Szkolna Gazeta Internetowa Liceum Ogolnoksztalcacego im. Mikolaja Kopernika w Tarnobrzegu

Bergi

Biologia / Chemia / Matematyka

Bergi

Ilość artykułów: 31

Bergxit

Bergxit

Oprócz wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej zdarzyło się w tym kwartale jeszcze kilka innych nie mniej istotnych wyjść. Nasza reprezentacja w piłce nożnej po raz pierwszy w historii wyszła z grupy podczas Mistrzostw Europy, polskie okręty w czasie manewrów Anakonda wyszły z sukcesem w morze, a Bergi wyszedł z „Lessera”.

4Bergi 2016-07-01

Nie dajcie się zmanipulować!

Nie dajcie się zmanipulować!

Reżyser, polityk i twórca najciekawszych analiz rzeczywistości. Były kandydat na prezydenta RP, znany nie tylko z Kościoła, Szkoły i Strzelnicy. Kochający mąż i katolicki tradycjonalista. Z południowo - wschodniej prowincji Kondominium, z Grzegorzem Braunem rozmawia Bergi.

2Bergi 2016-04-05

Amor Patriae nostra lex

Amor Patriae nostra lex

"Miłość [do] ojczyzny naszym prawem" zwykli mawiać rzymianie okresu republiki jak i cesarstwa. Takoż i my powtarzamy te słowa, choć w nieco odmiennych warunkach. Cesarzy już wszak prawie nie ma, a i republiki wyglądają dziś inaczej niż kiedyś. Jednak ilu ludzi, tyle sposobów rozumienia tych słów. Postanowiłem więc porozmawiać o tym zarówno z przedstawicielami obozu patriotyzmu pozytywnego jak i tradycyjnego.

9Bergi 2016-02-09

Jak się bawić, to się bawić

Jak się bawić, to się bawić

Od kilku miesięcy chyba każdy maturzysta nucił pod nosem jedną i tę samą melodię. I nie był to bynajmniej jakiś modny ostatnio hit, a najzwyklejszy polonez. Tak zaczęły się nasze przygotowania do tego niezwykłego balu, na który czeka się w liceum już od pierwszego dnia nauki. Bal odbył się w minioną sobotę, tradycyjnie w murach naszej szkoły. Czy warto było czekać?

13FelicoBergi 2016-02-03

W życiu nie ma przypadków

W życiu nie ma przypadków

Dziennikarz nieznany z pierwszych stron gazet, ale z ciężkiej pracy i uporu w dążeniu do obranego celu. Człowiek, walczący z systemem, wielokrotnie pomawiany, oskarżany i szykanowany przez różne instytucje państwowe i osoby. Ten, który badał działania byłego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i odkrył wiele niewygodnych dla niego faktów. Zapraszam dziś do lektury mojego wywiadu z panem Wojciechem Sumlińskim.

5Bergi 2015-12-16

Znowu w kamasze?

Znowu w kamasze?

Obowiązkowy i powszechny pobór do wojska, od momentu jego zniesienia w Polsce, to jest od roku 2008, stał się tematem wskrzeszającym się samodzielnie (niemal jak feniks), przy okazji każdej mniejszej lub większej, w każdym razie medialnej, interwencji militarnej na świecie. Takoż odżył i ostatnio, po trosze za sprawą zagrożenia konfliktem ukraińskim i powstającym obecnie na terenie Iraku i Lewantu Państwem Islamskim, a po trosze za sprawą pani Rzecznik PiS, która...

2Bergi 2015-12-04

Faszyzm urojony

Faszyzm urojony

Po ogłoszeniu wyników ostatnich wyborów, wszelkiego autoramentu media społecznościowe zalane zostały falą postów, informacji i obwieszczeń o zbliżającej się nieuchronnie ucieczce autorów tychże postów z naszego kraju. Byli też i tacy, którzy z tegoż samego powodu chcieli mordować i zamykać innych w obozach. Co było tym powodem? Podobno faszyzm.

1Bergi 2015-11-02

Stonogi Bóg

Stonogi Bóg

Trudno mi powiedzieć, jak rzeczona sytuacja rozwinęła się w ciągu ostatnich tygodni, bowiem ściana tekstu, która leży przed Tobą, drogi czytelniku, została wyprodukowana w połowie sierpnia, ale za pewnik mogę chyba uznać fakt, że Zbigniew S, który swego czasu zatrząsł opinią publiczną, nadal traktowany jest przez sporą część naszego społeczeństwa niepoważnie - prawdopodobnie za sprawą inkarnacji Mahalkali (w buddyzmie bóg o wielu rękach). Ten jednak zamiast wielu rąk, ma raczej sto nóg.

5Bergi 2015-09-13

Tęczowe kłopoty

Tęczowe kłopoty

Owce i lemingi oprócz tego, że pokryte są miłym futerkiem, mają jeszcze jedną wspólną cechę – podążanie za stadem. Takie podejście może im fundować albo zbiorową ochronę, albo grupową śmierć. Analogiczny owczy pęd można było w ostatnich dniach zaobserwować na facebook'u, gdzie tysiące ludzi zmieniało kolory swoich zdjęć profilowych w zależności od deklarowanych poglądów na temat homomałżeństw. W czym tkwi problem?

5Bergi 2015-07-08

Nie jestem człowiekiem znikąd

Nie jestem człowiekiem znikąd

Kwiecień, to miesiąc radykalnych zmian w naturze. Gdy gałęzie drzew pokrywają się pąkami, a trawa na skwerach zaczyna się zielenić, w naszym "Koperniku" przeprowadzane są wybory nowego szkolnego samorządu, który ze swojego grona wybiera potem szefa. Tegoroczne wybory w naszej szkole przebiegały stosunkowo mało burzliwie, ale – jak się okazało – ich efekt zaskoczył wielu. A zatem przejdźmy do rzeczy...

16FelicoBergi 2015-04-24

Najaktywniejsi dziennikarze

Luna 83luna
Kira 70kira
Komso 15komso

Wspierają nas:


Ian Boon Talk Easy
TFS Leonardo
OSK Dobra Szkoła

Ilość osób aktualnie czytających Lessera

Znalazłeś błąd? - poinformuj nas o tym!
Copyright © Webmastering LO Tarnobrzeg 2018
Do góry