Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Flame

Biologia / Chemia / Język angielski

Flame

Ilość artykułów: 26

Sztuka zaufania

Sztuka zaufania

Każdego dnia możemy oglądać na wielu kanałach telewizyjnych seriale o najróżniejszej tematyce. Do wyboru, do koloru. Niektóre z nich kręcone są latami, a scenarzyści starają się wydobyć z tych pomysłów, ile się tylko da. Inne zamykane są już po jednym sezonie, a czasem po kilku pierwszych odcinkach. Gdy przeglądałam ostatnio listę kanałów w poszukiwaniu czegoś, na czym mogłabym zawiesić oko, natknęłam się na serial, który zwrócił moją uwagę - „White Collar”.

1Flame 2015-06-16

Wymarzony start

Wymarzony start

Mamy już za sobą start Ligii Światowej, czyli pierwszego poważnego turnieju z udziałem naszej reprezentacji w piłce siatkowej w obecnym roku kalendarzowym. Czołowe reprezentacje świata walczą od dwóch tygodni o awans do turnieju finałowego, który w tym roku będzie rozgrywany w Brazylii. Polacy trafili tym razem do grupy B, w której powalczą z Irańczykami, Amerykanami oraz Rosjanami. Przypomnijmy, że tylko dwie najlepsze drużyny z tej grupy zdobędą awans do Final Six.

0Flame 2015-06-08

Konsekwentnie aż do końca

Konsekwentnie aż do końca

Po tych wszystkich niezwykle emocjonujących wydarzeniach związanych z tegorocznymi finałami ligi mistrzów, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, czas wrócić na krajowe podwórko, gdzie zbliżają się mecze, które zdecydują o rozdziale medali. Początek sezonu zawsze jest wielką loterią. Nikt nie wie, jak przygotowały się poszczególne zespoły i na co w danym momencie je stać, ale możliwość włączenia się w walkę o medale z reguły przypisuje się kilku zespołom.

1Flame 2015-04-13

Niezwykła czwórka

Niezwykła czwórka

W siatkówce klubowej od 15 lat organizowane są przez CEV prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzów. Przez te wszystkie lata kibice siatkówki mogą być zatem świadkami rywalizacji najlepszych europejskich klubów. Po miesiącach zmagań w grupach i w fazie play-off oraz tysiącach przebytych kilometrów, do walki o tytuł stają w końcu cztery najlepsze drużyny Starego Kontynentu, które mierzą się ze sobą w turnieju zwanym Final Four.

3Flame 2015-04-09

Jeden z tych niedocenianych

Jeden z tych niedocenianych

Od kilku lat seriale z medycyną w tle stały się hitami wielu stacji telewizyjnych, oglądanymi przez miliony ludzi na świecie. Przyznam, ze ja także lubię oglądać seriale, których akcja rozgrywa się w szpitalu. „Doktor House”, „Grey’s anatomy”, „M.A.S.H.”, „Ostry dyżur”, oglądałam z przyjemnością, doceniając przede wszystkim ich walor profilaktyczny i edukacyjny. Trzeba mieć bowiem świadomość, że seriale te pokazują wzorce komunikacji na linii lekarz – pacjent.

1Flame 2015-02-21

Droga na szczyt

Droga na szczyt

Gra naszych szczypiornistów potrafi dostarczyć nieprawdopodobnych wręcz emocji, które kibiców o słabszych nerwach mogą przyprawić o stan przedzawałowy. Nasi reprezentanci, to prawdziwi wojownicy, którzy zostawiają na parkiecie masę zdrowia, walcząc o zwycięstwo od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego.

0Flame 2015-02-15

Nowy superbohater

Nowy superbohater

Moda na umięśnionych mężczyzn, w kostiumie, zamaskowanych i z super mocami raczej nigdy nie zaniknie. Chyba każdy z nas ma słabość do takich postaci, choć w zależności od reprezentowanej płci zwracamy uwagę na trochę inne aspekty. Od dawna było wiadomo, że stacja THE CW, po sukcesie serialu „Arrow”, będzie chciała kontynuować wątek zainicjowany w jednym z jego odcinków. Mowa o Barrym Allenie, mężczyźnie, którego trafił piorun, i który dzięki temu zyskał nadprzyrodzone umiejętności.

2Flame 2014-12-17

A gdy wszystko ucichło

A gdy wszystko ucichło

Już ponad tydzień minął od ostatniego w tym sezonie wyścigu Formuły 1, a w powietrzu wciąż czuć jeszcze adrenalinę i towarzyszące tym wyścigom emocje. Wielu tego nie czuje, nie rozumie, co może być aż tak bardzo interesującego w oglądaniu jeżdżących w kółko po torze bolidów. Ba, do niedawna i ja reprezentowałam podobny pogląd, ale z czasem przekonałam się, że w F1 można się zakochać. A „Królowa sportów motorowych” i w tym roku nie zawiodła swoich wielbicieli.

0Flame 2014-12-07

Trzymaj się Grzesiu!

Trzymaj się Grzesiu!

Choroba nowotworowa stała się dziś zjawiskiem na tyle powszechnym, że każdego dnia zapada na nią tysiące ludzi na całym świecie. Dla wielu z nich informacja ta brzmi nadal jak wyrok, choć dzięki nieustannemu postępowi medycyny coraz częściej udaje się ją pokonać. Mam zatem nadzieję, że tak właśnie stanie się i w tym przypadku.

0Flame 2014-10-17

Moda, która przywędrowała zza oceanu

Moda, która przywędrowała zza oceanu

Internet oszalał jakiś czas temu na punkcje Ice Bucket Challenge, zabawnych filmów z udziałem znanych ludzi różnych profesji, którzy przed kamerą oblewają się lodowatą wodą. Akcja ta, w której tak naprawdę może wziąć udział każdy, w błyskawicznym tempie obiegła cały świat. O co chodzi? Aktorzy, sportowcy, piosenkarze, ludzie biznesu, ci znani i ci mniej znani, w ten niezwykły dość sposób wspierają walkę z ALS.

1Flame 2014-09-29

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 99luna
Komso 31komso
Artemis 24artemis
Hush 10hush

Publikujemy także w:

Liczba osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry