Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Aigel

J. polski / Historia / WOK

Aigel

Ilość artykułów: 40

Bożena na Czarnym Lądzie

Bożena na Czarnym Lądzie

Wanda Warska, Mira Kubasińska, Elżbieta Mielczarek. Albo Patty Waters, Nico, Mimi Farina. Zapomnijmy o nich bez wyrzutów sumienia, bez rzewnych wspomnień, że dziadkowie mogli odtwarzać nagrania z patefonu, że rodzice wsłuchiwali się w jakieś zaszumione kawałki z kaset. Odrzućmy te przebrzmiałe sławy, niespełnione nadzieje, bo nadchodzi nowe, młode, piekielnie uzdolnione. A wcale nie gorsze, wcale nie brutalnie wylansowane. Dla Bożeny Mazur rok 2009 będzie tym, czym 1958 dla Niny Simone, 1967 dla Janis Joplin czy 1975 dla Patti Smith. Powiedzmy głośno i wyraźnie, z niezachwianą pewnością spikera radiowego: na firmamencie kosmicznych wokalistek zajaśniała właśnie nowa gwiazda.

2Aigel 2009-05-15

Dżem – o książkę za dużo

Dżem – o książkę za dużo

Szymborska wielką poetką jest. Szymborska Nobla otrzymała. A Ofelia udaje albo nie. Non omnis moriar z miłości – ironia. Prawda, fałsz. Tak, czy nie. Nie, czy tak. A co by było na maturze? Kiszka, po postu kiszka. Aż tu nagle, wśród tych mętnych rozważań na lekcji języka polskiego, uszu moich dobiegły dźwięki wydobywające się jakby wprost z kolegi siedzącego na krzesełku obok. Dźwięki posiadające niezwykłą moc. Cytuję: „Ech, zinterpretowałoby się Ryśka Riedla, co?”. Słowa, które zabrzmiały tak ożywczo, naiwnie i niemal buntowniczo, okazały się prorocze, bo dwa dni później w moje ręce trafiła książka „Dżem. Kilka niedopowiedzianych słów” autorstwa Aldony Zymy.

6Aigel 2008-04-05

Zagraj to dla mnie jeszcze raz, Sam....

Zagraj to dla mnie jeszcze raz, Sam....

Wszyscy wiemy - zbliżają się Walentynki. Z tej niezwykle komercyjnej okazji serwis infomuzyka.pl organizuje konkurs na najpiękniejszą piosenkę o miłości. Każdy może wziąć udział, każdy może wygrać nagrody, wystarczy tylko podać swojej typy i odpowiednio uzasadnić swój wybór. Jeśli zachwycicie jury, dostaniecie płyty z kolekcji "The Best Love... Ever". Wszystkim zainteresowanym życzę powodzenia.

10Aigel 2008-02-07

Studniówka idzie, szkoła pięknieje

Studniówka idzie, szkoła pięknieje

O wystroju szkoły na studniówkę mówiło się bardzo dużo, przed, w czasie i po dekorowaniu. Czasem sztucznie i przesadnie chwaliło, czasem szeptało zazdrośnie po kątach. I choć przy projektowaniu i wykonaniu dekoracji czuć było ducha rywalizacji, a klasy potraktowały to przedsięwzięcie niezwykle prestiżowo, to trudno nam jednoznacznie wskazać zwycięzcę.

9AigelNoah 2008-01-14

Podsumowanie

Podsumowanie

Stało się - rok z dwójką na przedzie i siódemką z tyłu dobiegł końca. Niech żyje nowy rok! Hurra! hurra! hurra! A początek stycznia, to doskonały moment, żeby zrobić małe podsumowanie minionych 12 miesięcy. Co nam się w tym czasie przydarzyło? Co los przyniósł, a co zabrał Lesserowi?

18AigelNoah 2008-01-08

„Lesser” podgląda „Wyborczą”

„Lesser” podgląda „Wyborczą”

Ostatni piątek był dla Lessera wyjątkowy. Dodałbym od razu, że magiczny, cudowny i niezwykle motywujący, ale boję się, co pomyśli o wycieczce i o samym autorze czytelnik. W redakcji nie brak w końcu specjalistów od bajek, którzy napisaliby, że widzieliśmy Czerwonego Kaptura, Królewnę Śmieszkę i kota Behemota. Guzik prawda. Chociaż też pewnie nikt z czytających nie uwierzy, że widzieliśmy Adama Michnika. A jednak. Wprawdzie był mały, stał na półce w stroju ludowym i wyglądał na figurkę z drewna, ale jednak był.

17Aigel 2007-11-26

Strachy na Kaczmarskim

Strachy na Kaczmarskim

Znacie Jacka Kaczmarskiego? A kojarzycie Grabaża i Strachy Na Lachy? Okej, przyjmijmy, że to też było pytanie retoryczne. W takim razie czy wyobrażacie sobie, co powstanie z połączenie jednego z drugim? O płycie „Autor” nie musimy rozmawiać teoretycznie – od 22 października jest dostępna na rynku.

4Aigel 2007-11-02

Umiera Piękno

Umiera Piękno

Dobrze pamiętam swoje oburzenie, gdy pewien prawie milioner próbował mnie przekonać, że w pełni muzyką można nazwać tylko jazz. Moje zniechęcenie było tym większe, iż w mniemaniu mojego rozmówcy wszystkie zespoły, które wówczas stanowiły dla mnie ideał, w jego odczuciu tworzyły jeden, wielki hałas i nic więcej. Dziś nie próbowałbym się z nim sprzeczać. Z jego punktu widzenia, to co mówił, miało nawet sens.

2Aigel 2007-09-21

Atom Heart Mother

Atom Heart Mother

W natłoku nowych wydawnictw płytowych i drobiazgowego poznawania muzyki, wiele wartościowych, starszych krążków na naszych półkach pokrywa kurz. Tym większa szkoda, gdyż los, na przełomie lat 60-tych i 70-tych, wynagrodził fanów mnóstwem artystów wybitnych, niezwykłych, kultowych. Jest w czym wybierać i czego żałować.

17Aigel 2007-06-14

Siódme niebo nienawiści?

Siódme niebo nienawiści?

Największą zaletą Internetu jest jego interaktywność. Zdecydowaną większość wiadomości na różnych portalach można skomentować i ocenić, co niewątpliwie sprzyja rozwojowi wolnej myśli, poznawaniu prawdy, wyrabianiu własnego zdania, konfrontowaniu nawet najodleglejszych poglądów. Pewnie dlatego formuła SGI Lesser cieszy się od lat niezmienną popularnością. Teoretycznie wszystko jest więc w porządku. Czytelnicy i dziennikarze powinni tworzyć szczęśliwą grupę społeczną, ale czy na pewno tak jest?

26AigelRybosom 2007-05-17

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 82luna
Kira 70kira
Komso 14komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry