Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Bella

J. polski / Historia / WOS

Bella

Ilość artykułów: 32

Inny = gorszy?

Inny = gorszy?

Jeszcze kilka dni temu miałam zamiar napisać recenzję książki „50 twarzy Greya”, która rozczarowała mnie swoim niskim poziomem literackim, ale właśnie wtedy dotarło do mnie, że mogłabym zostać mocno skrytykowana przez większość naszych czytelników z powodu niekonwencjonalnych refleksji, jakie mnie po przeczytaniu tej lektury naszły.

4Bella 2013-04-05

Żyć poza FB

Żyć poza FB

Któż z nastolatków nie ma dziś konta na „fejsie”. A może jednak wśród czytelników Lessera jest ktoś taki? Młodzi ludzie twierdzą dziś z ogromnym przekonaniem, że „jeśli nie ma cię na Facebooku, to po prostu nie istniejesz”. No cóż, pozwolę sobie nie zgodzić się z tak postawioną tezą. Mnie tam nie ma, a jednak raczej żyję. Mam nawet na to liczne dowody, a jednym z nich jest stała obecność mojego nazwiska na liście tegorocznych maturzystów naszego „Kopernika”. A zatem jestem, czy też mnie nie ma?

5Bella 2013-03-03

Pożądaną być

Pożądaną być

Wyobraź sobie, że przypadkowo trafiasz na portal, którego nazwę pozwolę sobie pominąć milczeniem (mam naturalnie na myśli portal z gatunku +18). Widzisz jasne tło i kilka(naście) okienek jak na video chatach. W okienkach tych dostrzegasz młode dziewczęta (niekiedy też chłopców) w wyzywających i prowokujących pozach. Licealista, zwłaszcza niepełnoletni, powinien oczywiście natychmiast taką stronę opuścić i zapomnieć, że w ogóle istnieje.

12Bella 2013-01-27

Nieodłączny element dzieciństwa

Nieodłączny element dzieciństwa

Właśnie zaczął się uwielbiany wręcz przez wiele osób czas, czyli okres karnawału. Zapusty, jak wcześniej nazywano ten okres, rozpoczynają się zwyczajowo 6 stycznia i trwają aż do Środy Popielcowej. Główną rozrywką były niegdyś w tym czasie kuligi. Nie wiadomo, kiedy weszły one w zwyczaj, ale wiadomo, że od początku były bardzo popularne. Prawdopodobnie ich historia sięga korzeniami czasów, kiedy to członkowie rodów szlacheckich odwiedzali swoich znajomych i sąsiadów w całej okolicy.

3Bella 2013-01-14

Przegrana

Przegrana

Pomieszczenie było stosunkowo duże i wyglądało trochę jak pudełko. Moje kroki odbijały się tu pustym echem. Jedynym jego wyposażeniem było łóżko i zniszczony mocno stolik. Łóżko było wysokie, poza tym raczej zwyczajne, choć wyglądało trochę jak szpitalne. Na stoliku leżały różne przedmioty: kajdanki, strzykawki, ale i takie, których przeznaczenia nie znałam, choć intuicyjnie wyczuwałam, że mogły służyć do okropnych rzeczy.

1Bella 2013-01-12

Makabreska

Makabreska

„Suchy trzask i przerażający krzyk rozdzierający ciszę. Strach. Głucha cisza, trzask i kolejny nieludzki wrzask. A potem kolejny i kolejny… bez końca. Próbuję się uwolnić, ale związane ręce i nogi uniemożliwiają mi jakikolwiek ruch. Boli mnie wszystko, całe ciało. Bicz trafia zazwyczaj w plecy, ale równie dobrze może trafić w ramiona, pośladki, żebra albo w głowę. Czuję potworny ból. Przygryzam wargi, próbując powstrzymać krzyk , ale nie na wiele to się zdaje. Chyba lubią patrzeć, jak wyję z bólu, wyrywam się i próbuję walczyć.

3Bella 2012-11-29

Gobliny

Gobliny

Slim McKenzie dysponuje darem stanowiącym prawdziwe przekleństwo – wśród zwykłych ludzi rozpoznaje istoty, które tylko ludzi udają. Nazywa je „goblinami”. Gobliny to przedstawiciele starożytnej rasy, wyposażone w zdolność zmieniania kształtów i zakodowaną nienawiść do ludzkiego gatunku. Już raz w odległej przeszłości udało im się wywołać wojnę jądrową – ludzkość jednak przetrwała. Teraz w ukryciu przygotowują nowy plan, który zapewni im ostateczne zwycięstwo.

0Bella 2012-11-16

Darmowa energia

Darmowa energia

Ostatnio nastała moda na instalowanie w domach prywatnych tzw. solarów, czyli kolektorów słonecznych, których zadaniem jest zamiana energii promieniowania słonecznego w energię cieplną. Ta techniczna nowinka zawitała kilka dni temu i do mojego domu. Szczerze mówiąc, sama nie wiem, co o tym myśleć. W Polsce kolektory te najczęściej wykorzystuje się do podgrzewania wody użytkowej lub do wspomagania centralnego ogrzewania, a system wymiaruje się w taki sposób, aby pokrywał do 60% rocznego zapotrzebowania.

8Bella 2012-10-22

Ofiary miłości

Ofiary miłości

Trzy świeczki. Tak, są trzy. Co jeszcze? Kreda. Biała? Tak. Nic więcej? Jest materiał. I jeszcze nasze dłonie. Pamiętajmy, żeby spleść je razem. Nie teraz, puść je. Są takie chłodne. I deszcz. Chcę widzieć twoje włosy. Tworzą taki ładny wzór... dokąd mnie prowadzisz? Tam?

2Bella 2012-10-01

Ponadczasowa miłość

Ponadczasowa miłość

"Clare, urocza studentka sztuk pięknych, i Henry, niekonwencjonalny bibliotekarz, spotkali się po raz pierwszy, gdy ona miała sześć lat, a on trzydzieści sześć. Kiedy Clare skończyła dwadzieścia trzy lata, a Henry trzydzieści jeden - zostali małżeństwem. Niemożliwe? A jednak. Henry, to jedna z pierwszych osób na świecie, u której wykryto niezwykle rzadkie zaburzenie genetyczne. Jego biologiczny zegar uruchamia się od czasu do czasu na nowo i Henry przemieszcza się w czasie...

2Bella 2012-09-17

Polecane artykuły

Krótki list Krótki list Kira 2021-09-24
Akceptacja siebie Akceptacja siebie Cola 2019-10-24
Sześć kropek Sześć kropek Polka 2004-12-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 92luna
Komso 27komso
Artemis 20artemis
Gutek 18gutek

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry