Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Rybosom

J. polski / Historia / WOK

Rybosom

Ilość artykułów: 43

Zmiany w egzaminie na prawo jazdy

Zmiany w egzaminie na prawo jazdy

9 czerwca 2009 roku weszły w życie długo oczekiwane zmiany w egzaminie na prawo jazdy. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, które mówiły o znacznych utrudnieniach (np. 2 tysiące pytań testowych), okazało się, że nie będą one jednak szły aż tak daleko.

9Rybosom 2009-06-16

I już za nami

I już za nami

Zachęcony faktem, że były to pierwsze wybory, w których mogłem oddać swój głos, już dawno temu zaplanowałem sobie skierowanie swych kroków do przysłowiowej urny. Niespodziewanie jednak, na kilka dni przed tym zaszczytnym momentem pojawił się dramatyczny problem: przy którym nazwisku postawić krzyżyk?

1Rybosom 2009-06-12

Kolejny rok, kolejny skandal... Matura 2009

Kolejny rok, kolejny skandal... Matura 2009

Musimy się już chyba do tego przyzwyczaić, że każdy kolejny rocznik maturzystów pełni na swój sposób rolę królików doświadczalnych i płaci za eksperymenty szanownej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Po zeszłorocznych skandalach związanych z merytorycznymi błędami w kilku arkuszach egzaminacyjnych, przyszedł czas na zmienianie reguł w trakcie trwania egzaminu.

3Rybosom 2009-05-11

Idealiści?

Idealiści?

Szkoły społeczne oraz proponowany przez nie system kształcenia i wychowywania młodych ludzi, budzą od lat gorące dyskusje. Oczywiście punkt widzenia ludzi zabierających głos w tych dyskusjach, uzależniony jest najczęściej od ich „punktu siedzenia”. Tak czy inaczej zwolenników szkół społecznych jest mniej więcej tyle samo, co i przeciwników.

11Rybosom 2009-04-21

Lesser rzuca okiem na Konkurs Talentów

Lesser rzuca okiem na Konkurs Talentów

Rybosom: I już za nami. Kolejny XVII Przegląd Szkolnych Talentów stał się historią. Historią raczej smutną, gdyż z bólem serca muszę przyznać, że poziom tegorocznych prezentacji był po prostu niski. Żaden z talentów nie zachwycił mnie na tyle, abym mógł go z rozrzewnieniem kiedyś wspomnieć. Ale mam też świadomość, że łatwo to mówić, patrząc na całą imprezę z widowni.

51VoyRybosom 2009-03-23

XVII Konkurs Talentów coraz bliżej

XVII Konkurs Talentów coraz bliżej

Już w najbliższy czwartek i piątek obejrzymy w naszej szkole i na scenie TDK jedno z najbardziej lubianych przez całą naszą szkolną społeczność wydarzeń artystycznych. Wydarzenie to, to dla jednych niepowtarzalna szansa na pokazanie się swoim koleżankom i kolegom, a dla innych potężna porcja rozrywki na całkiem niezłym poziomie. Mowa tu oczywiście o corocznym Szkolnym Przeglądzie Talentów. Zgodnie z nazwą i w tym roku będziemy mieli okazję obejrzeć na scenie naszych wspaniałych, obdarzonych niezwykłym talentem kolegów oraz nasze piękne i nie mniej utalentowane koleżanki.

70Rybosom 2009-03-16

Polskość Popolskich

Polskość Popolskich

Kolejny skandal. Kolejna tragedia. Kolejna katastrofa. Ci ohydni Niemcy znowu z nas szydzą. Bagnet na broń...

6Rybosom 2009-02-24

Dwuznaczne Mewy

Dwuznaczne Mewy

Ferie zimowe, to masa wolnego czasu, który wypadałoby jakoś sensownie zagospodarować. Jak na pilnego ucznia przystało, po wchłonięciu wszystkich zaległych lektur szkolnych, postanowiłem sięgnąć po coś innego, co mógłbym przeczytać jedynie dla własnej przyjemności. I tak wpadła w moje ręce bestsellerowa, jak się później dowiedziałem, powieść Stanisława Goszczurnego z 1962 roku pt. „Mewy”.

0Rybosom 2009-02-20

Jak studniówka, to tylko w szkole!

Jak studniówka, to tylko w szkole!

Pierwszy prawdziwy bal. Przygotowania do niego trwają zazwyczaj kilka miesięcy, a maturzyści rozprawiają o nim co najmniej od września. Mowa oczywiście o studniówce. I choć typowa, współczesna, polska studniówka to bal w wyjątkowych miejscach (np. w XIX-wiecznym pałacu lub w ekskluzywnym lokalu, na który dojeżdża się limuzyną wyposażoną w barek), to u nas w Koperniku odbywa się ona od lat w szkolnych murach, gdzie każdego roku bawi się ponad 600 osób. Nie inaczej było i tym razem.

7Rybosom 2009-02-04

Frustracje maturzysty

Frustracje maturzysty

Styczeń winien być dla każdego ucznia trzeciej klasy liceum, czasem powolnego oswajania się z myślą o zbliżającym się nieuchronnie egzaminie maturalnym. A jak wyglądało to w tym roku w naszej szkole?

4Rybosom 2009-01-23

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 100luna
Artemis 27artemis
Hush 15hush
Hikkari 11hikkari

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry