Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Przez drzwi szparę, czyli przygotowania do XIV edycji Przeglądu Talentów   

Dodano 2006-03-13, w dziale relacje - archiwum

Chociaż drzwi naszej szkoły dla szerszego grona otwarte zostaną dopiero za kilka dni, udało mi się rozejrzeć tu i ówdzie i dowiedzieć, jakie niespodzianki przygotowali dla nas organizatorzy i uczestnicy w tym roku.

Trochę zdziwił mnie fakt, że tak na dobrą sprawę, to wiele spraw organizacyjnych jest jeszcze niedogranych. Scenariusza koncertu konkursowego jeszcze nie ma (będzie opracowany dopiero z początkiem tego tygodnia), opiekunowie poszczególnych kategorii konkursowych do tej pory przyjmują jeszcze zgłoszenia (miały być złożone do 28 lutego – przyp. red.), organizują eliminacje wstępne, a z moich obserwacji wynika, że i przygotowania wykonawców trwają od niedawna.

Dwie kategorie konkursowe, które od lat cieszą się największą popularnością, a więc kategoria scenek teatralnych i kabaretowych oraz kategoria muzyczna, sypną niespodziankami. Nie zobaczymy najprawdopodobniej w bieżącym roku szalonej ekipy Skoliozy idiopatycznej w odcinku lędźwiowym ( klasa 3h z przyjaciółmi ) ani grupy Dziady III i Czwarty, które w zeszłym roku podbiły serca szkolnej publiczności, odnosząc oszałamiający sukces. Obie grupy, jak wieść gminna niesie, są i w tym roku bardzo mocno zaangażowane, ale tym razem w przygotowania do matury i nie znalazły niestety czasu na opracowanie nowych numerów dla swoich fanów. Nie ujrzymy już także weteranów szkolnego kabaretu – Mikołaja Pawełczaka i Amadeusza Pucka, którzy przez trzy ostatnie lata dzielnie walczyli o pierwsze miejsca w kategorii scenek kabaretowych. Zobaczymy natomiast na pewno występ uczniów z klasy 2e, którzy w ubiegłym roku rozbawili nas dowcipami z Monthy Paitona. Tym razem, jak udało mi się ustalić, zobaczymy w ich wykonaniu parodię Idola. Nie udało mi się niestety dowiedzieć od opiekuna tej kategorii, kogo jeszcze zobaczymy na scenie (nie było jeszcze eliminacji szkolnych).

Pozostaje nam więc liczyć na niespodzianki, szczególnie ze strony pierwszoklasistów, którzy są, z tego co zauważyłam, dosyć twórczym rocznikiem i z pewnością nas nie zawiodą. Niespotykaną ostatnimi laty popularnością cieszy się natomiast kategoria muzyczna. Na scenie TDK zaprezentuje się wielu nowych, nieznanych jeszcze szerszej szkolnej publiczności, solistów. Wystąpią oni zarówno w repertuarze własnym, jak i tym znanym z rozgłośni radiowych. Pojawi się również wiele nowych zespołów ( w większości pierwszoklasiści ). Zobaczymy zatem nieznane jeszcze zespoły Mammoth, Droga, Ecress, Esoteric, Harmed Hope, Kod WJ i znany nam już doskonale z poprzednich Przeglądów zespół Infection. Wszystko to będziemy mogli zobaczyć, posłuchać i ocenić już w czwartek (na eliminacjach) i w piątek (na koncercie galowym).

Myślę, że jak co roku, Przegląd Szkolnych Talentów będzie głośnym wydarzeniem artystycznym, tym bardziej, że jak się dowiedziałam z nieoficjalnych źródeł, na tegoroczne zmagania naszych szkolnych artystów zaproszona została po raz pierwszy lokalna telewizja. Wszystkim widzom i uczestnikom życzę zatem dobrej zabawy, a występującym życzę ponadto powodzenia i zyskania uznania w oczach surowej szkolnej publiczności.

Oceń tekst
Średnia ocena: 0 /0 wszystkich

Komentarze [12]

~anonim
2006-03-20 14:56

Zgadzam się z poniższym wpisem.

~Domcia
2006-03-17 12:46

Recytacja- jedna osoba, break dance- jedna osoba, taniec towarzyski- jedna para.
Hm…zastanawiające, przyznane nagrody? Ale moim zdaniem coś mozna wygrac w wyniku rywalizacji a nie tylko dlatego ze nie bylo z kim rywalizować.
Tegoroczny przegląd uwazam za żenujący. Moze nie tyle przeglad co zachowanie niektorych…

~bart
2006-03-15 19:33

ej, będzie jakiś babilon płonąć w tym roku czy raczej nie? [kto się znaczy orientuje co grają zespoły w tym roku)

~polka
2006-03-15 19:27

sie obaczy czyli ta szpara nie byla zbyt duza, no ale jutro sie obaczy. i artykul bedzie przedawniony.

~Goldie
2006-03-15 17:40

Sie obaczy:]

~anonim
2006-03-15 16:38

A co bedzie oprocz kabaretow ??

~anonim
2006-03-15 13:39

Nie widzę sensu w rywalizowaniu w kategorii, w której jest tylko jedna drużyna, para, bądź zawodnik. A tak teraz będzie. Po co to komu?

~Domcia
2006-03-15 12:49

Ja liczę na dobrą, zabawę, dużo uśmiechu i wspaniałą atmosferę. Tak jak w tamtym roku my jako grupa świetnie bawiliśmy się w scenkach z M.Pythona tak i teraz zamierzamy dać czadu z Idolem :):)

~Goldie
2006-03-13 19:31

Rzeczywiście błąd. Python. Przepraszam.

~katha
2006-03-13 19:06

trzymam kciuki za wszystkich nie ch wygra najlepszy (chociaż i IId niech się postara, bo już mam transparent drogi biolcheie ;d;d;d)

~Syla
2006-03-13 17:55

Ja już się nie mogę doczekać czartku… :)

DE
2006-03-13 17:29

paiton.

  • 1

Dodaj komentarz

Możesz używać składni Textile Lite

Aby wysłać formularz, kliknij na słonia (zabezpieczenie przeciw botom)

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry