Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Giulietta

J. polski / Historia

Giulietta

Ilość artykułów: 9

Dobro jest nieporównywalne, ale…

Dobro jest nieporównywalne, ale…

Chyba każdy Polak słyszał o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, która zbiera pieniądze na leczenie osób chorych, w szczególności malutkich dzieci. W tym roku wolontariusze tej fundacji zebrali już na ten szczytny cel całkiem sporą sumkę – około 40 mln złotych. O WOŚP mówi się od pierwszego finału - zawsze bardzo dużo i bardzo głośno. Za każdym razem finał WOŚP organizowany był z wielkim rozmachem, a informowały o nim na bieżąco prawie wszystkie liczące się na rynku medialnym stacje telewizyjne i radiowe, portale informacyjne oraz media papierowe.

43Giulietta 2013-01-25

Jak się bawić to tylko z alkoholem

Jak się bawić to tylko z alkoholem

Alkohol można dostać dziś niemal wszędzie. Pijących jest bardzo wielu i to nie tylko wśród dorosłych. Moi znajomi często opowiadają historie o sobie lub też o innych bardzo młodych ludziach, którzy mieli z nim bezpośrednią styczność i niejednokrotnie mocno przesadzili z jego spożyciem. I wtedy zadaję sobie pytanie - po co ludzie sięgają po procenty i to w tak młodym wieku?

17Giulietta 2013-01-18

Śpiewem chwalić chcę

Śpiewem chwalić chcę

14 grudnia (piątek) o godzina 17:00 rozpoczęły się w kościele p.w. Świętej Barbary w Tarnobrzegu Warsztaty Kolędowe, których celem było między innymi przygotowanie nas do udziału w koncercie. Koncercie, który odbędzie się w tymże kościele 6 stycznia 2013 roku. Szczerze? Czekałam na ten weekend już od dawna. Zaczęliśmy niby zwyczajnie - Nieszporami, ale potem to była już jazda!

6Giulietta 2012-12-20

Że niby jest lepiej?!

Że niby jest lepiej?!

Jak powszechnie wiadomo, my, uczniowie rocznika ’96, realizujemy jako pierwsi nową podstawę programową. Czy jest to jednak dla nas korzystne? Po pierwszych miesiącach nauki w liceum zaczynam mieć wątpliwości. Szkolnictwo to niezwykły resort, który - jak chyba żaden inny – boleśnie odczuwa skutki wszelkich reform. Mimo to zawsze znajdowali się w rządzie ludzie, którzy próbowali coś w szkole „ulepszyć”. Rzadko jednak skutki tych zmian cieszyły i napawały uczniów optymizmem. Nie inaczej jest i tym razem. Dlaczego?

2Giulietta 2012-12-11

Zabawa ciałem

Zabawa ciałem

Play piercing według definicji, którą znalazłam w Internecie, jest formą ozdabiania ciała. Ciekawe, bo moim zdaniem efekty takiego zabiegu wyglądają paskudnie i odrażająco. To po prostu tymczasowa modyfikacja ciała przez umieszczanie w nim igieł. Taka igła musi być wprowadzona przynajmniej przez dwie powłoki skóry – warstwę zewnętrzną, czyli naskórek oraz skórę właściwą, w której znajdują się liczne zakończenia nerwowe i naczynia krwionośne. Koszmar!

5Giulietta 2012-11-24

Nadzieja jest najważniejsza

Nadzieja jest najważniejsza

Nick Vujicic ma w sobie tyle wiary, odwagi i radości życia, że większość ludzi na świecie mogłaby mu pozazdrościć. Co w tym takiego niezwykłego? Sporo, bo trzeba wam wiedzieć, że Nick urodził się z niezwykle rzadką chorobą – zespołem Tetra-Amelia, czyli całkowitym brakiem kończyn (fokomelia – przyp. red.). Ma jedynie jedną zdeformowaną stopę z dwoma palcami, wyrastającą w miejscu lewego uda. Jak się zapewne domyślacie, w życiu nie było mu łatwo.

4Giulietta 2012-10-26

Urodzona w trakcie aborcji

Urodzona w trakcie aborcji

Moja przyjaciółka wysłała mi ostatnio parę linków do filmików znajdujących się na portalu YouTube i napisała tak: „Jak obejrzysz, to powiedz, co o tym myślisz?” Były to filmiki o aborcji. A dokładniej o kobiecie, która ją przeżyła. Tak, właśnie – przeżyła ten okrutny zabieg. Po obejrzeniu byłam w szoku. Pomyślałam, jak to możliwe? Dziś – podobnie jak wielu innych ludzi – uważam, że był to prawdziwy cud. Giannie Jessen, bo tak nazywa się ocalała po nieudanym zabiegu aborcyjnym kobieta, jednak przeżyła i jest dziś aktywną działaczką ruchów antyaborcyjnych.

9Giulietta 2012-10-11

Pasja pasją, ale są rzeczy ważniejsze

Pasja pasją, ale są rzeczy ważniejsze

Hobby to czynność wykonywana dla relaksu, w czasie wolnym od obowiązków. Może łączyć się ze zdobywaniem wiedzy w danej dziedzinie, doskonaleniem swoich umiejętności w określonym zakresie, a niekiedy nawet z zarobkiem. Główny cel hobbystów jest jednak zawsze taki sam - przyjemność. Chciałabym przedstawić Wam dziś jednego takiego pasjonata, młodego modelarza, który ma aktualnie 15 lat i jest uczniem Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu. Gdzie go poznałam? No cóż, znam go od zawsze, bo to mój brat. Nie było mi łatwo namówić go na tę rozmowę, ale w końcu zgodził się i opowiedział mi o swoim hobby.

5Giulietta 2012-10-01

(Nie)przyjaźń?!

(Nie)przyjaźń?!

Co w dzisiejszych czasach znaczy przyjaźń? Może najpierw zadajmy sobie pytanie, czy ona w ogóle istnieje? Wielu twierdzi, że tak, ale niestety nie zawsze jest ona taka, jaka być powinna. Przyjaźń to wzajemne zrozumienie, lojalność i szczerość, a to jak wszyscy dobrze wiemy towar dziś niezwykle deficytowy. Młodzi ludzie nazywają często „przyjaźnią” to coś, co ich łączy i co czują do drugiej osoby już po kilku tygodniach powierzchownej znajomości.

9Giulietta 2012-09-21

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 82luna
Kira 70kira
Komso 14komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry