Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Sunny

J. polski / J. angielski / 1 Fakultet

Sunny

Ilość artykułów: 23

Skończyli o pianiu kura, a teraz... matura

Skończyli o pianiu kura, a teraz... matura

W minioną sobotę w tarnobrzeskim „Koperniku” odbył się 101 w historii szkoły bal maturalny. Tym razem w murach naszej szkoły bawiło się ponad 600 osób, dla których będzie to bez wątpienia kolejne miłe wspomnienie ze szkoły, bo jednak nie ma to jak studniówka u siebie.

9Sunny 2010-02-04

Przedawkowanie rzeczywistości

Przedawkowanie rzeczywistości

Posmutniałaś. Twoje oczy wydały mi się dziś jak dwa ogromne odbicia smutnej duszy. Czy to możliwe, żeby kobieta taka jak ty była w tym schematycznym świecie nieszczęśliwa? Osiągnęłaś wszystko, co chciałaś, a może nawet i więcej, ale czy udało ci się przekroczyć granicę własnych możliwości?

4Sunny 2009-11-02

Schodów się  nie pali

Schodów się nie pali

„Kiedy Mateusz zobaczył ogień w kominku, palił wszystko, co było z papieru. A kiedy papieru zabrakło, Renata rozlała sok do wszystkich szklanek i dała chłopcu pudełko. Potem wysypała na stół ciastka i dała mu opakowanie z pofalowanej tekturki. - Nie! - krzyknął. I głośno mówił dalej, co Renata w mig zrozumiała: - To są schody, schodów się nie pali.”

4Sunny 2009-10-13

Siła duszy

Siła duszy

Była zwyczajna.
Miała szesnaście lat. Na świat przyszła na początku zimy i stad też pewnie jej specyficzna uroda. Wyraźne kości policzkowe i oczy, w których odbijało się wszystko. Niby też zwyczajne, bo pospolite, niebieskie, a jednak było w nich coś więcej. Skrywały one jakąś tajemnicę, o której nikt poza nią nie wiedział.

4Sunny 2009-09-11

Z matmą za pan brat?

Z matmą za pan brat?

Ostatnio głośno było w mediach o błędach popełnionych przez CKE w trakcie tegorocznych egzaminów maturalnych. Dowiedzieliśmy się na przykład, że szef CKE przeformułował w ostatniej chwili niektóre polecenia w arkuszu z WOSu, co wymusiło w konsekwencji zmianę zasad oceniania pewnych zadań i że nie dopilnowano właściwego zakodowania jednej z wersji arkusza egzaminacyjnego z języka angielskiego, co mogło spowodować, że dla niektórych maturzystów ich wyniki mogły być co najmniej zaskakujące. To wszystko jednak jeszcze nic, bo od przyszłego roku w grupie przedmiotów obowiązkowych na maturze pojawi się jeszcze jeden.

15Sunny 2009-05-24

Niezwykłe wakacje – cz. 2

Niezwykłe wakacje – cz. 2

Poszukiwania postanowiłem rozpocząć od domu, w którym kiedyś mieszkała. Pamiętałem tylko, że była to piętrowa kamienica z czerwonej cegły. Taki przedwojenny budynek. Mieszkała chyba gdzieś na parterze, bodajże po prawej stronie. Niestety, nie byłem pewien, jaki numer miała ta kamienica - dwa, dwanaście, a może dwadzieścia? Na pewno występowała w nim jednak dwójka.

0Sunny 2009-05-08

Niezwykłe wakacje – cz. 1

Niezwykłe wakacje – cz. 1

Piąta czterdzieści, sobota. Niby tak wcześnie, ale słońce grzało już niemiłosiernie. Czułem, jak T-shirt klei mi się do ciała. W końcu to lato – pomyślałem. Z trudem zdjąłem plecak i schowałem go w luku bagażowym autobusu. Zająłem miejsce z tyłu, obowiązkowo przy oknie, bo wtedy jakoś lepiej mi się myśli, a i muzyka też jakoś lepiej dociera. Rozłożyłem sobie siedzenie. Po chwili dotarł do moich uszu cichy warkot silnika. Tak rozpoczęły się moje wakacje.

1Sunny 2009-04-29

Czy warto żyć/ mieszkać/ zostać w Tarnobrzegu?

Czy warto żyć/ mieszkać/ zostać w Tarnobrzegu?

„Skąd jesteś? – z Tarnobrzega. A gdzie to jest, nad morzem?” – to najczęściej spotykane pytania, kierowane w stronę nas, mieszkańców Tarnobrzega, przebywających tymczasowo poza granicami miasta, w innych częściach Polski. Co powoduje, że mieszkańcy Polski myślą, że Tarnobrzeg to nadmorski kurort? Otóż genezę odnajdujemy w samej nazwie. Drugi jej człon „brzeg” wskazuje na niebywałe podobieństwo do powszechnie znanego Kołobrzegu, który nierozerwalnie łączy się z wybrzeżem Bałtyku.

15Sunny 2009-04-03

Wystawa zwłok – edukacja czy skandal?

Wystawa zwłok – edukacja czy skandal?

Pod koniec lutego - w centrum handlowym „Blue City” w Warszawie - otwarto niezwykle kontrowersyjną wystawę prezentującą trzynaście spreparowanych ludzkich zwłok. Twórcą tej wystawy, zatytułowanej „Bodies... The Exhibition”, jest emerytowany wykładowca anatomii Uniwersytetu Michigan, dr Roy Glover. Wystawa ta, to jakby połączenie gabinetu figur woskowych, muzeum osobliwości i jarmarcznego spektaklu, ale jej niesamowitość polega na tym, że prezentowane na niej eksponaty nie są z wosku.

7Sunny 2009-03-09

Dwadzieścia dwa dni

Dwadzieścia dwa dni

Dwadzieścia dwa dni, siedem godzin i jedenaście minut temu, poczułem, że coś mnie z tobą łączy. Może to było uczucie? Może, ale jeśli nawet, to chyba jakieś dziwne. Tak, pamiętam ten dzień dokładnie. To było w jakimś parku w stolicy, na jednej z alejek. Pamiętam też, że słońce grzało wówczas zdecydowanie mocniej niż wcześniej.

3Sunny 2009-02-26

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry