Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Noah

J. polski / Historia / WOK

Noah

Ilość artykułów: 23

Trzynastego…

Trzynastego…

„Trzynastego, piękniejszy jest świat” – śpiewa Kasia Sobczyk w jednej ze swoich bardziej znanych piosnek. Wprawdzie mało kto wierzy dziś w przesądy, o czym świadczą choćby wyniki ankiet przeprowadzanych na różnego rodzaju portalach internetowych, ale jeśli faktycznie tak jest, to dlaczego tak mocno zakorzeniły się one w naszej obyczajowości?

3Noah 2009-02-20

Czy nasza szkoła językami stoi?

Czy nasza szkoła językami stoi?

Dobra znajomość języków obcych, to obecnie konieczność, dlatego ich nauczanie jest od lat priorytetem na każdym etapie edukacyjnym. W naszej szkole nie dzieje się inaczej. Dobre przygotowanie uczniów „Kopernika” w tym zakresie potwierdzają wyniki ostatnich egzaminów maturalnych. Wprawdzie według prof. Adama Stępińskiego, nauczyciela j. angielskiego, liczba godzin przeznaczonych na realizację programów nauczania z j. obcych jest niewystarczający, ale pozwala jeszcze na całkiem niezłe przygotowanie uczniów. Trudno sobie jednak wyobrazić współczesne nauczanie języków obcych bez wymian międzynarodowych i projektów edukacyjnych.

8Noah 2009-01-23

Syndrom przemilczania

Syndrom przemilczania

Pewien kapitan powrócił z misji w Iraku cały i zdrowy, tyle, że prawie w progu poprosił żonę o rozwód. Jak się okazało, na misji poznał inną kobietę – Irakijkę. Ona była tłumaczką, a on polskim oficerem. Pokochali się. Aby przyśpieszyć decyzję żony w sprawie rozwodu, czasem uderzył. Kobieta z synkiem uciekała do matki. W końcu dała jednak rozwód, a Irakijka przyjechała do Polski. Wspomniany żołnierz nie zmienił jednak swojego zachowania. Nikt nie wie czy jego nowa kobieta jest z nim, bo go kocha, czy też jest bardziej „odporna”, a może po prostu nie ma dokąd wracać.

6Noah 2008-11-26

Ave! Kalimera! Slainte! Grusse! Salam!

Ave! Kalimera! Slainte! Grusse! Salam!

“Jestem Aktia Servilius, wyzwolenica. W dzieciństwie zostałam pojmana i przywieziona do Italii. Początkowo trafiłam do złych ludzi i doznałam najgorszego. Jednakże fortuna mi sprzyjała. Mój pan był hazardzistą - dość kiepskim. Przegrał mnie wraz z całym majątkiem. Wystawiona na licytację trafiłam do elizjum. Mój nowy pan okazał się być dobrym i uczciwym człowiekiem, wiele mnie nauczył, traktując jak córkę. Niestety, zginął wraz z żoną w czasie rabunkowego napadu. W swym testamencie darował mi jednak wolność. Pragnąc odwdzięczyć się mu i bogom, którzy mi sprzyjają, rozpoczynam z nadzieją nowe życie.”

2Noah 2008-10-16

MMORPG - Ucieczka od rzeczywistości?

MMORPG - Ucieczka od rzeczywistości?

Świat gier typu MMORPG jest fascynujący i wciągający. Częstokroć, gdy mamy już styczność z jakąkolwiek grą tego typu (niekoniecznie praktyczną), mamy wrażenie, że jest to gra stworzona dla maniaków komputerowych, pochłaniająca im niezliczone minuty, godziny i dni z ich życia. Jednakże zawsze zastanawiało mnie to, co takiego ma w sobie MMORPG, że przyciąga nieustannie miliony ludzi, godzących się nawet na opłatę za korzystanie z tej „przyjemności”.

5Noah 2008-09-15

Na wysokich obcasach i z czerwoną torebką.

Na wysokich obcasach i z czerwoną torebką.

Zazwyczaj jest tak, że to mężczyzna poszukuje kobiety, którą mógłby pokochać, i która byłaby w stanie dać mu potomstwo. Niekiedy bywa jednak inaczej i dlatego zdecydowałem się poruszyć na naszych łamach temat, o którym mówi się niezbyt często, z reguły niechętnie i zawsze z ironią lub pogardą.

6Noah 2008-05-17

Kubicomania?

Kubicomania?

Dla fanów wyścigów samochodowych, a zwłaszcza dla fanów Formuły 1, miniony weekend był wydarzeniem historycznym. Zarówno Robert Kubica, jak i jego stajnia BMW Sauber F1 Team, cieszyli się pierwszym w historii zespołu pole position. Postanowiłem wykorzystać tę okazję, aby przybliżyć wam nieco postać naszego rodaka oraz historię teamu BMW.

2Noah 2008-04-13

A imię jego czterdzieści i siedem

A imię jego czterdzieści i siedem

A imię jego „czterdzieści i siedem”. Nic tak naprawdę nie zapowiadało takiej kariery, dziś niewątpliwie już kultowej serii HITMAN. Wszystko rozpoczęło się w roku 2000, kiedy to w listopadzie (w Polsce w grudniu) ukazało się najnowsze dziecko Eidos Interactive pod niezwykle tajemniczą nazwą Hitman: Codename 47. Pojawienie się tej gry na półkach sklepów wywołało prawdziwy szok. Mogło by się wydawać, że będzie to kolejna z wielu zabijanek, w której głównie będzie chodziło o to, żeby utoczyć przeciwnikowi jak najwięcej krwi. Jednakże bardzo szybko przekonujemy się, że ta gra nie jest jedną z wielu, i że ma ona swoją własną nieśmiertelną duszę.

6Noah 2008-03-13

Bluesa czas zacząć

Bluesa czas zacząć

Ten Years After, to legendarny brytyjski zespół, który w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku był na ustach wszystkich. Zespół, który fascynował i chciał zmienić świat. Jeden z najwcześniejszych utworów tej grupy - I'd Love To Change The Word (notabene późniejszy hymn hipisów protestujących przeciwko wojnie w Wietnamie) - potwierdza tylko powyższą opinię. Ten Years After, to jednak głównie niezwykła muzyka. Muzyka, której się nie słucha, a chłonie całym sobą.

2Noah 2008-02-26

Studniówka idzie, szkoła pięknieje

Studniówka idzie, szkoła pięknieje

O wystroju szkoły na studniówkę mówiło się bardzo dużo, przed, w czasie i po dekorowaniu. Czasem sztucznie i przesadnie chwaliło, czasem szeptało zazdrośnie po kątach. I choć przy projektowaniu i wykonaniu dekoracji czuć było ducha rywalizacji, a klasy potraktowały to przedsięwzięcie niezwykle prestiżowo, to trudno nam jednoznacznie wskazać zwycięzcę.

9AigelNoah 2008-01-14

Najaktywniejsi dziennikarze

Kira 47kira
Luna 43luna
Selene 17selene
Yason 16yason
Animub 16animub

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry