Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Fija

Matematyka / Fizyka / J. angielski

Fija

Ilość artykułów: 6

Jest klimatycznie!

Jest klimatycznie!

Już w najbliższą sobotę (24 stycznia) odbędzie się w naszej szkole bal studniówkowy. Maturzyści przez ostatnie trzy dni przygotowywali szkołę na to wydarzenie, pracując bardzo intensywnie nad wystrojem sal i korytarzy. Dziś, na dzień przed studniówką, postanowiliśmy odwiedzić miejsca ich pracy, by ocenić efekt tych wysiłków.

26BlascoFija 2015-01-23

Świat bez Internetu

Świat bez Internetu

Co? Ale jak? Bez Internetu? To niemożliwe. Zero Facebooka, Instagrama, Snapchata, Twitera? Mówią, że człowiek bez konta na tych portalach nie istnieje! Według takich kryteriów nie istnieję w 75%, ale jakoś się tym nie przejmuję. Ba, powiem więcej, żyję i mam się dobrze. Naprawdę!

0Fija 2014-12-19

Polowanie na głowy trwa…

Polowanie na głowy trwa…

Myślę, że większość z was słyszała już o słynnym norweskim pisarzu kryminałów Jo Nesbø, którego powieści zbierają od kilkunastu lat bardzo entuzjastyczne recenzje na całym świecie, biją rekordy popularności, zdobywają prestiżowe nagrody, sprzedają się w końcu w milionowych nakładach, a wybitni twórcy kina proszą autora o możliwość nakręcenia ich wersji filmowych. Jo ma już w swoim dorobku wiele fantastycznych, mrocznych kryminałów, co sprawiło, że nadano mu między innymi miano eksperta od upadku i tzw. skandynawskiej przemocy.

0Fija 2014-12-15

Czy feminizm jest nam nadal potrzebny?

Czy feminizm jest nam nadal potrzebny?

Na dźwięk słowa „feminizm” wielu osobom, a zwłaszcza mężczyznom, przychodzą do głowy najróżniejsze skojarzenia. A to z twardymi, zakompleksionymi i często samotnymi sufrażystkami, a to z nieumiejętnością gotowania, a to wreszcie z groźnie wyglądającymi i nierzadko zgorzkniałymi „babochłopami”. Z czym natomiast powinniśmy kojarzyć feminizm? Na pewno z równouprawnieniem.

5Fija 2014-11-02

Ślepe myszki trzy…

Ślepe myszki trzy…

Każdy, kto choćby w niewielkim stopniu interesuje się powieściami detektywistycznymi, musi znać twórczość królowej tego gatunku Agaty Christe. Jeśli tak nie jest, warto to szybko nadrobić. Tym mniej zorientowanym proponuję zacząć poznawanie dorobku tej autorki od „Pułapki na myszy”, książki, uważanej za jedną z najlepszych w jej dorobku.

4Fija 2014-10-01

Celibat z wyboru

Celibat z wyboru

Myślę, że wielu z was słyszało już o krwawym incydencie, jaki miał miejsce w maju tego roku w Santa Barbara, a którego sprawcą był młody chłopak – Elliot Rodger - należący do tajemniczego stowarzyszenia incels. Ten młody człowiek zabił najpierw sześcioro swoich rówieśników i trzynastu przypadkowych przechodniów, po czym popełnił samobójstwo. Dlaczego do tego doszło? Kim są tajemniczy incels?

7Fija 2014-09-21

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 41luna
Animub 16animub
Yason 15yason
Selene 15selene

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry