Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Yason

Biologia / Chemia / Język angielski

fascynuje mnie:
astronomia
najchętniej czytam:
wiersze, literaturę historyczną
lubię posłuchać:
rapu
Yason
uwielbiam:
militaria, muzykę, sztukę
podziwiam:
artystów
nienawidzę:
kłamstwa

Ilość artykułów: 16

Guru szał

Guru szał

„Codziennie rano wstaję o 5:00 i jestem gotowy na wszystko. W sumie, zanim osiągnę ten stan gotowości, muszę jeszcze odklepać poranną sesję jogi. Potem mieszam herbatę 25 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara i 25 razy niezgodnie — razem 50, czyli tyle, ile mam baniek na swoim bankowym koncie. Mój sekret? Możesz go poznać tylko dziś i to w okazyjnej ofercie - 50%”.

0Yason 2021-10-04

Polska Ibiza?

Polska Ibiza?

Czy wiedzieliście, że nad polskim morzem można legalnie wejść do Haremu? Nie tylko wejść, ale nawet zostać bohaterem wieczoru, jeśli weźmie się udział w konkursie karaoke.

0Yason 2021-09-16

Kordian - zakończenie alternatywne - cz. 3

Kordian - zakończenie alternatywne - cz. 3

Po przejściu około dwustu metrów, gdy skręcili w kolejną uliczkę, Wojciech zabrał głos.
- Koniec tego cyrku! - zawołał, odpychając mężczyzn od siebie.
Kordian stanął tak, jakby zobaczył cara, obawiając się możliwych konsekwencji takiego zachowania, jednak...
- Nareszcie! Nareszcie wszystko się zmieni! - wołał entuzjastycznie Wojciech.

0Yason 2021-06-14

Kordian – zakończenie alternatywne – cz. 2

Kordian – zakończenie alternatywne – cz. 2

Światło padające na bohatera oślepiało go i przez chwilę nie z bardzo wiedział, co się dzieje. Gdy przysłonił dłonią oczy, spostrzegł kilka sylwetek biegnących w jego kierunku.
- Brać go! - krzyknął jeden z funkcjonariuszy ZOMO.

0Yason 2021-06-11

Kordian – zakończenie alternatywne – cz. 1

Kordian – zakończenie alternatywne – cz. 1

Podnieśli broń...
- Stójcie! Adiutant jedzie! - zawołał ktoś z tłumu.
- Oficer go nie widzi i podniósł już rękę w górę. - odpowiedział posępnie inny.
Kordianowi życie przeleciało przed oczami. Przypomniał sobie, jak był sławnym alpinistą, jak rozmawiał z papieżem i jak przeżył pierwszą miłość i pierwsze rozczarowanie. Jedynie wspomnień z antycarskiej konspiracji nie był w stanie odtworzyć, bo widział je jakby przez mgłę.

1Yason 2021-06-07

Nie noszą peleryn, czerwony ich strój

Nie noszą peleryn, czerwony ich strój

Gdy ja smacznie śpię w swoim wygodnym łóżeczku, mój kolega Maciek - jako członek Grupy Ratownictwa - często jest na służbie, by w razie potrzeby ruszyć z pomocą poszkodowanym w różnych zdarzeniach. Pomysł stworzenia takiej grupy zrodził się w naszym mieście przed ponad sześcioma laty i od tej pory ludzie, którzy weszli w jej skład, są gotowi nieść pomoc mieszkańcom Tarnobrzega i regionu, jeśli tylko jest taka potrzeba. Celem głównym tej grupy jest prowadzenie działań ratowniczych, upowszechnianie takich umiejętności oraz promocja idei...

1Yason 2021-05-12

Beztroscy Boomerzy

Beztroscy Boomerzy

Ostatnio mój przyjaciel wszedł na pewną grupę cringową na Facebooku, by pokazać mi, do czego zdolni są niektórzy ludzie. Przyznam, że sprawa okazała się kontrowersyjna. Teraz, stawiam was, drodzy czytelnicy, przed wyborem. Możecie zamknąć ten tekst i żyć sobie dalej w głębokiej niewiedzy jak w Matrixie albo... doczytać mój tekst do końca i dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na was, jeśli kiedyś, nawet przez przypadek, zdarzyłoby się wam do jednej z takich grup dołączyć.

1Yason 2021-04-13

Najwięksi twardziele jakich nosiła Ziemia

Najwięksi twardziele jakich nosiła Ziemia

Bitwa pod Termopilami nie do końca wyglądała tak, jak przedstawił to widzom amerykański reżyser Zack Snyder w hollywoodzkim hicie. Choćby z tego powodu, że żołnierze byli tak naprawdę od stóp do głów ubrani i uzbrojeni. Chroniła ich zbroja wykonana z brązu oraz hoplon, czyli drewniana tarcza o sporej średnicy (około 92 cm), która była obita skórą i pokryta brązem. Oprócz funkcji ochronnej była również potężną bronią.

0Yason 2021-01-24

Niezwykłe notatki

Niezwykłe notatki

Każdy z nas ma ulubiony sposób uczenia się, po który za każdym razem sięga, gdy musi się czegoś nauczyć. Wiele osób robi sobie w trakcie nauki różne notatki, a ja chciałbym dzisiaj zachęcić was do wypróbowania innych techniki wspierania własnej edukacji, które mogą się okazać nie mniej skuteczne, a przy tym będą z całą pewnością ciekawym urozmaiceniem tego nudnego i trudnego bądź co bądź procesu. Ja wypróbowuję ostatnio „mapę myśli” i powiem wam, że nie żałuję.

0Yason 2020-12-19

Plagiat czy ukryta pamięć?

Plagiat czy ukryta pamięć?

„Plagiat jest świadomą kradzieżą intelektualną cudzego dzieła: pracy naukowej, utworu literackiego lub muzycznego, ciekawego pomysłu, twórczej hipotezy bądź odkrycia. Nic więc dziwnego, że spotyka się on z potępieniem i poważnymi sankcjami [...]”. Zdarza się jednak niekiedy podobno i tak, że czyjeś dzieło może zostać skopiowane w części całkowicie nieświadomie. Taki typ plagiatu ma nawet swą nazwę. Nazywa się go kryptomnezją. Historia zna wiele takich przypadków zarówno w nauce i literaturze jak i w muzyce. Podobno wybitny austriacki...

0Yason 2020-11-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry