Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

No i stało się   

Dodano 2007-10-13, w dziale relacje - archiwum

Godziny spędzone na obgryzaniu paznokci i poskramianiu przerażonych myśli przez naszych pierwszoklasistów są już za nimi i stały się zamierzchłą przeszłością, a poczucie zjednoczenia z resztą szkoły zrekompensowało naszym kociakom nerwy, które towarzyszyły im w oczekiwaniu na ten niezwykle ważny moment w ich życiu.

Pasowanie

Wszystko zaczęło się 5.10.2007 r., dokładnie o godzinie 16.00. Na sali panowało nerwowe poruszenie. Widok biało-czarnych i czarno-białych strojów świadczył o dostojności i wyjątkowości chwili. W tym dniu uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły – o czym mówiła prof. Kiszczak w swoim krótkim, aczkolwiek bardzo treściwym przemówieniu. Nasi najmłodsi koledzy stali ustawieni w równiutkie rzędy, a na ich twarzach malowała się niepewność i napięcie, bo przecież nikt do końca nie wiedział, co stanie się za chwilę.

Uroczystość rozpoczęła się część oficjalna. Wniesiono sztandar naszej szacownej palcówki edukacyjnej, a pierwszaki przyjęły pozycję wyprostowaną. Wszystkie czynności związane z rytuałem wstąpienia do szkolnej społeczności przebiegły bardzo sprawnie ( do hymnu, po hymnie, do przyrzeczenia, po przyrzeczeniu), a na koniec wszyscy nowoprzyjęci wspólnie wypowiedzieli słowa wiążące każdego z nas: „Wszechstronnie, twórczo i przyjaźnie ku przyszłości”. To zdanie z pewnością zapadnie na długo w ich pamięć.

Chwilę potem rozpoczęła się część nieoficjalna, którą przygotowała klasa 2h pod kierunkiem pani prof. Barbary Rębisz. Już sam napis „ Gorączka piątkowej nocy”, wiszący na środku sali gimnastycznej, intrygował. Zaczęło się jakby od końca, bo od wręczenia dyplomów. Klasy otrzymały tytuły m.in. Kawalarzy, Wielkich Stóp, Sportowców, Wielkoludów czy Włosotrzępów, a wszystko odbywało się w takt charakterystycznych piosenek. Potem rozpoczęło się show. Na atrapie czerwonego dywanu zaczęły pojawiać się gwiazdy: Rihanna, Michael Jackson, Elvis Presley, Paris Hilton ,Doda, Frytka, Tola z Blog 27, Bob Marley, Bill z Tokio Hotel czy Jamelia. Przechadzka gwiazd wzbudziła ogromne zainteresowanie pierwszaków. I zaczęło się. Na początek konkurencja wzorowana na znanym teleturnieju „Jaka to melodia?”. ”Gwiazdy”, można delikatnie rzec, zaprosiły trzech pierwszaków do wspólnej zabawy. Kolejną muzyczną atrakcją „Gorączki piątkowej nocy” był występ N’Sync, który zrobił furorę wśród zgromadzonej publiczności.

Pasowanie

Klasa 2h zadbała także o to, aby pierwszaki mogły potrenować i sprawdzić swój głos, bowiem następną konkurencją było karaoke. Cała sala bawiła się przy znanych przebojach: „Powiedz”, ”Chodź, pomaluj mój świat” czy „Jesteś szalona”. Nikt nie szczędził swojego gardła. Po części wokalnej, organizatorzy postanowili rozruszać trochę swoją publiczność proponując część taneczną. Program „Taniec z gwiazdami” rozpoczął popisowy występ dwójki młodych tancerzy – Pauliny i Łukasza, którzy zatańczyli jive’a. Później nadszedł oczywiście czas na pierwszaków, którzy zyskali szansę zaprezentowania swoich tanecznych umiejętności. Większość z nich prezentowała się na parkiecie zupełnie nieźle ( jeśli założymy, że był to ich pierwszy tego typu występ). Szybko wyłoniono zwycięzców i rozdano nagrody. Całą imprezę zakończył występ Kasi Skoczek. Po części artystycznej odbyła się dyskoteka, która trwała do godziny 20, a nasi pierwszoklasiści i tu bawili się fantastycznie.

Naszym zdaniem impreza została przygotowana dobrze, o czym świadczyły wypowiedzi zdecydowanej większości naszych pierwszaków, którzy opowiadali nam o swoich wrażeniach. Słyszałyśmy jednak i głosy krytyczne. My, osoby z dużym doświadczeniem związanym z organizacją tego typu przedsięwzięć artystycznych, doceniamy naturalnie wysiłek naszych koleżanek i kolegów z klasy 2h. Ale ciekawe jesteśmy, co wy sądzicie o tegorocznym „Pasowaniu”?
Grafika: własna

Oceń tekst
  • Średnia ocen 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
Średnia ocena: 3.3 /23 wszystkich

Komentarze [11]

~anonim
2007-10-19 13:51

nie mozecie przebolec tego ze to pasowanie bylo super…:)

~Scorpion
2007-10-18 16:48

mówię o Idolu, który sie odbył w naszej szkole w czerwcu o ile na nim droga taka_jedno byłas. I w takim samym stylu zorganizowana była ta częśc pasowania, nie mówiąc już o tych samych piosenkach które leciały.

~taka_jedna
2007-10-18 16:25

Do Scorpion.

Jak dla mnie Idol i karaoke to dwie różne rzeczy.

~anonim
2007-10-18 15:24

no to twoi organizatorzy chyba nie byli tymi odpowiednimi:)

~Kserówka
2007-10-17 20:54

Jeśli widzicie błedy to proszę napiszcie gdzie, chociaż dziwi mnie ,że są bo pisałyśmy wg informacji podanych nam przez organizatorów.

V. :)
2007-10-17 18:36

oj tak są błędy są :]

~irreplaceable;)
2007-10-16 00:01

Wszystko fajnie, ale coś mi się wydaje, że mamy w tym artykule, a w zasadzie reportażu ‘delikatne’ błędy rzeczowe…:)

Solarii
2007-10-15 22:08

Błąd- tylko Łukasz chodzi do nas do szkoły. Paulina jest jeszcze w gimnazjum.

~anonim
2007-10-15 16:22

pasowanie bylo cool nie ciagnelo sie jak to w tamtym roku pozdro dla 2h:)

~Scorpion
2007-10-14 23:17

mi jedynie nie podobał sie motyw karaoke zerżnięty w czerwcowego Idola. Co do redaktorek to czy przypadkiem nie siedziałyście koło mnie pisząc nazwiska “gwiazd”? :P pozdrawiam Panie ;)

spider
2007-10-13 16:17

Moim zdaniem było troszkę mało konkurencji w porównaniu do roku ubiegłego, ale pierwszaki i tak w większości się świetnie bawiły. Nomen omen dzięki tej małej ilości konkurencji i ja miałem mniej pracy, hehe :D Szkoda jednak, że w tym roku nie pojawił się taki standard jak “magiczna mikstura” ;) Ogólnie na plus :)Resztę niech oceniają główni zainteresowani – pierwszoklasiści :)

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry