Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

AR

AR

Ilość artykułów: 10

Nowe SiSi, kto za tym stoi.

Nowe SiSi, kto za tym stoi.

Dawno, dawno temu. Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma rzekami, rzeczkami, potokami, potoczkami, strumykami, strumyczkami, …, w jaskini głębokiej jak machowski dołek, żył sobie Szaman. Szaman był wielki (może nie był z niego paker, ale chucherko też nie). Inne istoty zamieszkujące nieodległe jaskinie, to typowe mięśniaki (pracownicy fizyczni). Ale nie nasz Szaman.

7AR 2005-10-05

Cezary Kucharski - wywiad z kapitanem Legii Warszawa, absolwentem naszej szkoły

Cezary Kucharski - wywiad z kapitanem Legii Warszawa, absolwentem naszej szkoły

Lesser: Czy mecz z USA na ostatnich MŚ był dla Pana najlepszym i najważniejszym w dotychczasowej karierze?

C.K: Tak. W takiej imprezie jak MŚ, rozegrałem dobre spotkanie. Byłem zadowolony ze swego występu. W tym meczu wszystko się zgrało: zwycięstwo, moja gra, myślę, że było to zaskoczeniem dla obserwatorów

0AR 2004-12-29

Co powie Ryba... !

Co powie Ryba... !

Agata Rybka: Na początku proszę powiedzieć parę słów o sobie: wiek, jak długo uczę w LO, moje hobby to..., będąc dzieckiem chciałem zostać..., ale nie zostałem, bo...

prof. Zbigniew Ryba: Powiem tak: mam ponad 40% zniżki na okulary. A moje zainteresowania? Cóż, nie ukrywam ich, znane są wszystkim tym, którzy mnie znają. Będąc dzieckiem chciałem zostać hokeistą... zabrakło zdrowia, wytrwałości i chyba talentu.

3AR 2004-12-29

Dalej czuję się dziwnie - wywiad z Dariuszem Bożkiem - dyrektorem LO!

Dalej czuję się dziwnie - wywiad z Dariuszem Bożkiem - dyrektorem LO!

Lesser: Może na rozgrzewkę, ostatnie wspomnienie lata, czyli jak Pan Dyrektor spędził wakacje?

Dariusz Bożek: Upojnie!

Lesser: W jakim sensie?

Dariusz Bożek: W takim sensie, że jak nie remonty w szkole, to w domu i oczywiście nieprzerwanie pracując. Nic więcej żadnego wypoczynku.

0AR 2004-12-29

Robert Korzeniowski - wywiad z mistrzem

Robert Korzeniowski - wywiad z mistrzem

Lesser: Wszyscy wiedzą, że tak jak my obecnie, uczęszczał Pan kiedyś do ZSO im. Mikołaja Kopernika. Czy obecnie, z perspektywy czasu, można powiedzieć, że był to właściwy wybór szkoly średniej? Czy teraz byłby taki sam?

R.K: Niczego bym nie zmienił. Liceum było w Tarnobrzegu tylko jedno, a ja nigdy nie paliłem się do nauki w szkole o określonym profilu zawodowym, takiej jak technikum. W tych czasach, kiedy zaczynałem naukę, w ogóle możliwość jakiegokolwiek wyboru polegała raczej na zamianie kartek na papierosy na 200g wyrobu czekoladopodobnego. Mimo to cieszę się z braku możliwości zamiany mojego liceum na inny liceopodobny

0AR 2004-12-29

Przegląd- nic do obejrzenia!

Przegląd- nic do obejrzenia!

Eliminacje do "Przeglądu Szkolnych Talentów" to jedna, wielka pomyłka. Nie wiem w ogóle po co to było. Jak przez 10 lat, Przegląd trwał dwa dni i nikt nie widział co się zdarzy, to miało jakiś sens. Ale teraz!?! Brakuje tej niepewności i ciekawości. Wprawdzie, tylko Jury widziało artystów, ale w piątek nie wydarzy się nic szczególnego. Od trzech lat jestem w tym liceum i co roku wszyscy czekaliśmy na Przegląd. Jednak w tym roku tak nie było. Eliminacje wiążą się z tym, że grono pedagogiczne może odrzucić to, co nas mogłoby poruszyć.

0AR 2004-12-29

Kiermasz życzliwości

Kiermasz życzliwości

W styczniu tego roku po raz pierwszy w Zespole Szkół Ogólnokształcących zorganizowana została Akcja na Rzecz Wspierania Rozwoju i Promocji Szkoły. Pomysłodawcą i głównym organizatorem tej akcji były: pani prof. Elżbieta Grządkowska i pani prof. Beata Wójtowicz. Nad akcją patronat objęła dyrekcja szkoły. Akcja została przeprowadzona w formie "Kiermaszu Talentów", podczas którego młodzież mogła zaprezentować swoją twórczość.

0AR 2004-12-29

Piętnastka w LO

Piętnastka w LO

9 stycznia bieżącego roku w ZSO im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, obchodzono Dzień Europy. Głównym organizatorem był Szkolny Klub Europejski, a opiekunem tej imprezy- pani Justyna Janeczko- Beduch. Celem tego spotkania było zaprezentowanie krajów należących do UE. Program zawierał dwa główne punkty: prezentacje stoisk państw UE- przygotowany przez klasy pierwsze (muzyczne ABC..., plakaty, tablice informacyjne) oraz seminarium pt: "Młodzi w Europie".

0AR 2004-12-29

Ahoj, szczury lądowe!

Ahoj, szczury lądowe!

3 października o godzinie 16 zaczęło się uroczyste przyrzeczenie klas pierwszych. Najpierw spokojnie, elegancko, bez żadnych stresów, "pierwszaki" wysłuchały przemówienia Pana Dyrektora i złożyły uroczyste ślubowanie. Lecz nagle zagrzmiało: "10 w skali Beuforta" i, nie wiadomo skąd, wpadła zgraja straszliwych, zataczających się piratów.

0AR 2004-12-29

Przepis na życie!

Przepis na życie!

Jak wszyscy wiemy każdy z nas żyje według jakichś zasad, przykazań. Ogólnie wszyscy staramy się postępować zgodnie z dziesięcioma przykazaniami Bożymi, ale myślę, że też warto zwrócić uwagę na spis przykazań Jana Bocheńskiego, zawartych w "Podręczniku Mądrości tego świata".

0AR 2004-12-28

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 89kira
Komso 22komso
Gutek 14gutek

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry