Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Sombre

Biologia / Chemia

Sombre

Ilość artykułów: 17

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Kto czyta książki, żyje podwójnie

Podobno nie czytamy książek. Odwoływanie się do statystyk nie ma większego sensu, bo od lat wyglądają one podobnie - zawsze kiepsko. W styczniu bieżącego roku ruszył Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Ministerstwo Kultury ma w planach wydać miliard złotych, by przekonać Polaków, że warto czytać. W planach jest modernizacja bibliotek szkolnych, akcje promujące czytelnictwo, szkolenia bibliotekarzy oraz szereg innych działań, które mają przekonać naród, że warto czytać.

3Sombre 2014-03-30

Idę raczej w głąb niż do przodu

Idę raczej w głąb niż do przodu

Nie cierpię walentynek. Nie mam wprawdzie ku temu żadnego racjonalnego powodu, ale jakoś niesamowicie irytuje mnie to święto. Zaraz, zaraz, coś tu chyba jednak nie gra. Mamy już przecież marzec. Czyżby była to zatem taka musztarda po obiedzie? Niestety, raczej tak, bo pisanie o wydarzeniu kulturalnym z kilkunastodniowym opóźnieniem nie najlepiej świadczy o ogarnięciu autora. Ale do rzeczy. Był sobie koncert.

3Sombre 2014-03-01

As wyciągnięty z rękawa

As wyciągnięty z rękawa

Trudno pisać o czymś, co zna prawdopodobnie każdy, ale nie mogłam się powstrzymać, by nie wspomnieć o płycie, która od dłuższego czasu gości w moim odtwarzaczu, a jej odsłuchanie za każdym razem przynosi mi taką samą frajdę. Mowa o najnowszym albumie zespołu Arctic Monkeys „AM”. Świeży, choć już nie gorący, ale od początku obecny na światowych listach przebojów.

2Sombre 2014-02-23

Nie daj się pożreć monotonii

Nie daj się pożreć monotonii

Śniadanie do łóżka, aromatyczna kawa w ulubionym kubku, buzi na dzień dobry, ciepły sms, długi spacer, chrupiące gofry, wieczorne wyjście do kina, drobny podarunek znaleziony w kieszeni. Tak niewiele trzeba, żeby umilić dzień komuś bliskiemu. Dlaczego więc tak często przychodzi nam to z takim trudem?

2Sombre 2014-01-02

Daj mi zasnąć

Daj mi zasnąć

Przemijają wspólne chwile
jak wiosenne motyle
Czekam i czekam
Uspokój mnie
Powiedz, że kochasz, pogładź po włosach

1Sombre 2013-12-11

Freeganizm - śmietnikowa uczta

Freeganizm - śmietnikowa uczta

Błądząc ostatnimi czasy w Internecie, natykałam się bardzo często na termin „freeganizm”. Udało mi się także obejrzeć fragment programu w telewizji, który nie tylko wyjaśniał ten termin, ale i opowiadał o losach ludzi, którzy są freeganami. Zainteresowana tym tematem ruszyłam więc na poszukiwanie większej ilości materiałów.

4Sombre 2013-11-05

Dziennikarzem być

Dziennikarzem być

Rok szkolny 2013/2014 powoli się rozkręca, a wakacyjne lenistwo stało się już tylko odległym wspomnieniem. My, dziennikarze „Lessera”, również zabraliśmy się do pracy. Śmiało można zaryzykować twierdzenie, że nasza szkolna gazeta to tradycja tej szkoły. Tradycja bez wątpienia chlubna, ale i zobowiązująca. Nasza redakcja została w tym roku zasilona prawdziwą armią młodych, ambitnych dziennikarzy, którzy w ostatnich dniach pokazali już naszym czytelnikom swoje debiutanckie teksty.

0Sombre 2013-10-01

Wiszę nad ziemią, centymetr albo dwa

Wiszę nad ziemią, centymetr albo dwa

Rynek muzyczny od wielu lat wypełniony jest najróżniejszymi produkcjami. Niekiedy trudno jednak znaleźć na nim coś interesującego, bo pełno tam również chłamu. Na szczęście wciąż pojawiają się takie debiuty, które przywracają wiarę w to, że prawdziwy talent i wrażliwość istnieją.

1Sombre 2013-06-30

Wyobraź sobie...

Wyobraź sobie...

Po obejrzeniu trailera i przeczytaniu kilku zachęcających recenzji z dużym zniecierpliwieniem oczekiwałam na premierę filmu „Imagine”. Wydawało mi się, że wkrótce dołączy on do kolekcji moich ukochanych filmów. Niestety, moje oczekiwania i wyobrażenia mocno rozminęły się z rzeczywistością.

1Sombre 2013-05-26

Harmonia ducha i ciała

Harmonia ducha i ciała

Zdaje się, że wiosna przyszła do nas na dobre. Wraz z nią obudziła się u większości z nas chęć zmian i nowa energia do życia, która przez te kilka zimowych miesięcy skrywana była głęboko pod grubą warstwą swetrów. Nareszcie nadeszła pora, aby wyjść spod ciepłego koca i odejść sprzed szklanego ekranu. Wystarczy spojrzeć za okno, by zauważyć ludzi, którzy ubrani w luźne dresy łapią formę i starają się pozbyć zbędnych kilogramów, które starannie sobie wyhodowali.

1Sombre 2013-04-19

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 85luna
Kira 75kira
Komso 17komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry