Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

ViKi

J. angielski / J. niemiecki / Fakultet (1)

ViKi

Ilość artykułów: 13

Zabłąkani w kiczu

Zabłąkani w kiczu

Nastolatki na całym świecie kochają ich za poruszanie trudnych tematów okresu dorastania. Głośno słuchają ich muzyki w swoich pokojach, buntując się przeciwko całemu światu i swoim rodzicom. Mowa tu o kanadyjskim zespole pop punk-rockowym Simple Plan.

3ViKi 2008-10-06

Barbie - głupia blondynka

Barbie - głupia blondynka

Każdy z nas zna co najmniej kilka dziewczyn, które nazywa „Barbie”. Pewnie dlatego, że - nieświadomie bądź też świadomie - są one do niej podobne. Ale wizerunek lalki Barbie zmieniał się. Gdybyśmy zobaczyli dziś kobietę podobną do pierwszej Barbie, stwierdzilibyśmy, że jest blada, niemodna i ma ohydną fryzurę. Wielu zdziwi zapewne informacja, że taki był właśnie pierwszy „look” ich ukochanej zabawki.

11ViKi 2008-05-21

Pili my soki nad Wisłą…

Pili my soki nad Wisłą…

Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, w odległej pachnącej siarką krainie, zwanej też w niektórych kręgach kulturowych Tarnobrzegiem… siódmego dnia, miesiąca kwietnia, roku bieżącego, odbył się XVI wielki pojedynek najlepszych, najbardziej utalentowanych, młodych, pełnych wiary, nadziei oraz zapału… uczniów.

62FleuretteViKi 2008-04-14

Why men don’t iron?

Why men don’t iron?

Przez ostatnie pięćdziesiąt lat psycholodzy zmuszali nas do wiary w to, że różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną są głównie rezultatem uwarunkowań społecznych, tego jak dorastamy itp. Zgodnie z tą teorią kobiety mogłyby próbować zawodów, jakie wykonują mężczyźni, a ci z kolei powinni być bardziej udomowieni. Tak zwany „New man” (ang.-„nowy mężczyzna”) miałby być „dotknięty” przez swoją „kobiecą stronę”, a to znaczy: bardziej komunikatywny, wrażliwszy i oczywiście powinien umieć i chcieć, np. prasować.

3ViKi 2008-03-17

Ratunku!

Ratunku!

Ile masz czasu dla siebie? Zdążysz zjeść obiad, odrobić wszystkie lekcje, pouczyć się na dodatkowe zajęcia, porozmawiać z rodziną o tym, co wydarzyło się w szkole i wyspać się, aby następnego ranka wstać z przeświadczeniem, że jesteś w 100% przygotowana/y na wszystkie zajęcia?

42ViKi 2008-02-22

Sprawdź wirtualne życie Skate’a

Sprawdź wirtualne życie Skate’a

Może was to zdziwi, że postanowiłam napisać słów kilka o grze komputerowej, ale tą grą jestem ostatnio mocno zafascynowana. Ostatnia odsłona Tony Hawk’a nie jest już wprawdzie taka nowa (wydana w 2005 roku), ale mam wrażenie, że nadal jest rozchwytywana i przez starszych, i przez młodszych fanów deski oraz BMX’ów.

9ViKi 2007-12-17

Uczeń + nauczyciel = partnerstwo?

Uczeń + nauczyciel = partnerstwo?

Znalazłam ten temat na pewnym forum i od razu się nim zainteresowałam. „Mamby” nie są być może zbyt dojrzałe, ale ich młodzieńcze podejście do problemu i zapał wydają mi się niezwykłe. W czym tkwi problem tych nastolatek?

4ViKi 2007-10-13

„Kopernik” chorej Karolince

„Kopernik” chorej Karolince

We wtorek 19 czerwca mieliśmy okazję zobaczyć niezwykły koncert charytatywny na rzecz chorej Karolinki. Karolinka jest siostrzyczką naszego kolegi Tomka, aktualnego ucznia „Kopernika” i to ona była w tym dniu główną gwiazdą ww. imprezy. Pomysłodawcą i głównym organizatorem koncertu była pani Luiza Gustaw, która mimo natłoku obowiązków związanych ze zbliżającym się końcem roku szkolnego, znalazła jednak czas, by zająć się przygotowaniem tego niezwykłego koncertu.

21FleuretteViKi 2007-06-21

Błyszczący

Błyszczący

Wiedziała, że czy tego chcemy, czy nie, są wśród nas ludzie - jak ona ich nazywała -„błyszczący”. Dlaczego błyszczący? Pewnie dlatego, że mają w sobie, w swoich oczach to coś, co pobudza nas do działania, refleksji, do zmiany własnego postępowania, a czasem - w mniejszym lub większym stopniu – nawet życia.

4ViKi 2007-06-19

Każdy chce zatańczyć przy rurze

Każdy chce zatańczyć przy rurze

Znany nam wszystkim, no może nie wszystkim, ale z pewnością znacznej większości z nas, teledysk. Dwie młode uczennice wsiadają do samochodu, zdejmują szkolne uniformy i śpiewają piosenkę Aerosmith “Crazy”. Mówiąc krótko - jadą „w nieznane”.

7ViKi 2007-06-10

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry