Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Thomas

Matematyka / Fizyka / Geografia / J. angielski

Thomas

Ilość artykułów: 8

Hunt or be hunted

Hunt or be hunted

"House of Cards" jest obrazem niezwykłym. Zanim zagłębiłem się w fabułę tego dzieła, sądziłem, że filmy pełnometrażowe mają przewagę nad serialami. Byłem o tym absolutnie przekonany, bo czy może mieć wartość coś, co ogląda się zazwyczaj jednym okiem, wykonując przy okazji zupełnie inne czynności? Jeśli założyć, że faktycznie jest tak, jak napisałem, to serial "House of Cards" należałoby nazywać filmem (co z tego, że 39-godzinnym).

0Thomas 2015-03-09

Sen, który skończył się zbyt szybko

Sen, który skończył się zbyt szybko

Ze studniówkami tak już jest, że poprzedzone miesiącami skrupulatnego planowania, godzinami spędzonymi na męczących próbach poloneza oraz nieustępliwych poszukiwaniach wymarzonej sukienki i idealnie dobranych szpilek, okazują się być na koniec warte tego całego szaleństwa! Bal studniówkowy dla większości ludzi może być tym najważniejszym w życiu, dlatego najzwyczajniej w świecie nie może się nie udać. A jeśli nawet nie wszystko będzie idealne, to wspomnienia z tej wyjątkowej nocy nie opuszczą jej uczestników już nigdy.

7Thomas 2015-01-28

Jaka będzie faza pucharowa LM?

Jaka będzie faza pucharowa LM?

Faza grupowa Ligi Mistrzów za nami. Co po niej następuje? Gianni Infantino rozlosowuje pary kolejnej fazy, a oczy całego piłkarskiego świata skierowane są na pomieszczenie wypełnione prezesami klubów i federacji oraz notablami i piłkarskimi celebrytami w drogich, markowych garniturach. Liga Mistrzów od lat przyciąga przed telewizory ogromną liczbę fanów piłki nożnej i chcemy wierzyć, że wśród nich nie brakuje też uczniów naszego „Kopernika”.

0OffsideThomas 2014-12-23

Black Friday w Polsce?

Black Friday w Polsce?

Okres wymiany dyń, czarownic i nietoperzy na bałwanki, mikołaje i choinki przesuwa się w polskich sklepach nieustannie w stronę początku listopada. Odnoszę jednak wrażenie, że na moich rodakach nie robi to większego wrażenia. Większość kupuje gwiazdkowe prezenty tuż przed Bożym Narodzeniem, choć nie brakuje i takich, którzy robią to dopiero 24 grudnia na stacji paliw. Amerykanie mają jednak inaczej. U nich początek okresu gwiazdkowych zakupów jest wyraźnie zaakcentowany i przypada na końcówkę listopada, a rozpoczyna go tzw. Black Friday).

4Thomas 2014-12-01

Świat to…

Świat to…

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak działa nasz świat? Ja próbowałem to robić nie raz. Próbowałem. Świata nie da się chyba ogarnąć. Podobno ludzka populacja, chwytając się za ręce, zdołałaby otoczyć kulę ziemską 280 razy. Ale mnie chodzi jednak o coś zupełnie innego, o coś nie dającego się ani dotknąć, ani policzyć. Nie chcąc jednak zniechęcać cię, drogi czytelniku, już na samym początku, zaznaczam, że skupię się na dość prozaicznej stronie pojmowania świata.

0Thomas 2014-11-12

Nawet, jeśli Boga nie ma

Nawet, jeśli Boga nie ma

Który to już raz idę donikąd? Wychodzę na powietrze, by odnaleźć wolność i zdjąć z siebie kaftan codziennych obowiązków, ale nigdy nie udaje mi się tego dokonać. Idę po prostu przed siebie, nie wiedząc, kiedy przyjdzie mi wrócić do negatywnie zniekształconej rzeczywistości. Próbuję skupić swoje myśli nad pytaniami, na które nikt nie znalazł odpowiedzi. Może to ja będę tym pierwszym? Nie, to chyba niemożliwe. Za każdym razem jest tak samo.

7Thomas 2014-10-23

Espresso i nieznajoma

Espresso i nieznajoma

W dniu moich 23 urodzin postanowiłem zrobić to, co lubię najbardziej. Wstałem równo ze Słońcem, włożyłem uprasowaną dzień wcześniej błękitną koszulę oraz szare wypłowiałe spodnie i wyszedłem z domu. Wiedziałem, że jedyną osobą, która zwróci na mnie uwagę, może być tylko ona, Mona Lisa, której portret wisi na jednej ze ścian w moim pokoju.

5Thomas 2014-09-29

Czy inteligentne zegarki są skazane na sukces?

Czy inteligentne zegarki są skazane na sukces?

Już w 2011 roku sprzedaż smartfonów przewyższyła sprzedaż komputerów. W zasadzie nic w tym dziwnego. Z komputerów wciąż zdecydowanie częściej korzystamy w domu. A telefon? Nawet, gdy nie dzwoni, lubi wyjść z kieszeni i błysnąć w oczy twoim znajomym. Smartfony to urządzenia, do których w ciągu kilku lat mocno się przywiązaliśmy. Potrafią zastąpić prawie wszystko: od wyszukiwarki internetowej, przez nawigację i odtwarzacze muzyki, po zdumiewająco dobre aparaty.

5Thomas 2014-09-19

  • 1

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 99luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry