mniej profesjonalnie. Finał w Mediolanie coraz bliżej. Na placu boju pozostała już tylko ósemka najlepszych. Kto z kim zagra w tej rundzie i jak oceniam szanse poszczególnych zespołów?

0Offside 2016-03-30

Odrodzenie Milanu?

Odrodzenie Milanu?

Myślałem, że nie doczekam chwili, gdy na łamach SGI Lesser będę mógł o swojej ulubionej drużynie napisać coś pozytywnego. Potwierdza to jedynie regułę, że jak już coś napiszę, to w rzeczywistości dzieje się na odwrót. Wystarczyła odrobina pesymizmu na początku sezonu i proszę bardzo. To, co wydarzyło się ostatnio w AC Milan, przeszło moje najśmielsze oczekiwania i dlatego zaczynam coraz bardziej realnie myśleć o powrocie moich ulubieńców na europejski szczyt.

0Offside 2016-03-09

Idealny plan na ferie

Idealny plan na ferie

Nigdy nie lubiłem mieć ferii zimowych w ostatnim terminie. Z reguły jest wtedy odwilż i nie da się już pojechać w góry na narty ani też wybrać się z grupą znajomych na łyżwy. Jedyne, co nam wtedy pozostaje, to powrót do oglądania Ligi Mistrzów. Bo nie ma nic lepszego nad obejrzenie wieczorem meczu LM ze świadomością, że następnego dnia nie trzeba iść do szkoły. A kto z kim zagra?

0Offside 2016-02-11

Niczego się nie nauczyli

Niczego się nie nauczyli

Pamiętam jak dwa lata temu nabijałem się z włodarzy Barcelony, gdy klub ten dostał karę za nieprzepisowe pozyskiwanie nieletnich zawodników. Wydawało mi się wówczas, że dla innych będzie to niezła nauczka. Nic z tych rzeczy. Życie pokazało, że właściciele hiszpańskich klubów nie wyciągnęli żadnych wniosków z potknięcia rywala. Na początku tego roku, za dokładnie takie samo przewinienie, skarcone zostały dwa największe kluby z Madrytu, Real i Atletico.

1Offside 2016-01-26

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Komso 31komso
Artemis 25artemis
Hush 11hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry