Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Hikkari

J. polski / Biologia / J. angielski

fascynuje mnie:
historia, biologia oraz języki obce
najchętniej czytam:
fantastykę, powieści przygodowe i kryminały
lubię posłuchać:
pop, rock, 8-bitówki, soundtracków
Hikkari
uwielbiam:
rysowanie, piłkę nożną, seriale i rośliny
podziwiam:
ludzi lojalnych, zdeterminowanych, bezinteresownych
nienawidzę:
manipulacji i stresowania się

Ilość artykułów: 9

Stojąc przed wielkim wyzwaniem

Stojąc przed wielkim wyzwaniem

Z początkiem maja temperatura powietrza znów poszybowała w górę, osiągając zadziwiające jak na tę porę roku wysokości. Na dworze słychać radosny świergot ptaków, ciche bzyczenie pszczół i kojący szum drzew. Podejrzewam, że większość uczniów myślami jest już zapewne przy zbliżających się wakacjach, do których pozostało niecałe dwa miesiące. Napisałam większość, bo stresujący okres czeka jeszcze bez wątpienia tych zagrożonych ocenami niedostatecznymi oraz tych, którzy muszą przystąpić do egzaminów końcowych, czyli ósmoklasistów i...

0Hikkari 2024-05-06

Czyny ważniejsze od słów

Czyny ważniejsze od słów

W tętniącym życiem krajobrazie współczesnego kina japońskiej animacji, zwanego potocznie anime, gdzie żywe kolory oraz niezwykłe światy i nierzeczywiste postaci, przyciągają uwagę bardzo wielu widzów, „Kształt twojego głosu" (z japońskiego "Koe no katachi") jawi się jako cenny klejnot, wyróżniający się niesamowicie głęboką eksploracją ludzkich emocji i niezachwianym przedstawieniem tego, jak bardzo złożone bywają często relacje międzyludzkie.

0Hikkari 2024-04-03

Życie w pożyczonym czasie

Życie w pożyczonym czasie

Podejrzewam, że nikt z was, drodzy czytelnicy, nie był do tej pory na terenach położonych powyżej 5000 m n.p.m. Powody tego są zapewne różne. Jednym z nich może być brak wysoko położonych terenów w naszym najbliższym otoczeniu (Rysy, najwyższy szczyt w naszym kraju ma zaledwie 2499 m n.p.m.), brak pieniędzy na taką daleką wyprawę (przypominam, że najwyższy szczyt w Europie, Mont Blanc w Alpach, ma zaledwie 4808 m n.p.m.) albo po prostu brak takiej potrzeby. Jeśli jednak lubicie góry i choćby w niewielkim stopniu...

1Hikkari 2024-03-05

Scott Pilgrim znów zaskakuje

Scott Pilgrim znów zaskakuje

17 listopada 2023 roku w serwisie Netflix pojawił się serial zatytułowany „Scott Pilgrim Takes Off”, budząc spore zainteresowanie zarówno wśród fanów komiksów Bryana Lee O’Malleya, gry i filmu stworzonych na ich bazie, jak i tych, którzy w wykreowane przez wyżej wymienionego uniwersum zdecydowali się wkroczyć po raz pierwszy.

0Hikkari 2024-02-12

Coś więcej niż tylko „straszak”

Coś więcej niż tylko „straszak”

8 sierpnia 2014 roku na platformie Microsoft Windows ukazała się gra Scotta Cawthona pod tytułem "Five Nights at Freddy’s". Była to gra typu horror survivalowy (point – and - click) o naprawdę bardzo prostym koncepcie. Należało po prostu przetrwać siedem nocy jako nocny strażnik w pizzerii pełnej animatroników o morderczych zamiarach.

1Hikkari 2024-01-10

Czy naprawdę chciała zostać legendą?

Czy naprawdę chciała zostać legendą?

Gdy przeglądałam jakiś czas temu internet, natknęłam się na platformie YouTube na piosenkę popularnego japońskiego zespołu rockowego Shinsei Kamattechan "Ruru’s Suicide Show on a Livestream". Kliknęłam na to wideo z ciekawości i dzięki temu poznałam tragiczną historię japońskiej nastolatki, która w internecie posługiwała się pseudonimem rorochan_1999.

1Hikkari 2023-12-08

Cyfrowy świat pełen tajemnic

Cyfrowy świat pełen tajemnic

Na platformie YouTube, na kanale Glitch (użytkownika znanego dobrze z produkcji seriali animowanych wykonanych w technice 3D, np. „Murder Drones”, „Sunset Paradise” czy „Meta Runner”), pojawił się 13 października 2023 roku o północy pilotażowy odcinek serialu pod nazwą „The Amazing Digital Circus”, stworzony i wyreżyserowany przez YouTuberkę Gooseworx, który wzbudził ogromne zainteresowanie na całym świecie (tydzień po premierze serial zanotował już ponad 20 milionów wyświetleń). Dlaczego?

0Hikkari 2023-10-29

Omori - horror, który chwyta za serce

Omori - horror, który chwyta za serce

22 grudnia 2011 roku na platformie mikroblogowej Tumblr, a dokładniej mówiąc na blogu komiksowym użytkowniczki Omocat, pojawił się post, który rozpoczął historię mężczyzny nazwanego przez nią Omori (skrót od japońskiego terminu hikikomori, którym określa się ludzi, którzy przez całe miesiące, a nawet lata, pozostają w swoich domach, odizolowani od wszystkich poza swoją rodziną). Człowiek ten właśnie tak spędzał swój czas, choć akurat w jego przypadku stałe towarzystwo zapewniał mu kot. Omori grał w stare gry, przeglądał internet,...

1Hikkari 2023-10-11

Każdy początek jest trudny

Każdy początek jest trudny

4 września 2023 roku do szkół wrócili uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Dla jednych ten rok szkolny będzie z pewnością trudniejszy, w związku z czekającymi ich na wiosnę egzaminami, a dla pozostałych będzie to zapewne rok jak każdy inny. Nie inaczej rzecz ma się ze studentami. Jedni zakończyli studia w czerwcu, a inni je dopiero rozpoczęli w październiku. Dla każdego człowieka nieustannie coś się zaczyna lub kończy, lecz mój tekst nie do końca o tym będzie traktował.

1Hikkari 2023-10-05

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Komso 31komso
Artemis 25artemis
Hush 11hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry