Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Villemo

J. polski / Historia / WOS

Villemo

Ilość artykułów: 20

Zaczarowana dorożka, zaczarowany jednorożec

Zaczarowana dorożka, zaczarowany jednorożec

Kiedyś byłam księżniczką. Miałam wiele zamków, najpiękniejsze na całym świecie karoce i rumaki. Byłam uwielbiana przez moich poddanych. Czasem spotykałam jednak złe kobiety – czarownice, złe księżniczki, rywalki, zazdrosne damy dworu. One uprzykrzały mi życie, lecz zawsze z pomocą jakiegoś niewyobrażalnie przystojnego rycerza, w lśniącej jak Edward Cullen zbroi, pokonywałam wszystkie te wynajęte przez moje przeciwniczki smoki i inne wściekłe wiewiórki.

7Villemo 2012-12-05

Kobieta – produkt ekskluzywny

Kobieta – produkt ekskluzywny

Kobieta - gatunek wymierający, ale ekskluzywny. I choć w ostatnich czasach osiąga na rynku wysoką wartość, to jednak z nieznanych mi powodów często nie zauważana jest przez niezbyt inteligentnych nabywców czy też inwestorów, którzy nie potrafią dostrzec przyszłości, jaką może im ona zapewnić.

5Villemo 2012-11-02

Realistom też zdarza się umrzeć nie w terminie

Realistom też zdarza się umrzeć nie w terminie

Co, jeśli jutro nastanie koniec? Jeżeli świat nie napełni się światłem poranka, jeżeli ciemność pochłonie to wszystko, co w Twoim mniemaniu po prostu nie może nie istnieć? Co, jeśli jutro nie będzie już „ja”, „ty”? Niemożliwe, prawda? Twój rozum mówi: nie! O takich rzeczach zaczniesz myśleć dopiero koło siedemdziesiątki, może trochę wcześniej, a może nawet później.

3Villemo 2012-09-17

Piękna kobieta, to kobieta naturalna i zadbana

Piękna kobieta, to kobieta naturalna i zadbana

Świat fotomodelingu. Nie każdemu z nas uda się poznać go bliżej. Paulinie Pieciuń, naszej koleżance z 2c, udało się. Dostała szansę. Opowiedziała nam ostatnio, jakie zasady panują w tym świecie. Największe oczy zrobiłyśmy jednak wtedy, gdy Paulina zdradziła nam, że była jedną z „najgrubszych” kandydatek! Czy to aż takie ważne? Czy dziewczyny, które otrzymały podobną szansę podążają tą drogą bezrozumnie? Paulina raczej nie, bo ona stawia zdecydowanie na naukę.

8VillemoLady M. 2012-06-17

Z tej dzisiejszej młodzieży, to nic dobrego nie będzie!

Z tej dzisiejszej młodzieży, to nic dobrego nie będzie!

Ta dzisiejsza młodzież, to taka jakaś niewychowana, starszemu człowiekowi to nawet miejsca w autobusie nie ustąpi. Jest coraz gorsza, całkowicie zdemoralizowana, my tacy nie byliśmy. Ci młodzi ludzie, to tylko piją, palą, ćpają i nawet Boga się nie boją!

6Villemo 2012-06-12

Wieczorną porą słów kilka do…

Wieczorną porą słów kilka do…

Czasem zapominam żyć. Przyjacielu, jak to jest, że czytając to, nawet nie zwracasz uwagi na pełen uczucia zwrot do Ciebie, który wyraża tyle uczuć? Twoje oczy znów bezszelestnie generalizują ułożone w słowa literki. Mogły przecież ułożyć się inaczej, czyż nie? A jednak jakimś odruchem wolnej woli zapadła decyzja, że będzie to właśnie takie a nie inne słowo. Czyż nie tak samo jest ze wszystkim?

3Villemo 2012-05-16

Jesteśmy zespołem – musimy pracować razem

Jesteśmy zespołem – musimy pracować razem

Szkoła to dynamiczny organizm. Zmiany widać tu nieustannie, ale zwłaszcza wtedy, gdy jej mury opuszcza kolejny rocznik, pozostawiając po sobie nie tylko wspomnienia ale i wolne „stołki”. I tak to właśnie kilka dni temu nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego w naszym "Koperniku" została Małgorzata Bochnak. Kim jest nowa przewodnicząca, kiedy wraca do domu i wyłącza tryb licealnego „wyścigu szczurów? Jakie ma plany i jak zamierza kontynuować dzieło Maćka Ciołka? Czym chce nas oczarować?

26VillemoOsprey 2012-05-07

List do…

List do…

Tłumaczę Ci to tak: jesteś Artystą. Artyści są wrażliwi, są inni. Przeżywają wszystko nieco inaczej, na swój własny artystyczny sposób. Stąd te uczucia, te wszystkie uczucia, które kłębią się w Tobie i nie dają Ci spać. Wszystkie odczucia zmysłów, łzy samotności, uśmiechy szczęścia, momenty szaleństwa i chwile zapomnienia.

3Villemo 2012-04-19

Tarnobrzeg – miasto z historią, ale bez pamięci

Tarnobrzeg – miasto z historią, ale bez pamięci

Przez długie tygodnie, gdy opuszczałam wczesnym rankiem czasem ciepły, a niekiedy wypełniony mrozem autobus, mówiłam sobie w myślach, że nie cierpię tego miasta! Po pewnym jednak czasie, gdy niektóre miejsca w Tarnobrzegu zaczęłam utożsamiać z mile spędzonymi w nich z przyjaciółmi chwilami, zmieniło się również radykalnie moje spojrzenie na to miasto.

6Villemo 2012-04-11

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Muzyka to nieodłączna część naszego życia. Koi nerwy, roznieca uczucia, działa na zmysły. Ważny jest w niej tekst, który nadaje jej głębie i znaczenie. Choć nie zawsze tak jest, gdyż jest także muzyka, w której stawia się właściwie wyłącznie na brzmienie. Oczywiście, właśnie o to chodzi – o to, co słyszymy, ten dźwięk, który otwiera nam bramkę do drugiego świata – tej wyłącznie naszej, wykreowanej w barwach ulubionych piosenek rzeczywistości.

7Villemo 2012-03-28

Polecane artykuły

Krótki list Krótki list Kira 2021-09-24
Akceptacja siebie Akceptacja siebie Cola 2019-10-24
Sześć kropek Sześć kropek Polka 2004-12-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 92luna
Komso 27komso
Artemis 20artemis
Gutek 18gutek

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry