Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Nike

J. polski / J. angielski / 1 Fakultet

Nike

Ilość artykułów: 65

Miłość do buzi z okładki

Miłość do buzi z okładki

Okres dojrzewania to jeden z najbardziej pasjonujących momentów w rozwoju człowieka, który ma niebagatelny wpływ na pozostałe etapy życia. W tym okresie zmienia się nie tylko ciało, ale i psychika. Budzi się potrzeba miłości i bliskości. Wiele osób przeżywa wtedy swoje pierwsze fascynacje i zauroczenia. Potencjalne obiekty westchnień w najbliższym otoczeniu nie odpowiadają jednak wyśnionym ideałom i zaczyna się poszukiwanie kogoś (najczęściej poza zasięgiem), kto mógłby te oczekiwania spełnić.

5Nike 2012-06-28

Walka o sukces rozpoczęta

Walka o sukces rozpoczęta

Rozpoczął się sezon reprezentacyjny w piłce siatkowej mężczyzn. Dla naszych reprezentantów jego pierwszym aktem jest udział w Lidze Światowej. Wiemy jednak, że imprezą docelową są w tym roku Igrzyska Olimpijskie i to właśnie na to wydarzenie siatkarze wraz ze sztabem szkoleniowym starają się przygotować najwyższą formę. A ja chciałabym zastanowić się w tym artykule, jakie szanse na sukces w obydwu imprezach mają Polacy oraz przeanalizować cykl ich przygotowań.

0Nike 2012-05-31

Nic nie może przecież wiecznie trwać!

Nic nie może przecież wiecznie trwać!

Dominacja Skry Bełchatów na rodzimych parkietach trwająca 7 lat została przerwana! Po ciężkim boju Mistrzem Polski została w tym sezonie Asseco Resovia Rzeszów. A ja chciałabym podzielić się z Wami emocjami, jakie wywołał we mnie ten finał, a także przedstawić drogę, jaką musieli pokonać rzeszowianie, by móc cieszyć się dziś ze złotego medalu Mistrzostw Polski.

4Nike 2012-04-26

Powłoka

Powłoka

na niby odgrywam siebie
w życiu które nie jest moje
lecz po trochu każdego z was
i wy mną sterujecie
i dla was uparcie wmawiam sobie
że jestem akurat taka

0Nike 2012-04-11

Pytania

Pytania

Jaki kolor ma miłość? Czy jest to ta przyjęta powszechnie, tradycyjna, ale też już trochę przereklamowana i banalna głęboka czerwień symbolizująca namiętność, powiązana z krwią, a co za tym idzie z cielesnością, czasem też z bólem i cierpieniem? Jak myślisz? Może masz jakąś inną propozycję, może dla Ciebie miłość maluje się w innej barwie? Ja osobiście ubieram ją w pastelowe odcienie kojarzące się ze zmysłowością, zwiewnością, a co za tym idzie z ulotnością.

2Nike 2012-03-15

Uśmiech

Uśmiech

Szła ulicą skulona, ciasno obejmując ramionami swoje drobne ciało. chociaż na dworze panowało łagodne, wiosenne ciepło. Swoją opuszczoną do granic możliwości twarz zasłaniała woalką rozpuszczonych włosów w kolorze poszarzałego blondu. Smutnych oczu nie powinno pokazywać się nikomu. To jej prywatne cierpienie, nikt inny nie ma wstępu do tego świata, który odbija się w jej spojrzeniu.

0Nike 2012-02-28

Rekordowe loty po mistrzowsku

Rekordowe loty po mistrzowsku

Kwalifikacjami rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Świata w lotach. Zostaną one rozegrane w norweskim Vikersund, gdzie rok temu powstała największa mamucia skocznia świata. Kto ma największe szanse na złoty medal? Czy austriacka drużyna skoczków narciarskich zostanie wreszcie zdetronizowana? Czy Kamil Stoch ze swoją obecną, dobrą formą będzie w stanie powalczyć o medal? Nad tymi zagadnieniami chciałabym się zastanowić.

2Nike 2012-02-23

Niepamięć

Niepamięć

z kolejnym rokiem
gdy przychodzę w to miejsce
przybrane ciszą
poruszającą nićmi smutku
przeplatającymi duszę

0Nike 2012-02-14

Gdy wybije godzina Kopciuszka

Gdy wybije godzina Kopciuszka

Jeśli ktoś czytał moje wcześniejsze recenzje książek, to wie, że zwykle poświęcam swoją uwagę takim powieściom, które wywierają na mnie szczególne wrażenie i wywołują we mnie szereg niezwykłych emocji. Tak będzie i tym razem. Powieść, którą pragnę zrecenzować, nosi tytuł "Godzina Kopciuszka", a została napisana przez Katherine Stone.


0Nike 2012-01-28

Z pamiętnika staruszki

Z pamiętnika staruszki

Środek nocy. Mieszkanie pogrążone w ciemności. Po kątach chowają się koszmary. Oddycham ciężko. Każda noc, każdy dzień jest walką o kolejny oddech. Walką często nierówną i pochłaniającą wszelkie siły. Wstaję z łóżka. Zmęczonymi nogami idę powoli do lustra. Patrzę w nie i widzę starą kobietę z pomarszczoną twarzą, smutnymi, mętnymi oczami i kępką siwych, lekko przetłuszczonych włosów.

0Nike 2012-01-11

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 99luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry