Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Ron

J. polski / Historia

Ron

Ilość artykułów: 14

Rysowanie - moja pasja

Rysowanie - moja pasja

Większość moich znajomych nie wie, że od pewnego czasu rysuję i że wychodzi mi to całkiem nieźle. W malarstwie a dokładniej w rysunku narzędziem może być w zasadzie wszystko, co pozostawia ślad na płaszczyźnie. Można skorzystać z farb, pasteli, kredek, a nawet długopisów. Ja próbowałam już różnych. Podczas ostatniej wycieczki klasowej udało mi się jednak poznać pewną postać, która zainspirowała mnie do rysowania tuszem.

1Ron 2013-06-18

List do przyjaciela

List do przyjaciela

Noc. Za oknem księżyc. Wokół cisza. Żadnego, nawet najcichszego dźwięku. Siedział na podłodze wśród porozrzucanych kartek, a po policzku spływały mu łzy. Myśli wypełniała tylko jedna osoba. Tylko ona. Nic innego nie miało prawa mu przeszkodzić. Nic innego nie miało prawa zakłócić mu tych myśli. Odłożył kolejny z przeczytanych listów i sięgnął po następny.

1Ron 2013-06-04

Weganizm tylko dla dorosłych

Weganizm tylko dla dorosłych

Kolejny swój teksy postanowiłam napisać na temat, który jest mi osobiście szczególnie bliski. Przez pewien czas byłam wegetarianką, jednak w pewnym momencie okazało się, że ze względów zdrowotnych zmuszona jestem do porzucenia tej diety. Dlaczego? Co różni dietę wegetariańską od wegańskiej, skoro nawet nazwy te brzmią podobnie i czy w każdym wieku możemy z nich korzystać?

7Ron 2013-04-30

Pani na Čachticach

Pani na Čachticach

Ludzie mają przeróżne zainteresowania. Historia zna jednak takich, których upodobania były co najmniej dziwne, by nie powiedzieć przerażające. Pomysł na ten tekst przyszedł mi do głowy, gdy oglądałam horror ,,Stay alive'' wyreżyserowany przez Williama Brenta Bella, który oparł swój scenariusz na mało znanej w naszym kraju historii. Na pewno wszyscy kojarzycie postać króla Stefana Batorego, ale czy znana wam jest również historia jego siostrzenicy, księżniczki węgierskiej Elżbiety Batory, którą nazwano ,,wampirem z Siedmiogrodu"?

2Ron 2013-04-15

Husky czy malamut?

Husky czy malamut?

Wychodząc ze swoim psem na spacer często słyszę pytanie: "To husky czy malamut?". Dla mnie obie te rasy różnią się od siebie zasadniczo, ale nie dziwię się ludziom, że tak często je mylą. Może więc warto wyjaśnić, czym tak naprawdę różnią się obie te rasy od siebie. Z wyglądu są faktycznie do siebie bardzo podobne, ale różni je kilka cech, charakter i pochodzenie. Kynolodzy uważają, że oba te psy są silne, wytrzymałe, szybkie i dodają jeszcze, że są bardzo czyste i przyjazne człowiekowi.

5Ron 2013-03-27

Jedynie wśród ludzi jesteśmy coś warci

Jedynie wśród ludzi jesteśmy coś warci

Powieść ta spowodowała spore zawirowanie na amerykańskim rynku wydawniczym i z marszu zyskała sobie status pozycji kultowej. W Polsce ukazała się pod tytułem „Charlie”, podobnie jak film, który na jej podstawie powstał. „The Perks of Being a Wallflower” (scenariusz i reżyseria Stephen Chbosky) to opowieść o szkolnej inności i życiowej odmienności, pierwszym uczuciu, budowaniu relacji z rówieśnikami i poszukiwaniu równowagi w świecie wzniesionym na wyjątkowo kruchych fundamentach.

0Ron 2013-03-09

Nowe oblicze znanej choroby

Nowe oblicze znanej choroby

Wśród nas żyje mnóstwo osób, które mają obsesję na punkcie swojej wagi. Przypadłość ta nie dotyczy jednak tylko kobiety. Okazuje się bowiem, że mężczyźni bynajmniej nie pozostają w tyle. Anoreksja w ich przypadku to około 6% populacji, a większość przypadków związana jest z wcześniejszą, łagodną otyłością. W odróżnieniu jednak od kobiet, mężczyźni cierpiący na anoreksję są bardziej aktywni, wykazują więcej lęków w sferze seksualnej, większe zaabsorbowanie jedzeniem oraz wagą i zgłaszają więcej dolegliwości fizycznych.

5Ron 2013-02-06

Przełam monotonię zimy!

Przełam monotonię zimy!

Zima. Dookoła leży masa śniegu, a rzeki i zbiorniki wodne zamarzły. Większość ludzi ucieka w tym czasie przed lodowatym zimnem i chowa się w swoich domach, ale są i tacy, którzy właśnie o tej porze roku uwielbiają kąpiele w odkrytych akwenach. Nie przez przypadek nazywa się ich więc morsami. Po co to robią? Powodów jest bez liku, ale jak twierdzą sami zainteresowani, lodowate kąpiele to jeden z najlepszych sposobów podtrzymania sprawności organizmu i zdrowia.

1Ron 2013-01-29

Sny - nasze drugie życie

Sny - nasze drugie życie

Sen jest lustrem naszej duszy, spoczynkowym stanem organizmu, w którym wyłączone jest prawie wszystko - myślenie, czucie, działanie. Wystarcza jednak zaledwie kilka godzin do pełnego rozbudzenia i gotowości wykonania codziennej pracy zwanej życiem. Sen nie jest oczywiście pełnokrwistym życiem, a tylko przebywaniem w mroku innego świata. We śnie widzimy się często w innej postaci. Nie czujemy siebie, nie mamy świadomych doznań zmysłowych. Między dniem i nocą ludzie są wędrowcami pomiędzy dwoma światami.

2Ron 2013-01-02

Zakon, który rządzi modą

Zakon, który rządzi modą

Szafiarki to modowa społeczność internetowa, która powstała na bazie wspólnych zainteresowań oraz pasji. Spotykają się one w przestrzeni internetowej po to, by dzielić się inspiracjami oraz dyskutować na forum.

5Ron 2012-11-29

Polecane artykuły

Krótki list Krótki list Kira 2021-09-24
Akceptacja siebie Akceptacja siebie Cola 2019-10-24
Sześć kropek Sześć kropek Polka 2004-12-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 92luna
Komso 27komso
Artemis 20artemis
Gutek 18gutek

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry