Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Zoe

Matematyka / Biologia / Chemia

Zoe

Ilość artykułów: 7

Boska śpiewaczka o nieboskim głosie

Boska śpiewaczka o nieboskim głosie

O Florence Foster Jenkins usłyszałam po raz pierwszy jakiś czas temu, a ostatnio natknęłam się w telewizyjnym teatrze na sztukę, której scenariusz oparto na jej niezwykłym życiorysie ("Boska!" w reżyserii Andrzeja Domalika z Krystyną Jandą w roli głównej – przyp. red. ). Od lat interesuje się muzyką klasyczną, dlatego nie powinno was dziwić, że zaintrygowała mnie zarówno postać tej, co by nie mówić, niezwykłej śpiewaczki operowej jak i sam spektakl.

0Zoe 2016-09-13

Heureux les coeurs miséricordieux

Heureux les coeurs miséricordieux

Pod koniec lipca miałam okazję poznać sporą grupę młodych Francuzów, którzy przyjechali do naszego miasta z racji pielgrzymki na Światowe Dni Młodzieży. Wcześniej nie miałam bliższego kontaktu z tamtą kulturą, ale kilka stereotypów związanych z tym krajem i jego mieszkańcami obiło mi się naturalnie o uszy. Najbardziej chyba ten, że we Francji dominują ateiści, a pod względem wyznaniowym od pewnego czasu muzułmanie. Straszono nas, że być może tacy to właśnie pielgrzymi odwiedzą nasz kraj.

1Zoe 2016-09-11

Ta dzisiejsza młodzież...

Ta dzisiejsza młodzież...

Często spotykam się z opinią, że młodzi ludzie są coraz gorsi. Gorzej się zachowują, mniej czytają, mało się uczą i poza Internetem nie posiadają innego życia. Takie opinie najczęściej wygłaszają ludzie starsi, ale okazuje się, że nie tylko, bo nie tak dawno byłam świadkiem dyskusji, w której o demoralizacji młodego pokolenia rozprawiali sami jego reprezentanci. Słyszałam jak żałują, że nie urodzili się w czasach swoich rodziców.

2Zoe 2016-06-20

Żyjąc na pełnej petardzie

Żyjąc na pełnej petardzie

Jan Kaczkowski to postać, o której ostatnio zrobiło się niewątpliwie głośno. Księgarnie pełne są jego książek, a Internet memów i filmików o nim. Powszechnie znany stał się jednak dopiero po śmierci, bo okazało się, że za życia zdążył zrobić wystarczająco dużo rzeczy godnych zauważenia.

2Zoe 2016-06-07

Uwierz w siebie!

Uwierz w siebie!

Każdy z nas zna takich ludzi. Na pierwszy rzut oka wydają się normalni. Czasami się uśmiechną, pogadają. Zdarza się, że są aktywni, chętnie pomagają, dobrze się uczą i mają znajomych. Ale gdy ktoś spróbuje ich pochwalić, rzucają mu nerwowe spojrzenie i nie mniej impulsywny komentarz, nie potrafiąc przyjąć komplementu. Spoglądając podczas porannej toalety w lustro, myślą o sobie zazwyczaj, że są beznadziejni. A gdy sobie z czymś nie radzą, czegoś nie potrafią, twierdzą, że tak już jest, bo są do niczego.

0Zoe 2016-05-15

Sprawiedliwy, ale kto?

Sprawiedliwy, ale kto?

Oglądałam już bardzo wiele filmów o II wojnie światowej i chyba nie będę odosobniona w swojej ocenie, gdy napiszę, że większość z nich przygnębiła mnie niesamowicie. Chciałbym więc polecić wam dziś film, który moim zdaniem zdecydowanie się pod tym względem wyróżnia. Mam tu na myśli debiutancki obraz Michała Szczerbica "Sprawiedliwy". Choć reżyser porusza w nim delikatny temat różnorodnych ludzkich postaw i strategii przetrwania w trudnym czasie okupacji, to w odróżnieniu od wielu innych podobnych filmów, ten nastraja pozytywnie.

0Zoe 2016-04-23

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady!

Wiele osób uwielbia chodzić po górach i nie są to wyłącznie tzw. ludzie sportu, którzy codziennie biegają i chodzą na siłownię. Na górskich szlakach można spotkać przedstawicieli każdej grupy wiekowej i zawodowej. Powstało już wiele artykułów o tym, jak niesamowite są te tereny. "Rzuć wszystko i jedź w Bieszczady" - taki tekst można usłyszeć ostatnio coraz częściej. Zwłaszcza od osób zapracowanych i zmęczonych szarym, głośnym miastem.

4Zoe 2016-04-15

  • 1

Polecane artykuły

Krótki list Krótki list Kira 2021-09-24
Akceptacja siebie Akceptacja siebie Cola 2019-10-24
Sześć kropek Sześć kropek Polka 2004-12-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 92luna
Komso 27komso
Artemis 20artemis
Gutek 18gutek

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry