Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Funky

J. polski / J. angielski / 1 Fakultet

Funky

Ilość artykułów: 29

4 pory roku

4 pory roku

Primavera

Rozkwitają pąki przedziwnych kwiatów. Zwierzęta budzą się do życia. Wszystko zaczyna wrzeć, niczym krew krążąca w tętnicach i żyłach. Słońce wstaje szybciej, a do snu kładzie się później. Energia rozpiera wszystko, co żyje. Motyle kolorują niebo kredkami swoich skrzydełek. Przyswajamy oczy do ostrego światła wiosny...

0Funky 2011-04-09

Chłopiec i gwiazdka

Chłopiec i gwiazdka

Od jakiegoś czasu był zagubiony, a jego serce było złamane. Wieczorami potrafił tylko płakać, bo jego mama odleciała daleko z gwiazdami w sam środek nieba. Nie wiedział, jak to się stało ani kiedy. Z nią nie liczył czasu. Wszystko zdawało się być tak banalne, jak smakowanie pączka z kremem. Teraz jego życie malował wyłącznie szary ołówek. Nie lubił liczb, tymczasem zmuszony był nauczyć się liczyć i to wyłącznie na siebie.

5Funky 2011-02-10

Quid pro quo

Quid pro quo

Leżę.

W wannie.

Płynę.

Myślę.

Co tu myśleć?!

0Funky 2010-11-30

Bez sznurowadeł

Bez sznurowadeł

Jedna, druga, trzecia… Tak na okrągło. Dzień w dzień. Pierre powtarzał te czynności niczym jakiś rytuał. Pokochał je, mając zaledwie kilka lat. Z czasem miłość ta przerodziła się w strach, a później - nie wiedząc czemu - w nienawiść, ale ta nienawiść zrodziła kolejną miłość, która była miliard razy silniejsza. Strach przed jej utratą stał się jednak również mocniejszy. Tak bardzo obawiał się samotności. Tak bardzo bał się tej miłości.

2Funky 2010-09-23

Witajcie w Mieście Aniołów!

Witajcie w Mieście Aniołów!

Większość z was zapewne wie, czym jest coroczny charytatywny jarmark „u Dominikanów”. Pozwólcie jednak, że zapoznam z tą imprezą tych, którzy słyszą o niej po raz pierwszy. Otóż pięć lat temu młodzież z dominikańskiego duszpasterstwa w Tarnobrzegu, zwanego Effatha, wpadła na pomysł zorganizowania imprezy wieńczącej ich roczną działalność.

2Funky 2010-09-07

Nietolerancja, nieporozumienie i zazdrość

Nietolerancja, nieporozumienie i zazdrość

Dzisiejsze czasy są tak swobodnymi, że zwyczajni ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jakimi są szczęściarzami. Oczywiście, jak każde pokolenie i my dziś mamy swoje problemy. Setki lat temu nie do pomyślenia było na przykład małżeństwo chłopki ze szlachcicem. Dziś nikt nie patrzy już na urodzenie i pochodzenie panny. W absolutne zapomnienie odeszło także wnoszenie przez pannę posagu. Więcej. W niektórych państwach całkowicie legalne stały się już małżeństwa homoseksualne.

1Funky 2010-06-24

PS Żałować?

PS Żałować?

Witaj.

Pozdrawiam Cię, emocjonalna kaleko. Czujesz / Czułaś, że potrafisz kochać? Tak, to było pytanie retoryczne. Wszyscy bez wyjątku zdajemy sobie sprawę z tego, że nie można mieć wszystkiego. Miłość - brak umysłu. Umysł - brak miłości. Historia kołem się toczy. Nigdy nie dobiegniesz do mety, wymarzonego celu, ukochanego. Każdy chce dobrze, lecz nie wszyscy potrafią się starać. Lepsze jutro może nadejść bądź nie.

1Funky 2010-05-05

Czarne serce

Czarne serce

- Mamo, co tu się dzieje? - zapytał chłopiec, po czym spojrzał na żołnierza wpatrującego się w starą kamieniczkę.

- Synku, dzisiejszy dzień, to historia.

Dziesięcioletni Nikodem - mimo swojego wieku - był dzieckiem nieprzeciętnie bystrym. Idąc z mamą ulicą Floriańską patrzył z zaciekawieniem dookoła, a szczególnie zaintrygowały go wiszące ponad nimi biało – czerwone flagi przyozdobione żałobnym kirem.

3Funky 2010-04-20

Bo czym byłaby studniówka bez…

Bo czym byłaby studniówka bez…

29 stycznia 2010 roku. Od kilku dni w „Koperniku” aż wrze od przygotowań do sobotniej imprezy. Maturzyści w pocie czoła, wspólnymi siłami, starają się przemienić naszą szkołę w miejsce szampańskiej zabawy. I choć tym razem nie ma wyznaczonego odgórnie konkretnego motywu przewodniego, zauważa się od razu, że tegoroczne trzecie klasy mają zbliżone pomysły i gusta.

66FunkyBelek 2010-01-30

Akt pierwszy, scena pierwsza

Akt pierwszy, scena pierwsza

On 1: Puk, puk!
Ona: Kto tam?
On 1: To ja. Proszę, wpuść mnie do swojego życia.
On 2: Wynoś się stąd! Z jej życia, z mojego życia.
Ona: Starałam się cały czas, aby wróciło „kiedyś” i nie udało mi się.

4Funky 2009-12-08

Najczęściej czytane

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry