Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Przegląd- nic do obejrzenia!   

Dodano 2004-12-29, w dziale relacje - archiwum

Eliminacje do "Przeglądu Szkolnych Talentów" to jedna, wielka pomyłka. Nie wiem w ogóle po co to było. Jak przez 10 lat, Przegląd trwał dwa dni i nikt nie widział co się zdarzy, to miało jakiś sens. Ale teraz!?! Brakuje tej niepewności i ciekawości. Wprawdzie, tylko Jury widziało artystów, ale w piątek nie wydarzy się nic szczególnego. Od trzech lat jestem w tym liceum i co roku wszyscy czekaliśmy na Przegląd. Jednak w tym roku tak nie było. Eliminacje wiążą się z tym, że grono pedagogiczne może odrzucić to, co nas mogłoby poruszyć.

Klasa 3f, w postaci uczennicy i ucznia, przedstawiła dwie scenki. I moim zdaniem byli chyba najlepsi. Jednak pierwsza scenka, zawierała podtekst seksualny i prawdopodobnie za to nie dostali pierwszego miejsca, tylko wyróżnienie za grę aktorska. Otóż to. Ich gra aktorska było najbardziej profesjonalna, dlatego też należała im się pierwsza nagroda. Ale cóż.

Dostała ją klasa 3d, która mogłaby rzeczywiście ją otrzymać, ale nie za tę scenkę. Uważam, że lepiej zagrali pierwszą. Może nie była zbyt ciekawa, ale gra aktorska całkiem, całkiem. Jednak ta klasa ma jeden minus. Podobnie jak w tamtym roku, tak i w tym, zbombardowali Jury liczbą swoich wystąpień. Przedstawili jedną dłuższą scenkę i cztery kabaretowe. Wystarczyłoby pokazać się w jednym wystąpieniu, ale za to porządnie.

Wyróżnienie dla klasy pierwszej, jest rzeczą oczywistą i najmniej zaskakującą. Należy im się to, chociażby za to, że cokolwiek przedstawili. Może jeszcze jak przez najbliższy rok trochę popracują, to w następnym dostaną pierwszą.

Konkurs recytatorski przeszedł bez żadnych emocji. Bez sensacji i bez jakichś kontrowersji, więc nie ma o czym właściwie pisać.

Jedynie konkurs muzyczny oraz taneczny i teledysków warto tu jeszcze dostrzec. Pierwszy z nich przyniósł parę nowości. Jedną z nich jest zespół "MROCK", który słusznie otrzymał pierwszą nagrodę. Harcerze i ich "Stokrotka" zaprezentowali pełna klasę. Szkoda tylko, że straszna akustyka trochę przeszkadzała w występie, mimo to zespół wywalczył sobie najlepsze miejsce na podium.

"RED ARMY" dostało drugą nagrodę, chyba tylko dzięki nienajlepszemu występowi "CRAZY COWNS". Przy występie bluesowego zespołu jakość dźwięku, była ..., a raczej w ogóle jej nie było. Nie wiem skąd TDK wytrzasnął pana akustyka, ale skąd by on nie był, warto chyba go zmienić.

"Zjawisko roku", czyli duet akordeonowy "Bojcorze"! Pierwszy raz się zdarzyło, by ktokolwiek bisował dwa czy trzy razy. Chłopcy z pierwszej klasy dostali nagrodę publiczności i choć publiczność była nieliczna, to i tak rąk nie żałowała, by wyrazić swój zachwyt. Czegoś takiego tu jeszcze nie było. Na pewno wszyscy się ucieszą, gdy w piątek znów usłyszą dźwięk akordeonów.

Nagroda specjalna dla "Via Rei" za całokształt dokonań artystycznych w LO. Szkoda tylko, że nie mogli się zaprezentować. Jednak w piątek mają zagrać. Soliści przemknęli nie zauważeni. Parę smętów i jedno "Simply the best" , nie zrobiły wrażenia na nikim. [akpit]Konkurs taneczny "Rock'n'Roll" w stylu lat 60 i pierwsza nagroda właśnie za fruwające kiecki i białe majtki. Następnie, trochę już mniej oryginalnie układ taneczny do muzyki Craiga Davida czy Jennifer Lopez. Jeszcze dwa wyróżnienia dla "Kosmicznego Meczu" i "Kobiet wyzwolonych" z "I Will Survive".

"Dziurawe Mokasyny" dostali również wyróżnienie za całokształt dokonań artystycznych. Po usunięciu, na życzenie Jury, paru "ciekawszych elementów" ze swych występów, nie mogą już chyba liczyć na pierwsze miejsce. Dochodzę do wniosku, że lepiej już było "złapać się tu i ówdzie"!

Podsumowując całe to zajście, poziom spadł do mniej niż zera! Starsze klasy nie zaszczyciły Przeglądu swą obecnością, klasy trzecie też "olały" sprawę, a pierwszaki.... Co oni mogą o tym wiedzieć?!? Jeżeli za rok ma być tak samo, to już lepiej iść na wagary lub zrobić pokaz dla gimnazjalistów, niż tracić czas w TDK!!!

Oceń tekst
Średnia ocena: 6 /1 wszystkich

Komentarze [0]

Jeszcze nikt nie skomentował. Chcesz być pierwszy?

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na żyrafę (zabezpieczenie przeciw botom)

Najczęściej czytane

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry