Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Paulina

J. polski / Historia / WOK

Paulina

Ilość artykułów: 28

Kaczka na wróble

Kaczka na wróble

I weź tu człowieku się staraj widzieć coś innego niż najsłynniejszych bliźniaków RP, kiedy przed oczami w najohydniejszych barwach rusza kampania na śmierć i życie, której główną zasadą po obu stronach – sprawiedliwego prawa i obywatelskiej opozycji – jest „ześwinić do granic niemożliwości”. Po kilku sprytnych rewelacjach, jak: awans Nelly Rokity, małżeńskie poświęcenie Jana Marii, kosmiczne transfery pomiędzy listami – zawiedziony Miller nie może znaleźć sobie miejsca, a Sikorski (najprzystojniejszy polityk ostatnich lat) zbacza z drogi prawości, zapowiedzi wybuchu wielkiej bomby, podkręcana atmosfera, wzrost adrenaliny i co? Kapiszon. Albo stary kotlet, co kto lubi.

9Paulina 2007-09-21

Kowalski a polityka

Kowalski a polityka

Aktualna ekipa rządząca nie daje o sobie nawet na chwilę zapomnieć, węsząc na prawo i lewo, zajmując się teczkami i załącznikami do nich w postaci taśm, przy okazji bardzo mocno zaprzyjaźniając się z mediami, żeby nie powiedzieć – wręcz sterując pewnymi dziedzinami życia. Życia Kowalskiego. Naszego życia.

12Paulina 2007-09-12

Największe quasi-kulturalne wydarzenie wiosny, czyli XVI Przegląd Młodych Talentów

Największe quasi-kulturalne wydarzenie wiosny, czyli XVI Przegląd Młodych Talentów

Nie wiem, czy zauważyłaś, ale przyszła wiosna. Nie kryje się w tym zdaniu żadna krytyka Twojej spostrzegawczości, ale chodzenie od kilku dni w rękawiczkach i zimowych kurtkach, deptanie po strumieniach dżdżownic i ogólne pogodowe przesilenie, mogło przecież nieco wpłynąć na wiarygodność wiosny. Nie mniej jednak, że przyszła, wiemy z pewnością, a to dlatego, że za nami jest już XV (jubileuszowy!) Przegląd Szkolnych Talentów

74PaulinaMorgana 2007-03-24

Król literackiego popu.

Król literackiego popu.

Coś jest w muzyce, że się nie starzeje. Jakaś niezwykła żywotność, nieopisana siła, która pcha do przodu, jakby wbrew uciekającemu czasowi. Uniwersalny tekst, mocno akcentujący moralne wartości, dotykający człowieka i jego istnienia? Może. Muzyka wprawiająca ciało w drgnienie, podszyta jednoczenie tragizmem i komizmem? Prawdopodobnie. Warsztat i perfekcjonizm artysty, który przez lata pracuje nad swoim stylem? Tak. To wszystko odnaleźć można w kompozycjach Michała Bajora – dla wielu młodych - relikcie przeszłości, dla ich rodziców – idolu, dla polskiej sceny muzycznej – jednego z filarów.

3Paulina 2007-01-26

Kryminalny weekend

Kryminalny weekend

Rzadko włączam telewizor, ale ostatnimi czasy zdarzyło mi się zachorować, więc zaczęłam pstrykać po kanałach i zatrzymałam się na TVN-ie, gdzie emitowano właśnie serial fabularno - dokumentalny „Sędzia Anna Maria Wesołowska”. Każdy pewnie wie, na czym program polega, w każdym razie ja nie o programie chcę mówić, ale o sprawie, która się tam toczyła.

12Paulina 2007-01-11

Zbyt nieostry Mieczu

Zbyt nieostry Mieczu

Nagrał sześć świetnych krążków solo, brał udział w masie projektów i zbiorowych nagraniach na rzecz chorych dzieci i zmarłych kolegów-artystów, śpiewał w czterech filmach i tyluż bajkach, zdobywał pierwsze miejsca w zagranicznych festiwalach, dwukrotnie zgarnął Fryderyka w kategorii Najlepszy Wokalista Roku. Zawodowo – bardzo dobry wokalista, autor tekstów, kompozytor i aranżer, prywatnie – wyjątkowy człowiek. Mieczysław Szcześniak – niemal zapomniany przez media polski wokalista.

6Paulina 2006-12-10

Wirtualne macierzyństwo.

Wirtualne macierzyństwo.

Mamy wiek kultu antykoncepcji, rok, w którym medycyna stawia kolejny milowy krok naprzód, pozwalając kobietom rodzić dzieci kiedy chcą, jak chcą i nawet, jeśli nie mogą, dobę zeszmacenia życia poczętego przez zalegalizowanie aborcji – czas osobliwy, jednym słowem. Do tego całego pakietu, świat dokłada nam kolejną atrakcję – wirtualne dziecko powstałe na drodze cyber-ciąży.

12Paulina 2006-12-04

Król cyberprzestrzeni

Król cyberprzestrzeni

Wybory, wybory i po wyborach. Ale o ile z ulgą fakt ten przyjmują wyborcy, którym już obrzydły już twarze kandydatów do Rady Miasta i na stołek prezydencki spoglądające na nich zewsząd, o tyle dla co niektórych zabawa dopiero się zaczyna. Zabawa zwana polityką.

9Paulina 2006-11-22

Keine Grenzen?

Keine Grenzen?

Ania. Imię, które od kilkunastu dni jest na ustach całej Polski. Imię ładnej, skromnej i cichej 14-latki, której odebrano człowieczeństwo – moralne i fizyczne. Kilkanaście dni po gdańskiej tragedii, znając opinię publiczną, a także szereg decyzji jakie podjął minister Giertych w celu przeciwdziałania kolejnym dramatom, możemy zobaczyć, jakie skutki wywołało samobójstwo Ani w świadomości Polaków, szczególnie tych młodych.

10Paulina 2006-11-12

Jawna inwigilacja?

Jawna inwigilacja?

Grono Pedagogiczne i Rada Rodziców odgrywają w dzisiejszych szkołach ogromną rolę. I, choć to podobno uczniowie tworzą szkołę, trudno nie zgodzić się z tym, że najważniejsze decyzje, ważące o losie uczniów, podejmowane były i nadal są tam u „góry”.

6Paulina 2006-10-07

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry