Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Layla

Matematyka / Fizyka / Informatyka

Layla

Ilość artykułów: 51

Ignorantka czy świadoma prowokatorka?

Ignorantka czy świadoma prowokatorka?

Okres II wojny światowej i powojennych losów naszego kraju to czuły punkt każdego Polaka. Nic nie denerwuje i nie oburza nas tak bardzo, jak mylenie faktów i oskarżanie nas o kolaborację z nazistami, antysemityzm itd. Nic więc dziwnego, że ostatnia wpadka prezydenta Baracka Obamy ("polskie obozy śmierci") wywołała międzynarodowy skandal. Jednak prezydent USA do błędu się przyznał i we właściwy dyplomacie sposób przeprosił. Nie wszyscy Amerykanie uważają jednak, że miał za co przepraszać. Jedną z takich właśnie osób jest dziennikarka kilku bardzo poczytnych za oceanem gazet, Debbie Schlussel .

1Layla 2012-06-10

Idiotą być

Idiotą być

Kończy się marzec, zaczyna kwiecień, a to znak, że do matury coraz mniej czasu, a dokładnie trzydzieści parę dni. Może już więc czas najwyższy porzucić kwejka, facebooka, telewizor i inne pochłaniacze czasu i wziąć się do roboty? Tak więc pewnego pięknego dnia, kiedy za oknem świeciło słońce, a dzieci darły się w niebogłosy, postanowiłam wykorzystać cud techniki - komputer do prezentacji maturalnej z języka polskiego. Nie, żebym chciała już ją pisać, o to mnie nie podejrzewajcie. Ale fakt jest faktem, że poza tematem nie mam nic, a czas goni i trzeba by zacząć coś robić...

3Layla 2012-03-30

Pokój śmierci

Pokój śmierci

Dzień, jak każdy inny. Wstajesz, ubierasz się, jesz śniadanie, albo i nie. Robisz to, co zwykle. Potem wychodzisz. Znalazłeś dorywczą pracę. Nie zarobisz dużo, zaledwie parę groszy, ale to przecież zawsze coś. No więc wychodzisz i idziesz w umówione miejsce. Tam spotykasz kogoś, kto zabiera cię na miejsce pracy, chociaż wypełnianie ankiet trudno pracą nazwać. Oprócz ciebie będą tam także trzy inne osoby.

0Layla 2012-02-24

Jak przywróciłem ład na świecie

Jak przywróciłem ład na świecie

Jak przywróciłem ład na świecie, czyli auto-nie-biograficzna opowieść spowiednia, logiki i sensu pozbawiona, a w mózgu moim wciąż się odnawiająca. Wielce absorbującym jest bycie alternatywą dla świata i jednocześnie jego koniunkcją, gdyż świat beze mnie obejść by się nie mógł. Chociaż pamiętam, raz, jeden raz, po pierwszym alkoholu spożyciu, jak leciałem długo, choć nie długo do przesady i po tym locie średnio-długim, ale nie krótkim, rozpadłem się na zdawałoby się tysiąc cząstek.

0Layla 2012-01-19

Hej, dziewczęta, bagnet na broń

Hej, dziewczęta, bagnet na broń

W dzisiejszym świecie coraz częściej i coraz więcej mówi się o równouprawnieniu. Moim zdaniem kobiety i mężczyźni powinni mieć nie tylko jednakowe prawa , ale i jednakowe szanse na zdobycie dobrego wykształcenia, znalezienia ciekawej pracy, dostęp do rozrywki i przyjemności. Jednak nie wszystkie zawody są otwarte na przyjmowanie kandydatów obu płci i nie wszystkie uczelnie są na to gotowe.

0Layla 2011-12-18

Skuś się na odsiadkę

Skuś się na odsiadkę

Zimno ci? Nie masz co jeść, w co się ubierać, czym zapłacić za rachunki? Nie martw się. Polskie prawo podsuwa ci rozwiązanie tego problemu. Zrób coś, najlepiej coś złego. Napadnij, okradnij, zabij. Ręce mi opadają, kiedy słyszę o terrorze panującym w polskich więzieniach. Dlaczego ci biedni więźniowie nie mają niekiedy dostępu do bieżącej wody, komputera, telefonu czy łazienki? Dlaczego karmi się ich „odpadami”, zabrania wychodzenia na świeże powietrze i zmusza do noszenia tych okropnych ubrań? Och, serce się kraje!

8Layla 2011-12-07

W kolorze blue

W kolorze blue

Podobno najpiękniejsze kobiety to te na dopaminie. Nie wiedział, czym ta dopamina jest, ale to zdanie nauczył się już na pamięć. Słyszał je setki razy. Podobno poziom dopaminy w mózgu jest wprost proporcjonalny do poziomu samoakceptacji. Niewiele z tego rozumiał. Po prostu akceptował to bezkrytycznie.

4Layla 2011-11-19

The Future

The Future

Na prawo widzą Państwo osobnika płci żeńskiej, zwanego ówcześnie kobietą, dziewczyną bądź niewiastą. W wiekach wczesnych: XII, XV, a nawet XVIII występowały w przyrodzie jedynie dwie odmiany tego gatunku: chłopka (beż żadnych praw, z mnóstwem obowiązków, wiecznie głodna, brudna, przedwcześnie postarzała, mająca na celu wydawanie na świat potomstwa) oraz kobieta z tak zwanych sfer wyższych (w pięknych sukniach, makijażach, ze stuosobową świtą przy boku, której obowiązkiem było jedynie wydawanie środków płatniczych, zwanych pieniędzmi oraz podburzanie osobników płci przeciwnej do walki o nią).

6Layla 2011-11-04

Licea (nie)kształcące

Licea (nie)kształcące

Jesteśmy totalnymi głupkami, wręcz idiotami niezdolnymi do życia i funkcjonowania w społeczeństwie. Żadna z nas nie będzie w przyszłości dobrą matką, a o naszych kolegach, przyszłych ojcach, nawet nie wspominam. Nie nadajemy się ani do pracy umysłowej, ani do fizycznej. Tak oceniła nas, współczesnych licealistów, pani Anna Świątek, nauczycielka jednej z najbardziej renomowanych warszawskich szkół, w „pełnym goryczy” tekście, jaki ukazał się w jednym z ostatnich numerów „Polityki”.

6Layla 2011-10-21

Esencja zabijania

Esencja zabijania

Cztery wygrane orły - trzy nominacje. Trzy wygrane statuetki na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Filmowej w Wenecji - jedna nominacja. Pięć Złotych Lwów. Nagrody dla polskich filmowców, to niestety nadal rzadkość. Gdy więc już przydarzy nam się tak niezwykłe wyróżnienie, to według mnie zbrodnią byłoby nie zobaczyć samej produkcji. A kiedy mowa o produkcji nagrodzonej aż dwunastoma statuetkami, to po prostu nie ma takiej siły, która odciągnęłaby mnie od ekranu.

1Layla 2011-10-01

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 89luna
Komso 25komso
Gutek 16gutek

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry