Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Arwena

J. polski / Historia

Arwena

Ilość artykułów: 6

Ode mnie dla Ciebie

Ode mnie dla Ciebie

"Prawdziwy przyjaciel" - co to tak naprawdę znaczy? Nie wszyscy ludzie rozumieją pod tym określeniem to samo. Zazwyczaj nazywamy tak osobę, której bezgranicznie ufamy, z którą o każdej porze i o wszystkim możemy porozmawiać, która nie odmówi nam pomocy i nigdy nie zostawi nas samych z własnymi problemami. Drodzy czytelnicy, a teraz zadajcie sobie sami pytanie, czy naprawdę znacie kogoś takiego?

3Arwena 2013-01-08

Brak skrupułów

Brak skrupułów

Czy ktokolwiek z nas, siedząc sobie w ciepłym domu albo serfując w sieci, zastanawia się choćby od czasu do czasu nad tym, co dzieje się w odległym od nas świecie. Podejrzewam, że wielu z nas, oglądając telewizyjne wiadomości, przełącza z uczuciem absolutnego znudzenia kanały, gdy tylko pojawiają się w nich jakiekolwiek informacje polityczne albo gospodarcze. A może już czas zainteresować się problemami tego świata i dostrzec, że świat ten pełen jest dramatycznych wydarzeń, bólu, ludzkich tragedii i niezadośćuczynionych krzywd.

3Arwena 2012-12-13

Skuteczna broń przeciw wandalom?

Skuteczna broń przeciw wandalom?

Obserwując to, co dzieje się ostatnio w Tarnobrzegu, można by pomyśleć, że znaleźliśmy się w fikcyjnym mieście z powieści G. Orwela zatytułowanej “Rok 1984". Ze wszystkich stron patrzą na nas obiektywy kamer miejskiego monitoringu, które obserwują i rejestrują każdy nasz krok. Ich zadaniem jest naturalnie poprawa poziomu bezpieczeństwa mieszkańców, ograniczenie wybryków chuligańskich i dewastacji oraz kradzieży mienia, ale czy na pewno tylko to?

0Arwena 2012-12-09

Pasja przede wszystkim

Pasja przede wszystkim

W wywiadzie, który przeprowadziłam w ubiegłym miesiącu, zobowiązałam się, że 29 września pojawię się po raz kolejny na tarnobrzeskiej hali MOSiR, aby obejrzeć zmagania zawodników w XI Nadwiślańskim Turnieju w wyciskaniu sztangi leżąc "Bartosz 2012". Głównymi organizatorami tego wydarzenia byli: „Integracja – Stowarzyszenie Sprawnych Inaczej i Przyjaciół w Tarnobrzegu, Polski Związek Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego w Warszawie oraz Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” w Warszawie.

6Arwena 2012-10-07

Brak czasu na miłość

Brak czasu na miłość

Obserwując relacje panujące we współczesnych rodzinach, zastanawiam się, gdzie jest ta bliskość, te więzi międzyludzkie, które znamy z opowiadań naszych rodziców. Przed laty możliwość spędzenie całego dnia z rodzicami była dla dziecka nagrodą i zapowiadała wspaniałą zabawę, a dziś postrzegana jest bardziej jako kara.

5Arwena 2012-09-29

Każdy ma jakiś talent

Każdy ma jakiś talent

Dawid Staszuk ma 19 lat i jest uczeniem 4 klasy technikum handlowego w tarnobrzeskim ZSP nr 1. Jest też zawodnikiem KS Integracja Tarnobrzeg. Od 15 roku życia uprawia wyciskanie sztangi leżąc i jest aktualnym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. Podczas rozegranych niedawno w Sosnowcu Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów do lat 20 uzyskał w kategorii wagowej do 105 kg wynik 202,5 kg, który dał mu mistrzowski tytuł. Dawid to miły chłopak, dlatego bez problemu zgodził się na wywiad dla SGI Lesser.

6Arwena 2012-09-19

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Komso 31komso
Artemis 25artemis
Hush 11hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry