Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Follett

Biologia / Chemia / Fizyka

Follett

Ilość artykułów: 5

To już  jest koniec!

To już jest koniec!

„Lost”, jeden z najgłośniejszych seriali ostatnich lat, właśnie się skończył. Finałowy epizod szóstego sezonu można było obejrzeć w poprzedni poniedziałek w telewizji ABC. Po sześciu latach i 121 odcinkach historia została ostatecznie (miejmy nadzieję) zakończona. Cieszyć się? Rozpaczać? A może po prostu nadal, po 6 latach, udawać, że „Lost” dla współczesnej popkultury nie jest w gruncie rzeczy niczym istotnym i wkrótce odejdzie w zapomnienie?

3Follett 2010-06-02

Ostatni łyk powietrza

Ostatni łyk powietrza

Temat homoseksualizmu w kinie jest obecny już od początku XX wieku. Przez pierwsze trzy dekady postać homoseksualisty występowała jedynie w konwencji komediowej, gdzie gej był zawsze osobą zniewieściałą, ofiarą losu, która nie mogła dorównać prawdziwym ekranowym macho. Dla ówczesnych reżyserów większej różnicy między pojęciami „homoseksualista” a „transseksualista” nie było, więc ekranowi geje, ku uciesze widzów, zakładali często blond peruki, spódnice i malowali usta czerwoną szminką. Przerysowana gestykulacja, wysoki głos i aparycja przypominająca raczej kobietę niż mężczyznę, to obraz, który utrwalił się w ludzkiej świadomości i w niektórych kręgach społecznych jest w niej niestety obecny do dzisiaj.

10Follett 2010-05-20

Głosy wśród zgliszczy?

Głosy wśród zgliszczy?

Czym jest śmierć mózgowa? Czy jest to pojęcie dość powszechnie znane, pytają jego krytycy i zaraz odpowiadają, że wcale nie. Ludzie akceptują je bezmyślnie, zwalniając się tym samym z odpowiedzialności. Z drugiej strony, dla krytyków owego pojęcia, temat słuszności bądź niesłuszności nowych kryteriów śmierci człowieka jest praktycznie nieobecny. W ich opinii problem polega na tym, że śmierć mózgowa ma niewiele wspólnego ze śmiercią w potocznym rozumieniu oraz że nie jest ona śmiercią w ogóle.

9Follett 2010-04-07

„Moon”: zapraszam na ciemną stronę księżyca.

„Moon”: zapraszam na ciemną stronę księżyca.

We współczesnym kinie niezależnym ze świecą można szukać filmów science-fiction. Nie jest to co prawda tendencja zaskakująca, nie odkrywam też nią żadnego nowego kontynentu, jednak filmy science-fiction zwyczajnie odstraszają offowych reżyserów. No bo przecież w ostatnich latach jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że kiedy w mainstreamie słowa science i fiction spotykają się w jednym zdaniu, to film nie musi być ani głęboki, ani specjalnie przemyślany: po prostu musi być cool.

5Follett 2010-03-09

"Avatar", czyli nie dajmy się zwariować

"Avatar", czyli nie dajmy się zwariować

- 40% tego stusześćdziesięciojednominutowego filmu to gra aktorska zarejestrowana zwykłymi kamerami, pozostałe 60% to obraz wygenerowany komputerowo. 100% filmu zostało zrealizowane w technologii 3D;

- „Avatar” to jeden z najdroższych filmów w historii kina. Jego budżet szacuje się na 280 milionów dolarów;

14Follett 2010-02-13

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry