Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Straszyna

J. angielski / J. niemiecki / Fakultet (1)

Straszyna

Ilość artykułów: 20

Taki mały cały świat

Taki mały cały świat

Zapytałam ją o kogoś najważniejszego w świecie. Nie zastanawiała się długo. Odpowiedziała szybko, jednym słowem. Mówiła otwarcie, o osobie jedynej i niepowtarzalnej. Osobie, dla której dzisiaj zawsze brakuje czasu, coraz bardziej niewidzialnej, ale zawsze czuwającej.

3Straszyna 2008-02-24

Coś za coś

Coś za coś

Zawsze marzył o takiej pracy, w takim miejscu. Z dala od centrum miasta. Cisza i spokój. Pracował tu już dwa lata i był naprawdę szczęśliwy. Otaczali go wspaniali ludzie. A on sam był przez nich akceptowany i prawie uwielbiany.

12Straszyna 2007-12-19

No i stało się

No i stało się

Godziny spędzone na obgryzaniu paznokci i poskramianiu przerażonych myśli przez naszych pierwszoklasistów są już za nimi i stały się zamierzchłą przeszłością, a poczucie zjednoczenia z resztą szkoły zrekompensowało naszym kociakom nerwy, które towarzyszyły im w oczekiwaniu na ten niezwykle ważny moment w ich życiu.

11StraszynaKserówka 2007-10-13

Estrogen ukryty

Estrogen ukryty

Heba skończyła już siedemnaście lat, ale do tej pory nie miała jeszcze chłopaka. To może trochę dziwne, ale z drugiej strony bała się tego, co mogłoby się stać, gdyby zakochała się tak naprawdę? Co stałoby się z nią, gdyby….?

5Straszyna 2007-09-28

Woźny nie taki groźny

Woźny nie taki groźny

Chociaż zawsze pozostaje w cieniu osobowości nauczycieli, to jednak bez niego żadna szkoła nie mogłaby istnieć. Skromny, cierpliwy, zawsze skory do niesienia pomocy. Postać, którą nie wszyscy doceniamy, a powinniśmy, bo swoimi „niewidzialnymi” dłońmi czyni wiele dobrego dla naszej placówki. O kim mowa? Nie, nie o pani sprzątaczce, ale o panu woźnym!

9StraszynaKserówka 2007-06-28

Jest jedna rzecz na pewno

Jest jedna rzecz na pewno

Nienawidzimy lub kochamy życie. Jest ono naszą najcenniejszą wartością, nieznaną i tajemniczą. Nie wiemy, co przyniesie nam jutro i czy ono w ogóle nadejdzie. W dzisiejszym świecie nic nie jest pewne. Nie znamy dnia ani godziny.

6Straszyna 2007-05-27

Krzyk

Krzyk

Również dzisiaj obudził go krzyk dziecka zza ściany. Wrzeszczało strasznie, chociaż nie mógł zrozumieć ani słowa. Szczerze mówiąc, to ten dzisiejszy wrzask wcale go nie zdziwił. Był to przecież krzyk, który budził go nieustannie od kilku miesięcy. Można by rzec, że zdążył się już do tego przyzwyczaić.

5Straszyna 2007-04-12

Niech żyje bal!2

Niech żyje bal!2

Dla mnie to najpiękniejszy czas w roku. Pełen radości i magii. I nie mówię wcale o Bożym Narodzeniu, Wielkanocy czy wakacjach. Ludzie na całym świecie kochają to święto tańca i zabawy. O czym mowa? Oczywiście o karnawale. Zwykle kojarzymy go z wielkimi paradami pełnymi półnagich tancerek, kolorowymi maskaradami i hucznymi imprezami trwającymi do białego rana. Ale czy wszędzie przebiega on tak samo?

5Straszyna 2007-02-28

Małe ochraniacze

Małe ochraniacze

Prawie od zawsze człowiek próbował zaklinać los, chronić siebie, swój dom, przyjaciół i rodzinę. Służyły temu rozmaite obrzędy, rytuały, tańce, modlitwy, ale były to także rzeczy materialne: rysunki, rzeźby – symbole mocy zwierząt, sił przyrody, a potem wraz z rozwojem religii wizerunki świętych i aniołów.

4Straszyna 2007-01-02

Kwitną nadal, czy już przekwitli?

Kwitną nadal, czy już przekwitli?

Chociaż ich ciała już dawno zwiędły, w głębi duszy są nadal tacy sami. Zawsze protestują przeciwko wojnie i niesprawiedliwości. Uwięzieni w szarych blokowiskach i otoczeni betonem, nadal pragną wolności. Dzisiaj ich duch zamieszkuje ciała nowego pokolenia. Tak jak oni, my także pragniemy miłości, wolności i pokoju. Mowa oczywiście o hippisach popularnych kiedyś jako dzieci - kwiaty.

6Straszyna 2006-12-01

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry